بدون نظر
 
پاییز امسال طرح تحریم‌های ایران را تصویب خواهیم کرد
تاریخ انتشار : ۱۵ مرداد ۱۳۹۴ در ۶:۱۲ ب.ظ
 
باب کورکر روز چهارشنبه تاکید کرد که در بین اعضای سنا تقاضای زیادی برای تمدید قانون تحریم های ایران وجود دارد و احتمالا پیشنهاد مربوط به تمدید تحریم های ایران در پاییز امسال تصویب خواهد شد.

به نقل از هیل وبسایت کنگره آمریکا؛ باب کورکر عصر چهارشنبه پس از نشست کوتاه سناتورها با ارنست مونیز وزیر انرژی آمریکا در جمع خبرنگاران تصریح کرد: حدس من این است که یکی از نخستین چیزهایی که کنگره پس از پایان این مناظره و بحث ها انجام خواهد داد، می توانم بگویم پس از گذشت 60 روز، این خواهد بود که ما تمدید تحریم های ایران را تصویب خواهیم کرد.

وی در ادامه گفت: هرچند همان طور که می دانید، ایران خواهد گفت که آنها معتقدند هر چیزی در راستای تمدید تحریم ها، نقض توافقنامه خواهد بود.

مارک کرک و روبرت منندز سناتورهای آمریکایی اوایل امسال قانونی را ارائه کرده بودند تا تحریم های ایران را تمدید کنند. مهلت اعمال تحریم های ایران پایان سال 2016 میلادی خواهد بود. این قانون قصد دارد تحریم ها را به مدت 10 سال دیگر تمدید کند.

این قانون برنامه های هسته ای و موشکی و نقض حقوق بشر و حمایت از تروریسم را شامل می شود.

دولت آمریکا شک و تردید خود را نسبت به هرگونه تمدید تحریم ها علیه ایران اعلام کرده است. جک لو وزیر خزانه داری آمریکا ماه گذشته در نشست استماع کمیته روابط خارجی سنا، صحبت کردن در خصوص تمدید تحریم های ایران را “نابهنگام” ارزیابی کرده بود.

ایران و قدرت های جهانی 23 تیرماه برجام هسته ای را امضا کرده اند و در صورت اجرای نهایی این توافق، تحریم های بین المللی علیه تهران در ازای محدود شدن بخشی از فعالیت های هسته ای، لغو خواهد شد.

کنگره آمریکا تا 17 سپتامبر مهلت خواهد داشت تا برجام هسته ای را مورد بازنگری قرار داده و در خصوص آن رای گیری کند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است