بدون نظر
 
با آغاز خرید توافقی:
پرداخت ۳۰ میلیارد ریال به زعفرانکاران تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۰ آبان ۱۳۹۶ در ۱۰:۰۱ ق.ظ
 
رئیس اداره تعاون روستائی تربت حیدریه گفت: از آغاز خرید توافقی و حمایتی زعفران تاکنون بابت 30 درصد محصول تحویل شده، مبلغ 30 میلیارد ریال به کشاورزان تربت حیدریه پرداخت شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، سید جواد معاونی در گفت و گو با خبرنگاران تربت حیدریه با بیان اینکه تاکنون ۶۰ کیلو گرم انواع زعفران خشک از کشاورزان خریداری شده، افزود: با توجه به اینکه تاکنون نتایج آنالز آزمایشگاهی محصول کشاورزان برای عیار سنجنی زعفران به دست ما نرسیده این مبلغ علی الحساب بابت ۳۰ درصد به کشاورزان پرداخت شده است.

 

وی تصریح کرد: با اعلام نتایج آنالیز آزمایشگاهی و  بر اساس نرخ اعلام شده بین چهار میلیون ۳۰۰ هزار تومان تا پنج میلیون و ۷۰۰ هزارتومان مابه التفاوت مبالغ به کشاورزان پرداخت می شود.

 

مدیر تعاون روستائی تربت حیدریه با بیان اینکه بازار آزاد برای خرید زعفران نگین بین ۳۹ تا ۴۰ میلیون ریال پرداخت می کند، افزود: این در حالی است که تعاون روستائی برای حمایت از تولید کنندگان و جلوگیری از زیان کشاورزان، پوشال زعفران را هر کیلو ۴۳ میلیون ریال خریداری می کند.

 

معاونی اظهار داشت: خرید حمایتی و توافقی زعفران از سه شنبه هفته گذشته در راستای سیاست های حمایتی وزارت کشاورزی از کشاورزان اغاز شده و تا ۳۰ اذرماه ادامه دارد و بنا به تصمیم کمیته استانی این زمان قابل تمدید خواهد بود.

 

خرد توافقی و حمایتی زعفران از کشاورزان خراسان رضوی به دو صورت امانی و قطعی انجام می شود که بابت هر کدام ابتدا کشاورز ۳۰ درصد مبلغ(بین ۴۳ تا ۵۷ میلیون ریال) خرید توافقی را دریافت و مابه التفاوت آن را بعد از اعلام نتایج آزمایشگاهی در بازه زمانی ۳ ماه دریافت می کند.

 

منطقه تربت حیدریه با ۲۰ هزار هکتار اراضی زعفران بعنوان قطب تولید این محصول در ایران و جهان به شمار می رود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است صنعت نوغانداری تربت حیدریه قربانی تصمیمات جزیره ای شده است سیاست گذاری صحیح در صنعت نوغانداری باعث تولید ثروت و اشتغال می شود در جنگ اقتصادی اطاعت تحت پرچم ولایت فقیه منجر به پیروزی می شود آغاز عملیات اجرایی فاز نخست فولاد رخ در مردادماه نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد بلوک زایمان طبیعی «ال دی آر» بیمارستان رازی تربت حیدریه به بهره برداری رسید همایش استانی تکریم امامزادگان و بقاع متبرکه در تربت حیدریه برگزار می شود امسال ۷ هزاز کلاس درس به فضای آموزشی کشور اضافه می شود/مشارکت ۱۰ هزار میلیارد ریالی خیرین مدرسه ساز بیماری خود ایمنی به نام «نمای رومی» اتفاقات بازار سکه و ارز در کشور مصداق سهل انگاری و بی تدبیری بود