بدون نظر
 
با احداث 8 سالن ورزشی استاندارد؛
وقتی صنعتگر خراسان خیّر ورزشی می شود
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
مهدی مروج تربتی یکی از صنعتگران خراسان رضوی است که در یک سال گذشته با احداث 8 سالن ورزشی استاندارد ویژه مسابقات بین المللی برای دانش اموزان در سطح این استان فضای ورزشی نظام تعلیم و تربیت را 6 درصد افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، مهدی مروج تربتی خیر نیکوکار در نشست مشترکی با رئیس اداره آموزش و پرورش و اصحاب رسانه در تربت حیدریه اظهار کرد: در یک سال گذشته 8 باب سالن ورزشی به یادبود فرزندم بابک مروج تربتی ساخته و امروز آماده بهره برداری برای نوجوانان و دانش اموزانی است که کمتر از فضاهای استاندارد ورزشی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: 6 باب از این سالن ها در نواحی شش گانه مشهد و دو باب آن در دانشگاه عالی و پارک جنگلی پیشکوه احداث شده و هفته گذشته برخی از این سالن ها با حضور وزیر آموزش و پرورش در مشهد به بهره برداری رسیده است.

مروج تربتی در تشریح جزئیات ساخت این پروژه ها گفت: این سالن ها با 1700 متر مربع زیر بنا و با استانداردهای بین المللی ساخته شده که هر سالن دارای دو رختکن ویژه است و چنانچه خواسته باشد دو مسابقه پیاپی برگزار شود تیم های بعدی مشکلی برای تعویض لباس ندارند.

این خیر نیک اندیش اظهار داشت: برای احداث هر کدام از این سالن ها مبلغ 25 میلیارد ریال پیش بینی شده بود که با توجه به روند یک سال گذشته برای هر سالن 50 میلیارد ریال و در مجموع برای 8 سالن  400 میلیارد ریال نیز هزینه شده است.

وی هدف خود از این کار خداپسندانه را تربیت نیروهای خلاق و با نشاط برای آینده جامعه عنوان کرد و افزود: ورزش در شکل گیری شخصیت افراد بسیار تاثیر گذار است و از طرفی جامعه خوب نیازمند به افراد خوشفکر و خلاق و با نشاط دارد که به درستی اداره شود، لذا بر همین اساس مدیران آینده کشور باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و ورزش این مهم را نیز در شخصیت افراد محقق می سازد.

این خیر ورزشی هدف دیگر خود را فراهم کردن فضای با نشاط و مفرح برای جوانان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: جوان و نوجوانی که سرگرم ورزش و تحصیل خود باشد به تبع آسیب پذیری او در برابر فسادها و بی اخلاقی ها کمتر خواهد شد.

وی تاسیس باشگاه ورزشی 20 ساله را از دیگر اقدامات خود ذکر کرد و بیان داشت: در 20 سال گذشته بالغ بر 1500 دانش آموز، جوان و نوجوان از این باشگاه وارد تیم های ملی و مسابقات بین المللی شده اند.

سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش تربت حیدریه 8 درصد است

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: در شرایطی که سرانه ورزشی دانش اموزان در نرم جهانی یک متر مربع است، این سرانه در کشور 16 سانتیمتر، استان 12.5 و تربت حیدریه 8 سانتیمتر است که با احداث این دو سالن ورزشی مقداری به سرانه ورزشی این شهرستان نیز افزوده خواهد شد.

محمدرضا قرایی تربتی اظهار کرد: این درحالی است که در شهرستان تربت حیدریه 40 هزار دانش آموز در 230 آموزشگاه و 1641 کلاس درس و با 2400 معلم و مربی مشغول تحصیل هستند و به تبع نرم سرانه ورزشی ما نسبت به میانگین استانی و کشوری پائین است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 13 پروژه خیر ساز در این شهرستان در دست ساخت می باشد، گفت: از این میزان دو پروژه بصورت 100 درصد خیر ساز و 11 پروژه دیگر با مشارکت خیرین و اداره نوسازی مدارس نیز ساخته می شود.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه بیان کرد: از مجموع 230 مدرسه این شهرستان 49 مدرسه معادل 21 درصد خیر ساز هستند و جا دارد حضور فعال خیرین را برای مدرسه سازی نیز ارج نهیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت موشک‌ های شلیک شده به عین‌الاسد محصول دانایی نیروی انسانی کشور بود/به کسانی که خلع سلاح نیروهای مسلح را دنبال می کنند به چشم خائن نگاه کنید