بدون نظر
 
بخشدار جلگه رخ:
پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است
تاریخ انتشار : ۱۹ آبان ۱۳۹۷ در ۱۲:۴۵ ب.ظ
 
بخشدار رخ تربت حیدریه پدافند غیر عامل را دفاعی غیرنظامی خواند و گفت: پدافند غیرعامل به معنی استفاده از هر پتانسیل غیرنظامی در راستای ارتقای امنیت در تمام عرصه ‌های سیاسی، اجتماعی، اقتصادی و نظامی یک کشور می باشد.

به گزارش تابان تربت؛ جعفر رضوانی  صبح امروز  در آیین برگزاری رزمایش پدافند غیرعامل بسیج دانش آموزی که به صورت نمادین در دبیرستان پسرانه علامه طباطبایی روستای سرهنگ بخش رخ برگزار شد، افزود: مهمترین اهداف پدافند غیرعامل به حداقل رساندن آسیب‌ به تاسیسات، تجهیزات و نیروی انسانی می باشد و در عصر کنونی فراگیری پدافند غیرعامل با توجه به پیشرفت در همه زمینه‌ها، امری مهمتر و حیاتی ‌تر شده است.

 

وی با بیان اینکه تهدیدات آینده بسیار متفاوت ‌تر از تهدیدات گذشته و حال است، گفت: باید با آمادگی کامل در بعد نظامی و غیرنظامی و تقویت پدافند غیرعامل در سطح کلان و همچنین نهادهای دفاعی کشور از نیروی انسانی تا منابع و تاسیسات کشور را در مقابل خطرات تقویت کرد.

 

رضوانی همچنین اظهار داشت: آموزش و پرورش به ‌عنوان یکی از مهم‌ ترین و اساسی‌ ترین نهادهای فرهنگی جامعه نقش اساسی در نهادینه کردن فرهنگ پدافند غیرعامل در سطح مردم و جامعه بر عهده دارد.

 

رییس اداره آموزش و پرورش رخ نیز در این آیین پدافند غیرعامل را یک اقدام پیشگیرانه خواند و گفت: اجرای این مانورها تلنگری است برای اینکه در همه زمینه‌ ها بتوانیم مشکلات را مدیریت کنیم.

 

محمود قهار افزود: این رزمایش ها سبب می شود جامعه در برابر اتفاقات ناخواسته از قبیل زلزله، سیل، آتش سوزی یا حوادثی مانند جنگ و حملات سایبری، آماده و پیش بینی های لازم را انجام دهد.

 

وی با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل نوعی آمادگی برای جنگ نرم نیز تعبیر می ‌شود، گفت: انجام مستمر مانورهای پدافند غیرعامل سبب کاهش تلفات نیروی انسانی در موقع حوادث می‌ شود.

 

قهار همچنین اظهار داشت: مهمترین اهداف پدافند غیرعامل به حداقل رساندن آسیب‌ ها و پدافند غیرعامل یکی از ضروریاتی است که همه دانش آموزان لازم است در مدرسه آموزش ببینند تا در برابر حوادث غیرمترقبه آماده باشند.

 

اکنون در رخ نزدیک به پنج هزار دانش آموز که نیمی از آن ها دختر هستند، توسط ۶۰۰ نفر معلم و در ۹۰ باب مدرسه مشغول تحصیل می باشند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است