بدون نظر
 
مدیر شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه:
پروژه نیمه تمام فاضلاب شهری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار شد/۲۱۱ کیلومتر شبکه آبرسانی شهری فرسوده است
تاریخ انتشار : ۰۳ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۱۱:۴۳ ق.ظ
 
مدیر شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه گفت: با توجه به عدم اعتبارات کافی و منابع محدود مالی 100 کیلومتر باقیمانده از پروژه نیمه تمام فاضلاب شهری به بخش خصوصی واگذار شد.
به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمود امیری در نشست علنی شورای شهر تربت حیدریه پیرامون بررسی موضوع تبصره ۳ و پروژه فاضلاب، اظهار داشت: با توجه به عدم وجود اعتبار کافی جهت اجرای باقیمانده شبکه فاضلاب، اجرای این شبکه از طریق قرار داد بیع متقابل «کالا به کالا» به مناقصه عمومی گذاشته شد و پس از مشخص شدن پیمانکار اجرای آن در تاریخ  ۸ شهریور ۹۶ ابلاغ شد.
وی افزود: شبکه فاضلاب شهر تربت حیدریه حدود ۳۳۰ کیلومتر می‌باشد که ۲۳۰ کیلومتر آن اجرا و حدود ۱۰۰ کیلومتر دیگر در محلاتی همچون کوی صدف، رباط بالا، عدالت، ضیالء الدین سفلی نیز باقی مانده است.
امیری گفت: پیمانکار می بایست مبلغ ۳۰۰ میلیارد تومان در کل شبکه هزینه کند که از این مبلغ ۱۱۰ میلیارد تومان جهت بهره‌برداری، ۱۰۰ میلیارد تومان جهت اجرای کار در شبکه و ۹۰ میلیارد تومان نیز جهت اقدامات انجام شده قبلی پرداخت کند.

 

مدیر شرکت آب و فاضلاب شهر تربت حیدریه بیان داشت: هر ماه بین ۷۰ تا ۱۰۰ میلیون تومان هزینه مستقیم شبکه بهره‌برداری فاضلاب می‌باشد و برابر قرارداد منعقد شده با پیمانکار باید در پایان پروژه ۶/۹ میلیون متر مکعب پساب تحویل پیمانکار شود که این پساب جهت استفاده در واحد های صنعتی خواهد بود.

امیری گفت: اولویت استفاده و فروش این پساب طبق قرارداد با واحد های صنعتی شهر تربت حیدریه است ولی چنانچه متقاضی در شهر نداشته باشد پیمانکار می‌تواند آن را به سایر واحد های صنعتی خارج از شهر به فروش برساند، از سوئی دیگر هر ساله پیمانکار باید مجوز فروش را از شرکت آبفا دریافت کند.
مدیر آبفای شهری تربت حیدریه اظهار کرد: در این شرایط مدیریت شهری تربت حیدریه می بایست بیش از پیش در حوزه ایجاد صنایع کار کند و در این خصوص اقدام جدی در دستورکار قرار گیرد.

 

با توجه به شرایط منعقد شده در قرارداد این پروژه دو دوره پیش برد دارد که دوره اول از ۹۶/۸/۳۰ تا ۹۶/۱۱/۳۰ بوده است و دوره دوم از ۳۰ بهمن سال گذشته تا ۳۱ اردیبهشت سال جاری می باشد و در این مدت پیمانکار باید ۱۶ میلیارد تومان ضمانت بانکی بیاورد و پس این دوره وارد دوره نفوذ می‌شویم و اجرای شبکه آغاز می‌شود و بر اساس قراداد که مدت آن چهار سال است هر سال بر اساس اولویت ۲۵ کیلومتر از شبکه فاضلاب اجرا خواهد شد .

 

امیری در خصوص اصلاح شبکه آبرسانی شهر نیز گفت: ۲۱۱ کیلومتر شبکه فرسوده داریم که ۶ کیلومتر پر اتفاق شناسایی و در برنامه کاری سال جاری قرار دارد.

انتهای پیام/
لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه