بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد
تاریخ انتشار : ۲۵ آبان ۱۳۹۷ در ۱۲:۲۸ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم با اخلاق و گفتار و کردار نیکو اسوه عالم بشریت است که توانست انسان های تمدن ساز تربیت کند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه به آغاز هفته وحدت اشاره کرد وگفت: آنچه که امروز امت اسلامی برای مقابله با توطئه های استکباری نیاز دارد، وحدت کلمه بمعنای واقعی است که باید در نقطه نقطه جوامع اسلامی شکل بگیرد.

وی افزود: پیامبر اکرم صلی الله علیه و اله و سلم با اخلاق و گفتار و کردار نیکو اسوه عالم بشریت است که توانست انسان های تمدن ساز تربیت کند.

رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی بیان داشت: اگر به رسول خدا اقتدا کنیم و به ایشان تمسک بجوییم نباید شاهد این میزان آسیب های اجتماعی در کشور باشیم، لذا الگوگیری از پیامبر صلی الله در رفتار با خانواده بی شک بخش زیادی از مشکلات و آسیب ها را کاهش می دهد.

خطیب جمعه تربت حیدریه، مقاومت کردن و اظهار تبری از نظام سلطه را از دیگر شاخصه های پیامبر اعظم صلی الله عنوان کرد و افزود: این خود بک جهاد کبیر و روحیه بسیجی و انقلابی در برابر سلطه گری جبهه استکبار است که باید این روحیه در جوامع بین امت اسلامی گسترش یابد.

وی از همراهی با درماندگان و ساده زیستی و کمک به مظلومان و مستضعفان را بخشی دیگر از الگوهای رفتاری پیامبر اکرم صلی الله عنوان کرد.

امام جمعه تربت حیدریه گفت: امروز هر کلام و حرکتی که باعث اختلاف در جامعه اسلامی باشد بر خلاف مسیر رسول خداست.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است