بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود
تاریخ انتشار : ۲۱ اسفند ۱۳۹۷ در ۲:۲۷ ب.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: با اخذ مجوز از اداره کل میراث استان جشن نوروزگاه در هفتم فروردین 98 با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، علی محمدی ظهر امروز در حاشیه جلسه ستاد خدمات سفر در گفت و گو با خبرنگاران اظهار داشت: شهرستان تربت حیدریه دارای 320 جاذبه تاریخی و گردشگری است که از این تعداد 40 جاذبه قابلیت جذب گردشگر را نیز داراست.

 

وی تصریح کرد: از این تعداد 10 جاذبه مربوط به جاذبه های گردشگری و تاریخی روستاهای تربت حیدریه است که با توجه به تغییر ذائقه مسافران و گردشگران امسال اولویت ستاد خدمات سفر بر معرفی قابلیت های گردشگری روستایی نیز بنا نهاده شده است.

 

محمدی خاطر نشان کرد: بر همین اساس 5 اقامتگاه بومگردی شهرستان تربت حیدریه از دوم تا 15 فرودین 98 در حال حاضر رزو شده است.

 

رییس اداره میراث فرهنگی تربت حیدریه گفت: با اخذ مجوز از اداره کل میراث استان جشن نوروزگاه در هفتم فروردین 98 با اجرای برنامه های شاد و متنوع در مجموعه تاریخی قطب الدین حیدر و رباط طبسی برگزار می شود.

 

وی با بیان اینکه برگزاری موفق این جشن باعث ثبت آن در تقویم گردشگری استان می شود، افزود: در ادامه جشن نوروزگاه  جشن هایی در روزهای چهارم و پنجم فروردین در روستاهای بسک و رودمعجن بخش بایگ نیز برپا خواهد شد.

 

محمدی بیان کرد: در شش ماهه دوم امسال 46 تور گردشگری به شهرستان تربت حیدریه سفر کرده اند که از این تعداد 13 تور  نیز  گردشگران خارجی بوده اند.

 

تاکنون از مجموع 200 اثر تاریخی و گردشگری شناسایی شده در سطح شهرستان، تعداد 47 بنا و محوطه تاریخی و 2 اثر معنوی و ناملموس در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است سفارتخانه های آمریکا جایگاهی برای عملیات جاسوسی در کشورهاست