بدون نظر
 
رییس میراث فرهنگی تربت حیدریه:
ورود ۲۴۷ هزار گردشگر به تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۱۸ فروردین ۱۳۹۸ در ۱۰:۱۰ ق.ظ
 
رییس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری تربت حیدریه گفت: در طول تعطیلات نوروز امسال از مجموع 2 میلیون و 400 هزار تردد خودرویی به تربت حیدریه، 247هزار نفر گردشگر و مسافر نوروزی در سفر به این شهرستان از جاذبه های تاریخی و گردشگری آن دیدن کردند.

به گزارش تابان تربت؛ علی محمدی در گفت و گو با خبرنگاران اظهار کرد: از این تعداد گردشگر، ۳۹ هزار نفر در مدارس، اقامتگاه ها، مهمانسرا و زایرسراها و ۶۲ هزار نفر نیز در کمپ های موقت، بقای متبرکه، پارک ها، حسینیه ها و مساجد اقامت گزیدند.

وی با بیان اینکه این گردشگران از ۱۷۵ شهر ایران و ۹ کشور خارجی وارد تربت حیدریه شده بودند، گفت: ۲۱ نفر از این تعداد گردشگر خارجی بودند و در همین ارتباط ۶۰هزار اقلام تبلیغاتی توزیع و هزار و ۸۴۰ بازدید نظارتی از اماکن اقامتی و پذیرایی در این ایام انجام شد.

 

محمدی در بخش دیگری از افزایش ۵ درصدی میزان اقامت و افزایش ۲ درصدی بازدید گردشگران از اماکن تاریخی و تفریحی خبر داد و در بیان علت آن اظهار داشت: با توجه به اولویت کمیته تبلیغات ستاد خدمات سفر شهرستان بر معرفی اماکن بکر و کمتر شناخته شده و بویژه روستاهای گردشگرپذیر،امسال شاهد استقبال بسیار خوبی از اماکن گردشگری روستایی از جمله روستای ملی ابریشم کشی بسک، غارهای نمکی، ‌روستای بکاول و اقامتگاه های بومگردی بودیم.

 

دبیر ستاد خدمات سفر شهرستان تربت حیدریه افزود: همچنین برگزاری جشنهای نوروزگاه در سطح شهر و روستاها باعث معرفی بیشتر روستاها و بویژه آیین های سنتی نوروزی شد که اکثر گردشگران نوروزی نیز از این جشنها بازدید داشتند.

 

۲۵۰ اثر تاریخی و گردشگری در منطقه تربت حیدریه شناسایی شده اند. ۴۶ اثر شامل ۳۵ بنا، ۱۱ تپه و ۲ اثر معنوی و ناملموس از تربت حیدریه در فهرست آثار ملی به ثبت رسیده اند.

 

۱۰ روستای هدف گردشگری، اقامتگاه بوم گردی در پنج روستا و پنج رستوران بین راهی هم اینک در این شهرستان فعالیت دارند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!