بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۲:۲۷ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: با اخذ مجوز از اداره کل میراث استان جشن نوروزگاه در هفتم فروردین 98 با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی محمدی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان تربت حیدریه دارای ۳۲۰ جاذبه تاریخی و گردشگری است که از این تعداد ۴۰ جاذبه قابلیت جذب گردشگر را نیز داراست.

 

وی تصریح کرد: از این تعداد ۱۰ جاذبه مربوط به جاذبه های گردشگری و تاریخی روستاهای تربت حیدریه است که با توجه به تغییر ذائقه مسافران و گردشگران امسال اولویت ستاد خدمات سفر بر معرفی قابلیت های گردشگری روستایی نیز بنا نهاده شده است.

 

محمدی خاطر نشان کرد: بر همین اساس ۵ اقامتگاه بومگردی شهرستان تربت حیدریه از دوم تا ۱۵ فرودین ۹۸ در حال حاضر رزو شده است.

 

رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: با اخذ مجوز از اداره کل میراث استان جشن نوروزگاه در هفتم فروردین ۹۸ با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه برگزاری موفق این جشن باعث ثبت آن در تقویم گردشگری استان می شود، افزود: در ادامه جشن نوروزگاه  جشن هایی در روزهای چهارم و پنجم فروردین در روستاهای بسک و رودمعجن بخش بایگ نیز برپا خواهد شد.

 

محمدی بیان کرد: در شش ماهه دوم امسال ۴۶ تور گردشگری به شهرستان تربت حیدریه سفر کرده اند که از این تعداد ۱۳ تور  نیز  گردشگران خارجی بوده اند.

 

تاکنون از مجموع ۲۰۰ اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد ۴۷ بنا و محوطه تاریخی و ۲ اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The Simple Most useful Strategy To Use For games Revealed Enjoyable What to Neutralize An individual’s Leisure Instance that Price Virtually Very little The Ugly Side of games How can you gauge members’entertainment? Concepts Meant for The Free of cost Effort The Little-Known Tips For games Greatest Activity Pertaining to You will Guidelines With regard to An individual’s Totally free Moment بزرگترین باغ پرندگان شرق کشور به بهره برداری رسید سریعترین مرد ایران سهمیه المپیک توکیو را کسب کرد افتتاح و کلنگ زنی ۹۲ پروژه در هفته دولت/ مرکز تعمیر لکوموتیو و ریل شرق کشور به زودی در تربت حیدریه راه اندازی می شود گلزار شهدای بهشت عسکری تربت حیدریه عطرافشانی شد