بدون نظر
 
سرپرست شهرداری تربت حیدریه عنوان کرد:
پرداخت حقوق معوق پرسنل شهرداری تربت حیدریه/برای اداره امورات جاری باید روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم
تاریخ انتشار : ۰۷ آذر ۱۴۰۰ در ۱:۲۲ ب.ظ
 
پس از انعکاس مطالبات کارگران و کارکنان شهرداری تربت حیدریه در رسانه ها، عظیمی، سرپرست شهرداری از پرداخت حقوق مهرماه این قشر خبر داد و افزود:علی رغم شرایط بد اقتصادی که شهرداری دارد در حال حاضر فقط یک‌ ماه حقوق معوقه داریم.

ابواقاسم عظیمی، سرپست شهرداری تربت حیدریه پس از انعکاس مطالبات پرسنل شهرداری در خصوص عدم پرداخت حقوق مهر و آبان در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: کارگران و کارکنان خدوم و تلاشگر شهرداری از آن دسته اقشاری هستند که علی رغم خدمات شبانه روزی که ارائه می دهند، هیچگاه دیده نشده و این تلاش‌ها مورد توجه قرار نگرفته است.

وی تصریح کرد: شهرداری در شرایط مالی بسیار بدی به سر می برد و درآمد روزانه‌ آن بعضا زیر ۲۰ میلیون تومان است . این در حالی است که اگر بخواهیم فقط هزینه های جاری و روزمره را تامین کنیم باید حداقل روزانه ۱۷۰ میلیون تومان درآمد داشته باشیم.

عظیمی خاطر نشان کرذ: مشکلات کنونی، بنا به دلایل متعدد در شهر انباشته شده و هزینه تامین مصالح، هزینه تعمیر و نگهداری ماشین آلات، قیمت قیر به شدت افزایش یافته و از آن سو درآمد های شهرداری به شدت کاهش یافته است.

سرپرست شهرداری تربت حیدریه گفت: در این شرایط فشار افکار عمومی برای رفع مشکلاتی که کاملا به حق و درست است نیز مزید بر علت شده، اما باید اعلام کنیم که در همین شرایط اولویت اول ما تامین و پرداخت حقوق و مزایای کارگران است.

وی بیان کرد: از رسانه ها و مطالبه گران بسیار سپاسگزاریم که به فکر معیشت کارگران شهرداری و مستمندان هستند، اما چه خوب است که اولا از مدت معوق شده حقوق مطلع باشند و از طرفی در کنار این مطالبه به موضوع وظایف شهروندی و اینکه یک شهروند چه وظایفی در قبال شهر و دیگر شهروندان دارد نیز بپردازند.

عظیمی گفت:  شهرداری یک نهاد عمومی است که برای اداره شهر، بر اساس قوانین باید از شهروندان کسب درآمد کند، پرداخت عوارضات مختلف، کسب مجوز ساخت و ساز، پرداخت بدهی های ملکی، پرداخت عوارض خوردو و ذسایر درآمدها محل های درآمدی شهرداری است و شهروندان وظیفه دارند تا برای این موارد به شهرداری مراجعه کنند و حقوقات شهروندی خود را بپردازند.

سرپرست شهرداری تربت حیدریه عنوان کرد: شهرداری در حوزه وصول مطالبات خود هیچ اهرم فشاری ندارد و همین امر موجب شده تا شهروند فقط درصورتی که مجبور شود به شهرداری مراجعه کند، اداراتی همچون آب، برق و گاز اهرمی مانند قطع انشعاب دارند و شهروندان می‌دانند در صورت عدم پرداخت قبوض این خدمات می شود.

وی گفت: اکنون در سطح شهر محلاتی داریم که هنوز در طرح جامع شهر نیستند و ساکنین در این محلات ریالی حق و حقوقات پرداخت نکرده اند اما شهرداری مجبور است به آنها خدمات بدهد، عوارضی که شهروندان پرداخت می‌کنند حتی هزینه جمع آوری پسماند ها نمی‌شود.

عظیمی گفت: شهرداری تربت حیدریه، همچون سایر شهرداری های کشور نیروهای مازاد زیادی دارد و به دلیل مشکلات اقتصادی حاکم بر کشور و مسائل و ملاحظاتی نمی‌توانند این نیروها را اخراج کنند تا بدنه شهرداری ها سبک شود و ما نیز همچون سایر شهرداری ها باید با این معضل مدارا کنیم، البته کارگران محترم نیز باید بدانند که بازار کار شرایط خوبی ندارد و ما در بسیاری از موارد با مماشات و چشم پوشی برخورد می کنیم، ما از گرانی ها و مشکلات معیشتی مطلع هستیم.

سرپرست شهرداری افزود: روز گذشته حقوق آبان ماه کارگران شهرداری پرداخت شد و تا چند روز آینده نیز حقوق کارکنان و مدیران ستادی پرداخت خواهد شد و شهرداری فقط یک ماه حقوق معوق دارد.

وی بیان داشت: از سالیان گذشته روال اینگونه بوده که اول حقوق کارگران پرداخت و سپس نسبت به پرداخت حقوق کارکنان و مدیران اقدام شود و اکنون نیز همانگونه است.

وی از شهروندان درخواست کرد برای ساختن شهر خود باید همت کنند و نسبت به پرداخت حقوقات شهروندی  اهتمام ویژه داشته باشند چرا که تنها راه برون رفت از مشکلات کنونی همدلی، همفکری و مشارکت اجتماعی است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دیدار چهره به چهره و بدون واسطه با مردم پای میز خدمت/میز خدمت فرصتی برای پاسخگویی بدون واسطه مدیران به مطالبات مردم است سوء مدیریت‌های گذشته در حوزه اقتصاد بیشترین ضربه را حتی بیش از تحریم‌ها به حوزه تولید و صنعت وارد کرده است/حلقه مفقوده اقتصاد کشور استراتژی اقتصادی است مجموعه آبی سرپوشیده شهدای غواص بسیج تربت حیدریه سال آینده به بهره برداری می رسد شهدا اسوه های اخلاق ملت ایران هستند/مهمترین شاخصه شهدا اطاعت پذیری از ولی فقیه بود حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قطعی است بیمارستان امام حسین علیه السلام قطب درمانی جنوب خراسان رضوی می‌شود تکریم خانواده معظم شهدا باید عملی باشد/واکسیناسیون یک واجب اجتماعی است دشمن در بستر فضای مجازی به دنبال القای یاس و ناامیدی در جامعه است/جوانان ظرفیت های شهرستان را به مردم معرفی کنند ایجاد ۵۰۰ هزار شغل برای جامعه هدف کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ خارج شدن از لیست سیاه اولویت نخست فروش اراضی بافت فرسوده است خاشعی سیوکی سرپرست دانشگاه تربت حیدریه شد احداث سایت پردازش زباله در دومین زباله گاه بحرانی کشور معطل اعتبار است