بدون نظر
 
پیگیری رسانه ای مصوبات سفر استاندار خراسان رضوی به تربت حیدریه:
وعده استاندار خراسان رضوی به باغداران کدکن محقق نشد
تاریخ انتشار : ۲۲ شهریور ۱۴۰۰ در ۱۱:۰۱ ق.ظ
 
معتمدیان، استاندار خراسان رضوی در سفر پنجم فروردین خود به تربت حیدریه به باغداران کدکن وعده داد علاوه بر ارایه طرح مطالعاتی، برای حفظ زنجیره ارزش افزوده صنایع تبدیلی محصولات باغی در این شهر راه اندازی شود اما این وعده همچنان روی زمین مانده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمد صادق معتمدیان، استاندار خراسان رضوی در نخستین سفر کاری خود در سال ۱۴۰۰ هفتم فرودین ماه به تربت حیدریه سفر کرد و پس از بازدید از شهرهای رباط سنگ، کدکن، بایگ و تربت حیدریه در جلسه جمع بندی نهایی با مسوولان و مدیران کل استانی ۳۱ مصوبه را با قید زمان به تصویب رساند.

در این بازدید ها استاندار خراسان رضوی  علی رغم مصوبات متعدد دو مصوبه آنی برای مردم و باغداران کدکن داشت تا محصولات باغی و زراعی آنها بیش از این آسیب نبیند.

معتمدیان، اسناندار خراسان رضوی که در خراسان جنوبی از او بعنوان ژنرال وعده_ها یاد می کنند در سفر پنجم فروردین ماه به منطقه تربت حیدریه و دیدار با مردم کدکن در جلسه جمع بندی نهایی در خصوص محصولات باغی کدکن بر آماده سازی طرح مطاللعاتی و صنایع تبدیلی تاکید کرد و گفت: زنجیره تولید، فراوری و ارزش افزوده محصولات باید در هر منطقه براساس مزیت های نسبی احیا شو، لذا نباید اجازه دهیم ماحصل زحمت کشاورزان و باغداران به دست دلالان بیفتد.

وی همچنین بر ارایه طرح مطالعاتی سریع تاکید داشت و افزود: برخی فعالیت ها نیاز به طرح مطالعاتی ندارد و بیش از ۴۲ سال است مطالعه می کنیم، امروز وقت برنامه اجرایی و عملیاتی است و مدیران فرصت سوزی نکنند و مردم را در راهروهای ادارات معطل نگه ندارند چرا که اگر مدیری بخواهد مشکلی را حل کند به اندازه کافی برای آن قوانین و مقررات داریم، بنابراین مشکل اصلی امروز ما در حوزه تصمیم گیری است و گاها زمان را نیز از دست می دهیم.

اقای استاندار زمان را از دست ندهید بقول خودتان امروز وقت برنامه اجرایی و عملیاتی است و نزدیک به ۴۳ سال است مطاعله می کنید!

اکنون فصل برداشت الو و الوچه از باغات کدکن است و علی رغم اینکه سرما و تگرگ به کشاورزان آسیب رسانده حداقل برای باقیمانده محصول باغداران اقدام عاجل کنید.

امیدواریم سازمان تعاون روستایی استان نسبت به قولی که برای خرید حمایتی آلو داده عمل کند.

پیش بینی برداشت 500 تن آلو از باغات کدکن

عباس عباسیان، مدیر جهاد کشاورزی شهر کدکن در این خصوص می افزاید: شهر کدکن یکی از قطب های تولید میوه آلو در استان خراسان رضوی است و با توجه به شرایط اقلیمی سرد این منطقه و سازگاری درخت آلو با چنین شرایط آب و هوائی، آلوی کدکن از کیفیت بسیار بالائی بر خوردار است.

وی تصریح کرد: آلوی تولیدی در منطقه کدکن با دو نوع آفتابی و دودی به بازار عرضه می شود که نوع آفتابی آن با کیفیت تر است، پیش بینی می شود امسال از سطح ۲۵۰ هکتار باغات آلو این شهر حدود ۵۰۰ تن آلو به صورت خشک و تازه خوری وارد بازار شود.

عباسیان در خصوص سفر استاندار خراسان رضوی گفت: در حال حاضر سازمان تعاون روستایی قول مساعد داده تا محصولات باغداران را بصورت حمایتی خریداری کند.

انتهای پیام/

 

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پیوست عدالت در وزارت بهداشت خدمت رسانی به مناطق محروم است واردات واکسن طی دو هفته آینده به ۱۶۰ میلیون دز می رسد / ۷۶ میلیون جمعیت کشور واکسینه شده اند بیمارستان ۲۷۲ تختخوابی امام حسین علیه السلام تربت حیدریه افتتاح شد وزیر بهداشت وارد تربت حیدریه شد مرزبانی از دین مهمترین میثاق طلاب و روحانیون است خرید حمایتی زعفران در خراسان رضوی آغاز شد پسته‌کاران پسته خندان نیستند مهمترین دستاورد سفرهای استانی دولت محرومیت زدایی از مناطق محروم است پروژه های نیمه تمام ورزشی تربت حیدریه معطل ۱۸ میلیارد تومان اعتبار پیکر شهید محمد محمدی در تربت‌حیدریه تشییع شد بهره برداری از ۴ مینی چمن ورزشی در منطقه تربت حیدریه پارک جنگلی شهید حجتی تربت حیدریه فرصت مناسب برای تقویت گردشگری