بدون نظر
 
با احداث 8 سالن ورزشی استاندارد؛
وقتی صنعتگر خراسان خیّر ورزشی می شود
تاریخ انتشار : ۲۶ آبان ۱۳۹۸ در ۱۲:۲۵ ب.ظ
 
مهدی مروج تربتی یکی از صنعتگران خراسان رضوی است که در یک سال گذشته با احداث 8 سالن ورزشی استاندارد ویژه مسابقات بین المللی برای دانش اموزان در سطح این استان فضای ورزشی نظام تعلیم و تربیت را 6 درصد افزایش داده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، مهدی مروج تربتی خیر نیکوکار در نشست مشترکی با رئیس اداره آموزش و پرورش و اصحاب رسانه در تربت حیدریه اظهار کرد: در یک سال گذشته 8 باب سالن ورزشی به یادبود فرزندم بابک مروج تربتی ساخته و امروز آماده بهره برداری برای نوجوانان و دانش اموزانی است که کمتر از فضاهای استاندارد ورزشی برخوردار هستند.

وی تصریح کرد: 6 باب از این سالن ها در نواحی شش گانه مشهد و دو باب آن در دانشگاه عالی و پارک جنگلی پیشکوه احداث شده و هفته گذشته برخی از این سالن ها با حضور وزیر آموزش و پرورش در مشهد به بهره برداری رسیده است.

مروج تربتی در تشریح جزئیات ساخت این پروژه ها گفت: این سالن ها با 1700 متر مربع زیر بنا و با استانداردهای بین المللی ساخته شده که هر سالن دارای دو رختکن ویژه است و چنانچه خواسته باشد دو مسابقه پیاپی برگزار شود تیم های بعدی مشکلی برای تعویض لباس ندارند.

این خیر نیک اندیش اظهار داشت: برای احداث هر کدام از این سالن ها مبلغ 25 میلیارد ریال پیش بینی شده بود که با توجه به روند یک سال گذشته برای هر سالن 50 میلیارد ریال و در مجموع برای 8 سالن  400 میلیارد ریال نیز هزینه شده است.

وی هدف خود از این کار خداپسندانه را تربیت نیروهای خلاق و با نشاط برای آینده جامعه عنوان کرد و افزود: ورزش در شکل گیری شخصیت افراد بسیار تاثیر گذار است و از طرفی جامعه خوب نیازمند به افراد خوشفکر و خلاق و با نشاط دارد که به درستی اداره شود، لذا بر همین اساس مدیران آینده کشور باید اعتماد به نفس بالایی داشته باشد و ورزش این مهم را نیز در شخصیت افراد محقق می سازد.

این خیر ورزشی هدف دیگر خود را فراهم کردن فضای با نشاط و مفرح برای جوانان و نوجوانان عنوان کرد و گفت: جوان و نوجوانی که سرگرم ورزش و تحصیل خود باشد به تبع آسیب پذیری او در برابر فسادها و بی اخلاقی ها کمتر خواهد شد.

وی تاسیس باشگاه ورزشی 20 ساله را از دیگر اقدامات خود ذکر کرد و بیان داشت: در 20 سال گذشته بالغ بر 1500 دانش آموز، جوان و نوجوان از این باشگاه وارد تیم های ملی و مسابقات بین المللی شده اند.

سرانه فضای ورزشی آموزش و پرورش تربت حیدریه 8 درصد است

معاون مدیر کل و مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه گفت: در شرایطی که سرانه ورزشی دانش اموزان در نرم جهانی یک متر مربع است، این سرانه در کشور 16 سانتیمتر، استان 12.5 و تربت حیدریه 8 سانتیمتر است که با احداث این دو سالن ورزشی مقداری به سرانه ورزشی این شهرستان نیز افزوده خواهد شد.

محمدرضا قرایی تربتی اظهار کرد: این درحالی است که در شهرستان تربت حیدریه 40 هزار دانش آموز در 230 آموزشگاه و 1641 کلاس درس و با 2400 معلم و مربی مشغول تحصیل هستند و به تبع نرم سرانه ورزشی ما نسبت به میانگین استانی و کشوری پائین است.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 13 پروژه خیر ساز در این شهرستان در دست ساخت می باشد، گفت: از این میزان دو پروژه بصورت 100 درصد خیر ساز و 11 پروژه دیگر با مشارکت خیرین و اداره نوسازی مدارس نیز ساخته می شود.

مدیر آموزش و پرورش تربت حیدریه بیان کرد: از مجموع 230 مدرسه این شهرستان 49 مدرسه معادل 21 درصد خیر ساز هستند و جا دارد حضور فعال خیرین را برای مدرسه سازی نیز ارج نهیم.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اختصاص هزینه جشن های نیمه شعبان به معیشت محرومان در تربت حیدریه مطالبات زعفرانکاران تا پایان اردیبهشت پرداخت می شود بیش از ۱۷ هزار جعبه تخم نوغان در استانهای خراسان توزیع می شود تولید ماسک های دولایه استریل در جلگه رخ تربت حیدریه تخریب ساخت و سازهای غیر مجاز و رفع تصرف اراضی دولتی در تربت حیدریه تلخ و شیرین کرونا در تربت حیدریه تولید ویروس عملیات روانی کرونا و تناقض های بی پاسخ رسانه های معاند لندنی و سعودی جلوه شکوفه های بهاری در شهر کدکن تربت حیدریه غربالگری ۷۵ درصد جمعیت منطقه تربت حیدریه در طرح بسیج ملی مقابله با کرونا غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن