بدون نظر
 
وظایف دولت بر دوش نمایندگان مجلس افتاده/ استانی شدن انتخابات مجلس نگاه منطقه‌ای را به ملی مبدل می‌کند
تاریخ انتشار : ۰۶ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۴۶ ق.ظ
 
رئیس کمیته امنیت مجلس با بیان اینکه امروز متاسفانه بخشی از وظایف دولت بر دوش نمایندگان مجلس افتاده است، گفت: استانی شدن انتخابات سبب می‌شود تا فعالیت‌ها، نوع نگاه و دید نمایندگان از سطوح منطقه‌ای به ملی و فراملی تبدیل شود.

محمدرضا محسنی‌ثانی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در سبزوار با اشاره به تصویب طرح استانی شدن انتخابات در مجلس اظهار داشت: خوشبختانه این طرح با موافقت اکثر نمایندگان مجلس همراه بود و رای بالای خادمین مردم در خانه ملت نشان از این مسئله دارد.

وی با بیان اینکه امروز متاسفانه بخشی از وظایف دولت بر دوش نمایندگان مجلس افتاده است، تصریح کرد: وظایف قوه مجریه و پیگیری‌هایی که باید انجام دهد ارتباطی با قوه مقننه ندارد و متاسفانه نمایندگان به عنوان ارکان مهم در حوزه قانونگذاری باید به جای عمل کردن به وظایف نظارتی و قانونگذاری خود پیگیری مطالبات و مسائلی باشند که مربوط به دولت است.

نماینده مردم سبزوار در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه استانی شدن انتخابات سبب جلوگیری از اتلاف وقت و منابع می‌شود، خاطرنشان کرد: با اجرای این طرح می‌توان در ابعاد مختلف از حضور افرادی در سطح نمایندگی مجلس بهره‌مند شد که دارای تجربه و سابقه هستند و شناخت خوبی نسبت به مسائل کشور دارند.

وی با بیان اینکه این کار سبب افزایش سطح کارایی نمایندگان می‌شود، گفت: اجرای این طرح سبب می‌شود تا فعالیت‌ها، نوع نگاه و دید نمایندگان و مجلس از سطوح منطقه‌ای به ملی و فراملی تبدیل شود و نمایندگان به وظایفی که در قانون به آنها محول شده بیشتر بپردازند.

عضو کمیسیون امنیت‌ ملی و سیاست‌خارجی مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اجرای طرح استانی شدن انتخابات سبب می‌شود تا همواره تصمیم‌گیری‌ها بر مبنای نیازها و مصالح کشور صورت گیرد عنوان کرد: متاسفانه امروز بخشی زیادی از وقت نمایندگان سبب پیگیری و حل مطالبات مردم و حوزه‌های انتخابیه می‌شود و عمده این مسائل نیز مربوط به بحث اشتغال، گرفتن تسهیلات و … است.

وی با بیان اینکه مجلس باید قوانین را طوری وضع کند تا همه مردم به صورت عادلانه از خدمات، تسهیلات و آنچه که دولت ارائه می‌کند بهره‌مند شوند، اضافه کرد: با اجرای این طرح مطالبات مردمی طوری مدیریت می‌شود که همه از منافع ملی به صورت عادلانه بهره‌مند شوند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی با بیان اینکه با اجرای طرح استانی شدن مطالبات به سمتی می‌رویم که منافع ملی ایجاب کند، گفت: متاسفانه امروز توقعات از نماینده به نوعی است که باید پیگیر کم و کاستی‌های حوزه انتخابیه و مردم باشد که با اجرایی شدن این طرح ممکن  است مشکلاتی در این حوزه هم ایجاد شود، البته با استانی شدن انتخابات مطالبات مردم نیز در سطوح ملی و در راستای منافع پیگیری و سوق داده می‌شود.

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود