بدون نظر
 
با آغاز خرید توافقی:
پرداخت ۳۰ میلیارد ریال به زعفرانکاران تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۱ ق.ظ
 
رئیس اداره تعاون روستائی تربت حیدریه گفت: از آغاز خرید توافقی و حمایتی زعفران تاکنون بابت 30 درصد محصول تحویل شده، مبلغ 30 میلیارد ریال به کشاورزان تربت حیدریه پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سید جواد معاونی در گفت و گو با خبرنگاران تربت حیدریه با بیان اینکه تاکنون ۶۰ کیلو گرم انواع زعفران خشک از کشاورزان خریداری شده، افزود: با توجه به اینکه تاکنون نتایج آنالز آزمایشگاهی محصول کشاورزان برای عیار سنجنی زعفران به دست ما نرسیده این مبلغ علی الحساب بابت ۳۰ درصد به کشاورزان پرداخت شده است.

 

وی تصریح کرد: با اعلام نتایج آنالیز آزمایشگاهی و  بر اساس نرخ اعلام شده بین چهار میلیون ۳۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۷۰۰ هزارتومان مابه التفاوت مبالغ به کشاورزان پرداخت می شود.

 

مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه با بیان اینکه بازار آزاد برای خرید زعفران نگین بین ۳۹ تا ۴۰ میلیون ریال پرداخت می کند، افزود: این در حالی است که تعاون روستائی برای حمایت از تولید کنندگان و جلوگیری از زیان کشاورزان، پوشال زعفران را هر کیلو ۴۳ میلیون ریال خریداری می کند.

 

معاونی اظهار داشت: خرید حمایتی و توافقی زعفران از سه شنبه هفته گذشته در راستای سیاست های حمایتی وزارت کشاورزی از کشاورزان اغاز شده و تا ۳۰ اذرماه ادامه دارد و بنا به تصمیم کمیته استانی این زمان قابل تمدید خواهد بود.

 

خرد توافقی و حمایتی زعفران از کشاورزان خراسان رضوی به دو صورت امانی و قطعی انجام می شود که بابت هر کدام ابتدا کشاورز ۳۰ درصد مبلغ(بین ۴۳ تا ۵۷ میلیون ریال) خرید توافقی را دریافت و مابه التفاوت آن را بعد از اعلام نتایج آزمایشگاهی در بازه زمانی ۳ ماه دریافت می کند.

 

منطقه تربت حیدریه با ۲۰ هزار هکتار اراضی زعفران بعنوان قطب تولید این محصول در ایران و جهان به شمار می رود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیکر جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس در تربت حیدریه تشیع شد+تصاویر لشکر بسیج هیمنه پوشالی جبهه استکبار را در هم شکسته است احداث گرمخانه در تربت حیدریه در پیچ و خم کاغذ بازی اداری اجرای ۷۰ عنوان برنامه در هفته بسیج/جمع آوری ۱۰ تن اقلام زیستی برای زلزله زدگان/اعلام آمادگی ۳ گروه جهادی برای اعزام به کرمانشاه جانباز ۷۰ درصد دفاع مقدس به یاران شهیدش پیوست خرید توافقی زعفران به چهار تن رسید جمع آوری ۷ هزار اقلام مورد نیاز زلزله زدگان در تربت حیدریه مردم با هر توانی به یاری زلزله زدگان بشتابند اعمال محدودیت ترافیکی در محور تربت حیدریه به مشهد/ممنوعیت تردد خودروهای سنگین تا پایان ماه صفر زیارت امام رضا(ع) سرمایه فرهنگی برای جامعه اسلامی است/مهمترین پیام سیره زندگی امام هشتم مبارزه خستگی ناپذیر با ظلم و استبداد است امروز دشمن از بستر شبکه های اجتماعی به دنبال انحراف و فروپاشی انقلاب اسلامی است جمعیت کم و بذل و بخشش های گذشته مانع جذب دومین سهمیه نمایندگی برای حوزه انتخابیه تربت حیدریه شده است