بدون نظر
 
عضو کمیسیون برنامه و بودجه مجلس خبر داد؛
پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان طی هفته جاری
تاریخ انتشار : ۰۶ مرداد ۱۳۹۹ در ۱۰:۳۴ ق.ظ
 
محسن زنگنه گفت: مشکل بوجود آمده در خصوص بلوکه شدن مطالبات زعفرانکاران خراسان توسط بانک کشاورزی، با تفاهمی که انجام شد، برطرف و روند پرداخت بخش عمده ای از مطالبات طی امروز تا پایان هفته جاری انجام خواهد شد.

محسن زنگنه، عضو کمیسیون برنامه و بودجه و محاسبات مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار، تابان تربت؛ اظهار داشت: در شرایطی که سازمان تعاون روستایی زعفران را از کشاورزان در آذرماه پارسال خریداری کرده و وظیفه داشته تا اعتبار آن را از روش های مختلف تامین کند اما متاسفانه سه ماه به فصل جدید برداشت این محصول مانده و بخشی از مطالبات بر زمین مانده است.

وی تصریح کرد: هرچند این وظیفه ما نبوده، اما با رایزنی های انجام شده طی یک ماه اخیر با رییس بانک مرکزی، مجوز تامین ۱۰۰ میلیارد تومان برای پرداخت مطالبات زعفرانکاران خراسان دریافت و به حساب بانک کشاورزی واریز می شود و متاسفانه بانک به دلیل بدهی ناشی از تسهیلات سازمان تعاون روستایی این مبلغ را بلوکه می کتد.

نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسه روز گذشته با معاون اقتصادی وزیر جهاد کشاورزی مقرر شد طی تفاهم انجام شده با بانک کشاورزی از تسهیلات معوق سازمان تعاون روستایی صرف نظر و این خط اعتباری را برای این میلغ در نظر نگیرند.

زنگنه گفت: در حال حاضر مشکل بوجود آمده در خصوص بلوکه شدن مطالبات زعفرانکاران خراسان توسط بانک کشاورزی، با تفاهمی که انجام شد، برطرف و روند پرداخت بخش عمده ای از مطالبات طی امروز تا پایان هفته جاری انجام خواهد شد.

وی بیان کرد: با رایزنی انجام شده با رییس سازمان تعاون روستایی خراسان رضوی مقرر شد با واریز ۵۰ میلیارد تومان به حساب این سازمان در مرحله اول، از امروز پرداخت مطالبات زعفرانکاران آغاز شود و در ادامه طی هفته جاری و واریز ۵۰ میلیارد تومان در مرحله دوم بخشی دیگر از مطالبات پرداخت شود.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه ۶۴ میلیارد تومان از طلب زعفرانکاران باقی خواهد ماند، ابراز امیدواری کرد که وزارت جهاد کشاورزی و سازمان تعاون روستایی نسبت به تامین اعتبار این مبلغ اقدام کنند.

در آبان و آذر پارسال، از 9 هزار و 502 کشاورز خراسان رضوی، 68 تن و 900 کیلوگرم زعفران توسط سازمان تعاون روستایی خریداری شد.

میزان تولید زعفران در ایران به خصوص خراسان رضوی و منطقه تربت حیدریه به عنوان قطب تولید طلای سرخ در جهان با 300 تن برداشت زعفران خشک حدود 90 درصد است و کشورهای افغانستان و اسپانیا با تولید مجموع شش تن کمتر از 10 درصد تولید این محصول را به خود اختصاص دادند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
سازمان بورس، مقصر اصلی روند فعلی این بازار است/مکانیزم ماشه آمریکا جنگ روانی است ضرورت رفع موانع قانونی بر سر راه مشکلات ساخت و ساز در شهرهای کوچک انتقاد رئیس شورای اسلامی خراسان رضوی از قوانین ۶۰ سال گذشته شهرداری‌ها جهش تولید حوزه کشاورزی کدکن با افزایش سطح کشت گلخانه ای پناهجویان نهضت آزادی و ترور شخصیت پناهیان/ترور دیده بان های انقلاب، شیوه تاریخی منافقین آغاز عملیات اجرایی طرح دوبانده شدن محور تربت حیدریه به رشتخوار بیش از ۱۴ هزار تن گندم مازاد بر مصرف کشاورزان در جلگه رخ تربت حیدریه خریداری شد نامه فعالان فضای مجازی به مجلس درباره کارنامه پراشکال وزیر ارتباطات در حوزه فضای مجازی مردم تربت حیدریه از نبود مهندس ناظر گلایه‌مند هستند ۴۱ درصد جامعه هدف روستایی تربت حیدریه تحت پوشش بیمه هستند اهانت به ساحت مقدس رسول خدا از سیاست‌های اسلام ستیزیانه غرب است پلمپ ۴۸ حلقه چاه غیر مجاز در تربت حیدریه