بدون نظر
 
معاون وزیر راه و شهرسازی:
پروژه آزاد راه باغچه-تربت حیدریه به سرمایه گذار سپرده می شود/سالانه ۸۰ هزار میلیارد ریال هزینه نگهداری راههای کشور می شود
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۵ در ۶:۴۶ ب.ظ
 
معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی گفت: برای واگذاری پروژه آزاد راه باغچه - تربت حیدریه به سرمایه گذار بخش خصوصی مشکلی وجود ندارد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی عصر امروز در نشست شورای اداری تربت حیدریه بیان کرد: با توجه به اهمیت محور مواصلاتی تربت حیدریه به مشهد بعنوان کریدور توسعه در شرق کشور که هر روز براهمیت آن افزوده می شود، هر سرمایه گذاری که برای ساخت و بهره برداری و انتقال آزاد راه باغچه به تربت حیدریه اعلام آمادگی کند، ما حاضر به همکاری و عقد قرارداد هستیم.

 

وی تصریح کرد: این ظرفیت در قانون ایجاد شده که چنانچه سرمایه گذاری برای تبدیل بزرگراه به آزاد راه در کشور مایل به سرمایه گذاری باشد، می تواند در این مسیر سرمایه گذاری کند.

 

امینی در خصوص محورهای مواصلاتی به تربت حیدریه اذعان کرد: : محور زاوه به سمت چخماق در سال مالی جاری ازمحل منابع ملی حدود 12 کیلومترآن به بهره برداری خواهد رسید و13 کیلومتر باقیمانده ابنیه فنی وعملیات خاکریزی انجام می شود.

 

.وی به محور کدکن – رباط سنگ اشاره کرد و افزود: حدود 4 کیلومتر در ابتدای مسیر بااعتبارات استانی وتزریق قیر رایگان سازمان راهداری آسفالت  وحدود 4 کیلومتر خاکی با حمایت وزارت راه به اتمام می رسد.

 

معاون برنامه ریزی و مدیریت منابع وزارت راه و شهرسازی در خصوص راههای کشور گفت: نگهداری 85 هزار کیلومتر از راه های اصلی وشریانی وغیر شریانی ومجموعه راههای روستایی کشور نیازمند 80 هزار میلیارد ریال اعتبار است، وانچه دولت از منابع مصوب در اختیار گذاشته رقمی حدود 12 هزار میلیارد ریال می باشد وراهداری هم همین مقدار می تواند در این حوزه تامین کند.

 

وی بیان داشت: در حال حاضر 16 هزار کیلومتر راه و راه آهن با پیشرفت فیزیکی زیر 20 درصد در کشور در حال ساخت است که برای تکمیل آن  افزون بر 550 هزار میلیارد ریال اعتبار نیاز می باشد.
امینی افزود: همچنین 14 هزار کیلومتر راه و راه آهن با پیشرفت فیزیکی 20 تا 50 درصد نیز در دست ساخت است که تکمیل آن نیازمند 540 هزار میلیارد ریال منابع مالی است.

 

شهرستان تربت حیدریه دو هزار و ۱۰۰ کیلومتر راه ارتباطی دارد که ۷۴۴ کیلومتر آن راه اصلی و هزار و ۳۵۶ کیلومتر راه روستایی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بیش از ۹۰ درصد تجهیزات پزشکی بیمارستان‌ آموزشی درمانی امام حسین علیه السلام تولید داخل است تمرین مقابله با زلزله آسیب را کاهش می‌دهد پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم سفرهای استانی دولت شیوه صحیح حکمرانی اسلامی است اهداف انقلاب اسلامی از ضروریات جهاد تبیین است نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند حدود ۱۵۰۰ شهروند مه ولاتی در طرح نهضت ملی مسکن ثبت نام کرده‌اند جولان دلالان در سایه چشم انتظاری زعفرانکاران خراسان رضوی/معاون وزیر جهاد؛ هرگونه دخالتی منجر به ضرر زعفرانکاران با ورود دولت همراه خواهد شد علمی که در بسیج تعلیم می شود همراه با عمل است شوراها اقتصاد و اشتغال را راهبرد اصلی برنامه های خود قرار دهند اراده بسیج برای تشکیل تمدن اسلامی/دیپلماسی ایران باید بر اساس تعامل قدرتمندانه باشد سرمایه گذار آداک باید نسبت به جمع آوری سازه اقدام و زمین را تحویل شهرداری دهد/تخلفات متعدد سرمایه گذار در مراجع قضایی در حال پیگیری است