بدون نظر
 
موج سواری بر مطالبات مردمی؛
پروژه سوریه‌سازی ایران در دستور کار مراکز عملیات سایبری غرب
تاریخ انتشار : ۲۸ آبان ۱۳۹۸ در ۸:۳۵ ق.ظ
 
آنچه که در چند روز گذشته شاهد بودیم محصول شبکه پیچیده مجازی و ماهواره ای است که تلاش می کنند آشوب و ناامنی و سوریه سازی ایران را به جای مطالبات به حق مردمی بنشاند، مطالباتی که مردم از راههای قانونی و مسالمت آمیز پیگیر آن خواهند بود، اما مسئولان باید بطور جدی پاسخگوی آن باشند.

به گزارش تابان تربت؛ روز هایی که گذشت و تقریبا دو سال و نیم بود که آمریکایی ها و سعودی ها با فشار حداکثری و تحریم در آرزوی چند ثانیه ویدیو شبیه آن بودند، اما خبری نبود تا اینکه بامداد جمعه طرح سهمیه بندی بنزین و دو نرخی شدن قیمت آن به اجرا در آمد.

افزایش قیمت بنزین با انتقاد بعضی از مردم همراه شد که به نحوه و زمان اجرا گلایه داشتند و اعتراض خود را به صورت مسالمت آمیز در چند شهر بزرگ کشور برگزار کردند.

حوادث چند روز گذشته به بهانه رسیدگی به مطالبات بحق مردم بار دیگر زنگ هشدار برای مردم و مسوولان را به صدا درآورد که در زمین دشمن بازی نکنیم، دشمنی که طراحی خط آشوب را به داعشی های دهه شصت و ورشکستگان رژیم سابق و عوامل ضد انقلاب و سلطنت طلبان سپرده تا حوادث سوریه را برای ایران تدارک ببینند.

حالا همان ناکام های دیماه 96 و تابستان داغ می خواهند بر مطالبات به حق  و گلایه های مردمی سوار شوند و بگویند اعتراضات از لبنان و عراق به ایران رسیده و سراسر کشور آشوب و اغتشاش است.

آنها در این طراحی و به مانند سناریوهای قبلی به شدت نیازمند کشته سازی هستند تا در این اغتشاشات کشته سازی و افکار عمومی را نیز منحرف کنند، سناریویی که در چند روز گذشته و در پی اعتراضات دنبال شد و تلاش کردند که خیابانهای تهران و دیگر شهرها را به آشوب بکشانند.

اما واقعیت ماجرا به گونه ای دیگر است  و موج سواری قرار است بر اساس مدل هنگ کنگی اجرا شود، مدلی که مطالبات و خواسته های مردم را سرقت می کند و آن را بصورت دیگری نشان می دهد.

در این مدل فیلم هایی کوچک و البته سازماندهی شده از نقاط مختلف جمع شده تا با آن تصویری بسازند و کل کشور را آشوب زده قلمداد کنند، بر همین اساس برای این طراحی شبکه های لندنی و سعودی دست به کار شدند و حتی برنامه های خود را در این مدت چند ساعت زودتر و بصورت ویژه آغاز می کنند.

در مرحله بعد، افراد آموزش دیده و توجیه شده در کنار تجمعات مردمی اقدامات پر خطر را شروع می کنند تا منجر به خشونت شود، همان کاری که در سیرجان و کرمان و تهران و برخی نقاط مختلف کشور انجام دادند.

مرحله سوم این مدل تهیه ویدیو از این اقدامات خشونت آمیز و انتشار تصاویر گسترده آن در شبکه ها ی اجتماعی است تا افکار عمومی و احساساست مردم را جریحه دار و تحریک کنند و افراد زیادی را به وسط خیابانها بکشند، دقیقا همان اقدامی که در ناآرامی های هنگ کنگ انجام شد.

در این مدل باید روی اعصاب مردم رفت و مردم را که از برخی امور گلایه دارند، به شدت عصبی کرد تا خشونت بیشتر شود، دقیقا همان کاری که تلاش داشتند با راه بندان های ترافیکی و گره های کور ترافیکی و عصبی کردن مردم به سرانجام برسد.

در این مدل خسارت زدن به اماکن عمومی و اموال مردم و ایجاد اختلال در خدمات رسانی یکی دیگر از روش های ایجاد هیجانات کاذب عصبی است که چند شب گذشته در تهران و برخی شهرهای کشور رخ داد.

اما بستر اصلی این مدل ها در دل شبکه های اجتماعی است، محتواهای شبکه های اجتماعی از سه مرکز اصلی اعتدال عربستان، که عملیات سایبری آن دو سال پیش با حضور رییس جمهور آمریکا و پادشاه سعودی پایه ریزی شد و مرکز دوم در البانی متعلق به منافقین و همچنین مرکز سوم  به سلطنت طلبها با مبدا آمریکا و کانادا تغذیه می شوند.

وظیفه این سه مرکز انتشار ویدیو ها و خبرهای جعلی است که در چند شب و  روز گذشته تصاویر دیماه 96 را دوباره بازنشر می کنند و تلاش دارند به بهانه تغییر قیمت بنزین فضا را شعله ور کنند.

این مراکز عملیاتی آمریکا و سعودی هشتک سازی دروغین را در دستور کار دارند، البته این مراکز سایبری بازوهای ماهواره ای هم دارند، مانند شبکه های لندنی و سعودی که به  ویدیو سازی های و هشتک های دروغین ضریب می دهند و تلاش می کنند جریان سازی انجام شود.

آنچه که شاهد بودیم محصول شبکه پیچیده مجازی و ماهواره ای است که تلاش می کنند آشوب و ناامنی و سوریه سازی ایران را به جای مطالبات به حق مردمی بنشاند، مطالباتی که مردم از راههای قانونی و مسالمت آمیز پیگیر آن خواهند بود، اما مسئولان باید بطور جدی پاسخگوی آن باشند، به خصوص نگرانی که مردم از افزایش قیمت ها به بهانه افزایش نرخ بنزین ایجاد شده و باید دید چگونه می توان با نظارت دقیق و مستمر آن را رفع کرد.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است