بدون نظر
 
با آغاز خرید توافقی:
پرداخت ۳۰ میلیارد ریال به زعفرانکاران تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۱ ق.ظ
 
رئیس اداره تعاون روستائی تربت حیدریه گفت: از آغاز خرید توافقی و حمایتی زعفران تاکنون بابت 30 درصد محصول تحویل شده، مبلغ 30 میلیارد ریال به کشاورزان تربت حیدریه پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سید جواد معاونی در گفت و گو با خبرنگاران تربت حیدریه با بیان اینکه تاکنون ۶۰ کیلو گرم انواع زعفران خشک از کشاورزان خریداری شده، افزود: با توجه به اینکه تاکنون نتایج آنالز آزمایشگاهی محصول کشاورزان برای عیار سنجنی زعفران به دست ما نرسیده این مبلغ علی الحساب بابت ۳۰ درصد به کشاورزان پرداخت شده است.

 

وی تصریح کرد: با اعلام نتایج آنالیز آزمایشگاهی و  بر اساس نرخ اعلام شده بین چهار میلیون ۳۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۷۰۰ هزارتومان مابه التفاوت مبالغ به کشاورزان پرداخت می شود.

 

مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه با بیان اینکه بازار آزاد برای خرید زعفران نگین بین ۳۹ تا ۴۰ میلیون ریال پرداخت می کند، افزود: این در حالی است که تعاون روستائی برای حمایت از تولید کنندگان و جلوگیری از زیان کشاورزان، پوشال زعفران را هر کیلو ۴۳ میلیون ریال خریداری می کند.

 

معاونی اظهار داشت: خرید حمایتی و توافقی زعفران از سه شنبه هفته گذشته در راستای سیاست های حمایتی وزارت کشاورزی از کشاورزان اغاز شده و تا ۳۰ اذرماه ادامه دارد و بنا به تصمیم کمیته استانی این زمان قابل تمدید خواهد بود.

 

خرد توافقی و حمایتی زعفران از کشاورزان خراسان رضوی به دو صورت امانی و قطعی انجام می شود که بابت هر کدام ابتدا کشاورز ۳۰ درصد مبلغ(بین ۴۳ تا ۵۷ میلیون ریال) خرید توافقی را دریافت و مابه التفاوت آن را بعد از اعلام نتایج آزمایشگاهی در بازه زمانی ۳ ماه دریافت می کند.

 

منطقه تربت حیدریه با ۲۰ هزار هکتار اراضی زعفران بعنوان قطب تولید این محصول در ایران و جهان به شمار می رود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه جمهوری اسلامی ایران پایگاه امن و باثبات منطقه است