بدون نظر
 
پنج راهبرد اساسی برای سیر و سلوک زایران عتبات را تشریح شد
تاریخ انتشار : ۲۰ فروردین ۱۳۹۴ در ۷:۰۲ ب.ظ
 
حجت‌الاسلام والمسلمين نجفي روحاني در جلسه هماهنگي روحانيون كاروان‌هاي عتبات عاليات در كربلا پنج راهبرد اساسي و مورد نياز سير و سلوك زائران كاروان‌هاي عتبات را تشريح كرد.

به گزارش خبرنگار اعزامی پایگاه اطلاع رسانی حج از عتبات عالیات، نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، با تاکید بر اهمیت نقش روحانیون کاروان‌ها در سفر عتبات و در اختیار داشتن فضایی مناسب در طول سفر و همراهی با کاروان زائران، اظهار داشت: یکی از راهبرد‌های اساسی برای سیر و سلوک که باید در دستور کار همه روحانیون کاروان‌ها قرار بگیرد آنست باید زائران را از شک به یقین برسانند.

وی در تشریح این راهبرد اساسی گفت: بسیاری از افراد در اعتقادات و باورهای خود به باور قلبی نرسیده اند و فرصت این سفر معنوی برای تبدیل این شک به یقین بسیار مناسب است.

حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی دومین راهبرد اساسی روحانیون کاروان‌ها در این سفر معنوی را از ریا به اخلاص رساندن عنوان کرد و گفت: یکی از مسایل مهم اخلاص در عمل است که باید از ریا که باظل کننده عمل است اجتناب و اخلاص را سر لوحه کار خود قرار دهند.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، وسیله دانستن دنیا را راهبرد اساسی دیگری دانست که باید در این سفر روحانیون تمرین عدم دلبستگی به دنیا را در میان زائران رواج دهند تا زائر امام حسین علیه السلام از دنیا زدگی دور شود و بتواند در این سفر آمادگی خدایی شدن را داشته باشد.

راهبرد اساسی دیگری که در این جلسه از سوی حجت‌الاسلام والمسلمین نجفی روحانی مطرح شد، تبلور تواضع و فروتنی است و باید زائرین از کبر و خودخواهی اجتناب کنند .

وی در ادامه، آخرین راهبرد اساسی مورد توجه زائران عتبات عالیات را دوری از غل و غش برشمرد و افزود: باید از غش اجتناب کرد و راه خلوص و یکرنگی را پیشه کرد.

وی ادامه داد: رسول خدا این ۵ راهبرد اساسی را برای همه مبلغان دینی وضع کرده است که سند آن در کتاب مستدرک الوسایل است.

نماینده بعثه مقام معظم رهبری در عراق، در ادامه تذکراتی را برای روحانیون مطرح کرد و با استناد به روایات خواستار بیان مطالب به صورت کوتاه و قابل فهم، اخلاق خوب و نیکو و ایجاد انگیزه و آموزش واجبات و تاکید بر انجام آنها شد.

وی همچنین چند نمونه از احکام مورد ابتلای زائران عتبات عالیات را تشریح کرد.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود