بدون نظر
 
فرماندار تربت حیدریه:
پدیده انقلاب اسلامی تئوری و کارکرد مکاتب غرب و شرق را از بین برد
تاریخ انتشار : ۱۲ بهمن ۱۳۹۸ در ۱۰:۰۲ ق.ظ
 
علی رستمی با بیان اینکه پیروزی انقلاب اسلامی در قرن بیستم باعث شد تا تئوری ها و مکاتب غرب و شرق که به بن بست رسیدند از کارکرد بیفتد، افزود: انقلاب اسلامی در یک سنت شکنی مقتدرانه بر پایه تعالیم اسلامی مسیر سومی را برای جهانیان گشود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی رستمی، فرماندار تربت حیدریه صبح امروز در دیدار با امام جمعه و مسئولان دستگاههای اجرایی تربت حیدریه اظهار داشت: در شرایطی که همه انفلاب ها و نهضت ها و جنبش ها ذیل دو مکتب و تئوری سوسیالیست و رئالیسم تعریف می شدند در میانه قرن بیستم و پایان جنگ سرد بدون تردید انفلاب اسلامی از شگفتی های این قرن بود

وی تصریح کرد: انقلاب اسلامی در یک سنت شکنی مقتدرانه بر پایه تعالیم اسلامی مسیر سومی را گشود و به عنوان پدیده ای نوبرانه کارکرد این مکاتب ۷۰ ساله را از بین برد.

فرماندار تربت حیدریه خاطر نشان کرد: وجه تمایز این انقلاب با دیگر انقلاب ها غیرقابل پیش بینی بودن آن بود چرا که در فرانسه اشراف زادگان انقلاب کردند، در روسیه نظامیان، در چین جامعه کارگری در آمریکای لاتین، عموما تهی دستان انقلاب کردند اما به گفته یکی از مححفان بین المللی، بدون شک انقلاب اسلامی ایران انقلاب هنه اقشار و توده ها بود.

رستمی بیان کرد: پیروزی انقلاب با رهبری امام و حمایت توده های مختلف مردم به وقوع پیوست چرا که در خیلی از انقلاب ها در دهه های سوم دموکراسی را از بین بردند و به دیکتاتوری منتهی شدند اما انقلاب اسلامی جز معدود انقلاب های است که در شروع گام دوم انقلاب اسلامی و در اربعین سردار سلیمانی ۵۷ انتخابات را تاکنون برگزار کردند.

رستمی اضافه کرد: شعار نه شرقی نه غربی امروز نمود عینی دارد و استقلال ایران اسلامی مورد اعتراف همگان در دنیای امروز است و برای ارزیابی انقلاب ها با سایر انقلاب ما را مقایسه می کنند.

وی گفت: در آغاز گام دوم انقلاف باید عوامل پیروزی انقلاب را تقویت کنیم، قریب به ۸۶ درصد انقلابیون حالا حضور ندارند و نسل جدید امروز نیازمندی های خودش را دارد و باید این نسل را همراه با شعارهای انقلاب که البته کار سختی در مقابل بوق های شدید تبلیغاتی دشمنان است را به پیش ببریم.

فرماندار تربت حیدریه افزود: خیلی ها هم در داخل دامن می زنند و نهادهای انقلابی را محکوم به ناکارآمدی می کنند و این در شرایطی است که همه ارکان قدرت رای ملت اند و نباید بین مسئولان تقسیم بندی کنیم.

رستمی تاکید کرد: در ناکارآمدی ها و توفیقات باید همه نقششان را بپذیرند و خوشبختانه تربت حیدریه در سایه همدلی و هماهنگی همه مسئولان در راس انها امام جمعه محترم بدون توجه به تنازعات بی مورد توانستیم کار را پیش ببریم.

وحدت و مقاومت عوامل اصلی پیروزی و استمرار انقلاب اسلامی است

امام جمعه تربت حیدریه از وحدت امت اسلامی و مقاومت و ایستادگی بعنوان دو عامل اصلی پیروزی و استمرار انقلاب اسلاممی یاد کرد و افزود: در سایه وحدت مردم و مسئولان و صبر و ایستادگی می توان بر مشکلات فائق آمد و کشور را در همه ابعاد به قدرت بازدارندگی بالایی برسانیم.

حجت الاسلام محمدرضا عصمتی با تبریک چهل و یکمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی و آغاز چله دوم انقلاب، اظهار داشت: امروز بر اساس بیانیه گام دوم انقلاب باید بتوانیم وظیفه خودمان را آنچنان که انجام دهیم به نحو مطلوب به سرانجام برسانیم.

وی تصریح کرد: ما در دهه فجر انقلاب موظف هستیم به هر شکلی شور و نشاط خودمان را ابراز کنیم که یکی از آن مصادیق تبلیغات مناسب و در شان است و مثل همیشه مردم از ما جلوتر هستند و مسئولان از این حضور باید درس گرفته و در کنار مردم باشند.

عصمتی به تکلیف مردم و مسئولین در ادامه انقلاب اشاره کرد و گفت: قیام و نظام ما ظلم ستیز است و ما باید تمام برنامه های خود را در ابعاد مختلف با رویکرد ظلم ستیزی و حمایت از مظلوم و دعوت به عدل و انصاف باشد.

امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: ما مسئولین وظیفه داریم مشکلات را حل کنیم و ان را مردم نیاوریم و از ایجاد نارضایتی عمومی پرهیز کنیم و از سویی دیگر باید صبر و مقاومت به مردم را آموزش دهیم تا بر مشکلات فائق آییم.

عصمتی، از وحدت امت اسلامی و مقاومت و ایستادگی بعنوان دو عامل اصلی پیروزی و استمرار انقلاب اسلاممی یاد کرد و افزود: در سایه وحدت مردم و مسئولان و صبر و ایستادگی می توان بر مشکلات فائق آمد و کشور را در همه ابعاد به قدرت بازدارندگی بالایی برسانیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث لزوم بومی سازی سیاست ها در خصوص کرونا