بدون نظر
 
مدیر کل دادگستری خراسان رضوی:
پرونده جدی و مشخصی برای پدیده و میزان در دستگاه قضایی تشکیل نشده است/مطالبات مهریه در دادگستری پیگیری نخواهد شد
تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۴:۴۴ ب.ظ
 
مدیر کل دادگستری خراسان رضوی گفت: هنوز پرونده ای بصورت جدی و مشخص برای شرکت پدیده و موسسه مالی و اعتباری میزان در دادگستری تشکیل نشده و منتظریم تا متصدیان امر حقوق مردم را ادا کنند.

حجت الاسلام علی مظفری ظهر چهارشنبه در حاشیه دیدار با کارکنان دادگستری تربت حیدریه در گفتگو با خبرنگار تابان تربت افزود: ستادی در استان تشکیل و از طریق آن تکالیف و وظایفی را به متصدیان شرکت پدیده و تعاونی میزان اعلام شده تا در یک پروسه زمانی بتوانند حقوق مردم را بصورت کامل ادا نمایند.

 

وی بااشاره به اینکه نیازی به تعفیب قضایی برای این دومقوله نیست افزود: اگر متصدیان تکالیف و وظایف خود را انجام ندهند و دستگاه قضایی به این نتیجه برسد که حقوق مردم در حال ضایع شدن می باشد بطور یقین تعقیب قضایی و کیفری انجام خواهد گرفت.

 

مظفری در ادامه از کاهش آمار طلاق در این استان نسبت به مدت مشابه سال 92 خبر داد و گفت: طرحی را در استان آماده و ابلاغ کردیم که بر اساس آن مطالبات مهریه در هیچ یک از شعب دادگستری صورت نمی گیرد و باید زوجه از طریق اداره ثبت اسناد و املاک اقدام نماید.

 

وی در پاسخ به سئوالی که چرا این طرح اجرائی شده گفت: قبل از اجرای این طرح مطالبات مهریه در دستگاه قضا به بازداشت زوج منتهی می شد که این خود عامل طلاق و اختلاف در جامعه بود اما اکنون زوجه می تواند با مراجعه به اداره ثبت اسناد نسبت به توقیف اموال زوج اقدام کند و اگر هم زوج اموالی نداشت طبق روال شرعی کار دنبال می شود.

 

مدیر کل دادگستری خراسان رضوی صبح امروز پس از دیدار با امام جمعه و شورای تامین شهرستان از دادگستری و دادسرای عمومی و انقلاب شهرستان تربت حیدریه بازدیدکرد.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود تولید ماسک های دولایه استریل در جلگه رخ تربت حیدریه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی در تربت حیدریه تلخ و شیرین کرونا در تربت حیدریه تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸