بدون نظر
 
وظایف دولت بر دوش نمایندگان مجلس افتاده/ استانی شدن انتخابات مجلس نگاه منطقه‌ای را به ملی مبدل می‌کند
تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۶ ق.ظ
 
رئیس کمیته امنیت مجلس با بیان اینکه امروز متاسفانه بخشی از وظایف دولت بر دوش نمایندگان مجلس افتاده است، گفت: استانی شدن انتخابات سبب می‌شود تا فعالیت‌ها، نوع نگاه و دید نمایندگان از سطوح منطقه‌ای به ملی و فراملی تبدیل شود.

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با اشاره به تصویب طرح استانی شدن انتخابات در مجلس اظهار داشت: خوشبختانه این طرح با موافقت اکثر نمایندگان مجلس همراه بود و رای بالای خادمین مردم در خانه ملت نشان از این مسئله دارد.

وی با بیان اینکه امروز متاسفانه بخشی از وظایف دولت بر دوش نمایندگان مجلس افتاده است، تصریح کرد: وظایف قوه مجریه و پیگیری‌هایی که باید انجام دهد ارتباطی با قوه مقننه ندارد و متاسفانه نمایندگان به عنوان ارکان مهم در حوزه قانونگذاری باید به جای عمل کردن به وظایف نظارتی و قانونگذاری خود پیگیری مطالبات و مسائلی باشند که مربوط به دولت است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات سبب جلوگیری از اتلاف وقت و منابع می‌شود، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح می‌توان در ابعاد مختلف از حضور افرادی در سطح نمایندگی مجلس بهره‌مند شد که دارای تجربه و سابقه هستند و شناخت خوبی نسبت به مسائل کشور دارند.

وی با بیان اینکه این کار سبب افزایش سطح کارایی نمایندگان می‌شود، گفت: اجرای این طرح سبب می‌شود تا فعالیت‌ها، نوع نگاه و دید نمایندگان و مجلس از سطوح منطقه‌ای به ملی و فراملی تبدیل شود و نمایندگان به وظایفی که در قانون به آنها محول شده بیشتر بپردازند.

عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح استانی شدن انتخابات سبب می‌شود تا همواره تصمیم‌گیری‌ها بر مبنای نیازها و مصالح کشور صورت گیرد عنوان کرد: متاسفانه امروز بخشی زیادی از وقت نمایندگان سبب پیگیری و حل مطالبات مردم و حوزه‌های انتخابیه می‌شود و عمده این مسائل نیز مربوط به بحث اشتغال، گرفتن تسهیلات و … است.

وی با بیان اینکه مجلس باید قوانین را طوری وضع کند تا همه مردم به صورت عادلانه از خدمات، تسهیلات و آنچه که دولت ارائه می‌کند بهره‌مند شوند، اضافه کرد: با اجرای این طرح مطالبات مردمی طوری مدیریت می‌شود که همه از منافع ملی به صورت عادلانه بهره‌مند شوند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه با اجرای طرح استانی شدن مطالبات به سمتی می‌رویم که منافع ملی ایجاب کند، گفت: متاسفانه امروز توقعات از نماینده به نوعی است که باید پیگیر کم و کاستی‌های حوزه انتخابیه و مردم باشد که با اجرایی شدن این طرح ممکن  است مشکلاتی در این حوزه هم ایجاد شود، البته با استانی شدن انتخابات مطالبات مردم نیز در سطوح ملی و در راستای منافع پیگیری و سوق داده می‌شود.

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
غربالگری ۷۷۹۱ نفر در ورودی های تربت حیدریه/اعمال قانون ۱۷ خودروی غیر بومی گشت های امنیتی محله محور بسیج تربت حیدریه تغییر ماموریت داد دستگیری باند حفاران غیرمجاز در کدکن شیوع ویروس کرونا و کاهش ۵۱ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه/افزایش ۱۲ درصدی فرآوردهای نفتی در سال ۹۸ آیا فرانسه و انگلیس کیت‌های آلوده تشخیص کرونا به ایران می‌‌فرستند؟/ نگرانی از تکرار تجربه خون‌‌های آلوده جهادگران دیروز، مدافعان امروز خسارت ۷ میلیارد ریالی سیل به کشاورزان تربت حیدریه ویروسی که همدلی را مُسری کرد کمک ۶ میلیارد ریالی خیر مه ولاتی به شبکه بهداشت ودرمان شهرستان مه ولات تابع تصمیمات کشوری هستیم/برخی از اعمال محدودیت ها در حیطه اختیار مقامات شهرستانی نیست!/برخی مصوبات بمنظور پیشنهاد حساسیت بیماری برای شهروندان بود سوغات کرونایی تهرانی ها برای مردم تربت حیدریه/مصوبات لازم الاجرایی که یکی پس از دیگری لغو می شوند محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی در روز مبعث