بدون نظر
 
معاون علمی فناوری رییس جمهور:
پیشرفت امروز کشور در نگاه به مزیت های ذاتی هر منطفه حاصل می شود
تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۹ ق.ظ
 
معاون علمی فناوری رییس حمهور گفت: نخبگان علمی دانشجویان و اساتید با نگاه به مزیت ها و ظرفیت های هر منطقه به دنبال آینده اقتصادی و پیشرفت باشند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه بازدید از مرکز رشد تربت حیدریه در جمع نخبگان علمی اظهار داشت: باید آینده علمی و اقتصادی منطقه تربت حیدریه توسط نخبگان علمی و اساتید دانشگاهی ترسیم شود، زیرا تصمیم گیری در مرکز کشور برای مناطق مختلف مشکلات عدیده ای بوجود آورده است.

 

وی تصریح کرد: نخبگان علمی دانشجویان و اساتید با نگاه به مزیت ها و ظرفیت های هر منطقه به دنبال آینده اقتصادی و پیشرفت باشند.

 

ستاری گفت: باید بررسی شود که فضای کسب و کار و بازار تربت حیدریه چه میزان توانایی و آمادگی برای عرضه تولیدات این منطقه دارد تا از این طریق به عرضه و صادرات محصول بومی توجه شود.

 

رییس بنیاد ملی نخبگان کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد زعفران جهان در این این منطقه تولید می شود و درآمد صادرات آن سالانه۸٫۵ میلیارد دلار در جهان است اما متاسفانه کمتر از ۵ درصد و حدود ۴۰۰ میلیون دلار آن در چرخه اقتصادی ایران وجود دارد، لذا باید بوسیله همین نخبگان و شرکت های دانش بنیان مسیر صادرات و فرآوری این محصول به سمت کشور تغییر کند.

 

وی بیان کرد: باید حوزه های ذاتی و بومی هر منطقه با تکنولوزی و فناوری تلفیق تا علاوه بر پیشرفت، آینده اقتصادی توسط نخبگان همان منطقه تضمین شود.

 

ستاری افزود: اگر فکر کنیم که می توانیم توسط دولت شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد را توسعه و پرورش دهیم در اشتباهیم، هر چند دولت در تامین زیرساخت ها و تجهیزات کمک می کند اما با ورود سرمایه گذار و بخش خصوصی شاهد رشد فزاینده شرکت ها و مراکز رشد خواهیم بود

.

رییس دانشگاه تربت حیدریه اظهار داشت: با توجه به مزیت ها و ظرفیت های موجود در منطقه، مرکز رشد این شهرستان در حوزه های زعفران و ابریشم و همچنین آی تی توانایی های خود را به فعلیت رسانده است.

 

محمدحسن فتحی افزود: علاوه بر ۳۳ مرکز رشد در سه سال گذشته هفت رویداد ایده پردازی برگزار شده که توانسته از درون آن شرکت های فناور و نخبگان علمی را پرورش دهد.

 

وی بیان کرد: تعداد زیادی از شرکت ها تقاضای استقرار در مرکز رشد را دارند که به دلیل نبود فضای کافی و امکانات از پذیرش آنها معذوریم، لذا توسعه فضای مرکز رشد کمک شایانی به تربیت نخبگان خواهد کرد.

 

وی ایجاد مرکز نوآوری را در این مرکز را ضروری دانست و گفت: با فراهم کردن زیرساخت های مناسب و ایجاد فضاهای کارگاهی شرکت های دانش بنیان توسله خواهد یافت.

 

بالغ بر ۳۳ شرکت دانش بنیان با عضویت ۲۰۰ نخبه علمی در مرکز رشد تربت خیدریه فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه