بدون نظر
 
معاون علمی فناوری رییس جمهور:
پیشرفت امروز کشور در نگاه به مزیت های ذاتی هر منطفه حاصل می شود
تاریخ انتشار : ۱۶ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۹ ق.ظ
 
معاون علمی فناوری رییس حمهور گفت: نخبگان علمی دانشجویان و اساتید با نگاه به مزیت ها و ظرفیت های هر منطقه به دنبال آینده اقتصادی و پیشرفت باشند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ سورنا ستاری صبح امروز در حاشیه بازدید از مرکز رشد تربت حیدریه در جمع نخبگان علمی اظهار داشت: باید آینده علمی و اقتصادی منطقه تربت حیدریه توسط نخبگان علمی و اساتید دانشگاهی ترسیم شود، زیرا تصمیم گیری در مرکز کشور برای مناطق مختلف مشکلات عدیده ای بوجود آورده است.

 

وی تصریح کرد: نخبگان علمی دانشجویان و اساتید با نگاه به مزیت ها و ظرفیت های هر منطقه به دنبال آینده اقتصادی و پیشرفت باشند.

 

ستاری گفت: باید بررسی شود که فضای کسب و کار و بازار تربت حیدریه چه میزان توانایی و آمادگی برای عرضه تولیدات این منطقه دارد تا از این طریق به عرضه و صادرات محصول بومی توجه شود.

 

رییس بنیاد ملی نخبگان کشور اضافه کرد: با توجه به اینکه ۹۰ درصد زعفران جهان در این این منطقه تولید می شود و درآمد صادرات آن سالانه۸٫۵ میلیارد دلار در جهان است اما متاسفانه کمتر از ۵ درصد و حدود ۴۰۰ میلیون دلار آن در چرخه اقتصادی ایران وجود دارد، لذا باید بوسیله همین نخبگان و شرکت های دانش بنیان مسیر صادرات و فرآوری این محصول به سمت کشور تغییر کند.

 

وی بیان کرد: باید حوزه های ذاتی و بومی هر منطقه با تکنولوزی و فناوری تلفیق تا علاوه بر پیشرفت، آینده اقتصادی توسط نخبگان همان منطقه تضمین شود.

 

ستاری افزود: اگر فکر کنیم که می توانیم توسط دولت شرکت های دانش بنیان و مراکز رشد را توسعه و پرورش دهیم در اشتباهیم، هر چند دولت در تامین زیرساخت ها و تجهیزات کمک می کند اما با ورود سرمایه گذار و بخش خصوصی شاهد رشد فزاینده شرکت ها و مراکز رشد خواهیم بود

.

رییس دانشگاه تربت حیدریه اظهار داشت: با توجه به مزیت ها و ظرفیت های موجود در منطقه، مرکز رشد این شهرستان در حوزه های زعفران و ابریشم و همچنین آی تی توانایی های خود را به فعلیت رسانده است.

 

محمدحسن فتحی افزود: علاوه بر ۳۳ مرکز رشد در سه سال گذشته هفت رویداد ایده پردازی برگزار شده که توانسته از درون آن شرکت های فناور و نخبگان علمی را پرورش دهد.

 

وی بیان کرد: تعداد زیادی از شرکت ها تقاضای استقرار در مرکز رشد را دارند که به دلیل نبود فضای کافی و امکانات از پذیرش آنها معذوریم، لذا توسعه فضای مرکز رشد کمک شایانی به تربیت نخبگان خواهد کرد.

 

وی ایجاد مرکز نوآوری را در این مرکز را ضروری دانست و گفت: با فراهم کردن زیرساخت های مناسب و ایجاد فضاهای کارگاهی شرکت های دانش بنیان توسله خواهد یافت.

 

بالغ بر ۳۳ شرکت دانش بنیان با عضویت ۲۰۰ نخبه علمی در مرکز رشد تربت خیدریه فعالیت می کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گره زدن مشکلات اقتصادی کشور به برجام یک اشتباه استراتژیک است/زبان دیپلماسی با اروپایی ها باید انقلابی، مقتدرانه و عزتمند باشد حماسه فتح خرمشهر با مقاومت و مبارزه به دست آمد/هر زمان محکم ایستادیم دشمن عقب نشینی کرد اینفوگرافی/فتح خرمشهر آینده نگری برای افزایش ۲۰ درصدی سهمیه مدیریتی بانوان تربت حیدریه نخستین تالار بورس زعفران جهان در تربت حیدریه راه اندازی شد خسارت ۹۵ میلیارد ریالی سیل در تربت حیدریه پیروزی ائتلاف مقاومت و ضد آمریکایی در انتخابات بیانگر بلوغ سیاسی مردم عراق است/پیروزی محور مقاومت در حال تسری به میدان سیاسی است اروپا با سیاست چماق و هویچ عمق استراتژیک و قدرت منطقه ای ایران را هدف قرار داده است/سران اروپا تکمیل کننده پازل بازی ترامپ هستند کشف منطقه تاریخی در تربت حیدریه بهره برداری از پردیس سینمایی تربت حیدریه تا پایان شهریور تقویت اراده پولادین، موفقیت در عرصه های مختلف را رقم می زند