بدون نظر
 
ورود شورای‌عالی امنیت‌ملی به پرونده «میزان» و «پدیده»
تاریخ انتشار : ۱۶ مرداد ۱۳۹۴ در ۵:۴۷ ب.ظ
 
رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی گفت: وضعیت نهایی «پدیده» و «میزان» به‌زودی توسط استانداری خراسان‌رضوی اعلام می‌شود.

محمدرضا محسنی‌ثانی در نشست خبری مجمع نمایندگان خراسان رضوی که در سالن کنفرانس اداره کل دارایی و امور اقتصادی خراسان رضوی برگزار شد، اظهار داشت: آنچه مشهود بوده و همه کشورها و سرویس‌های مختلف امنیتی دنیا تاکید دارند این است که ایران امن‌ترین کشور بوده که این مطابق با شاخص‌های امنیتی است.

وی در زمینه اقدامات نمایندگان مجلس در زمینه دو بنگاه بزرگ اقتصادی یعنی شرکت پدیده شاندیز و موسسه مالی و اعتباری میزان که رقم قابل ملاحظه‌ای از پول مردم را در اختیار گرفته‌اند یادآور شد: در حوزه پدیده و میزان مکلف بوده‌ایم که این موضوع را پیگیری و حقوق مردم را احقاق کنیم، در این راستا جلسات متعددی با دستگاه قضایی در تهران، بانک مرکزی و وزارت کشور و همچنین با مسئولان استانی هم جلسات متعدد و مذاکرات بسیاری داشته‌ایم تا بتوانیم تدابیر خوب و مطلوبی در این حوزه انجام دهیم به گونه‌ای که مردم و سپرده‌گذاران دچار خسران و زیان نشوند و به حقوق خود برسند.

رئیس مجمع نمایندگان خراسان رضوی ادامه داد: نمایندگان مجلس تدابیر متعدد و خوبی داشته و امید است پس از تائید شورای عالی امنیت ملی به زودی با بیانیه‌ای توسط استاندار خراسان رضوی قصه پرغصه پدیده و میزان به پایان برسد.

محسنی ثانی افزود: هر اقدامی که مصوب شورای عالی امنیت ملی شود باید توسط دستگاه‌ها اجرایی ‌شود و در واقع یک نوع الزام در این زمینه به وجود می‌آورد.

وی در ادامه با اشاره به کمبود منابع آبی استان گفت: متاسفانه بین منابع و مصارف آب تعادلی برقرار نبوده و به این فکر افتاده‌ایم که آب را وارد کنیم، یکی شیرین کردن آب از راه دریای عمان و مازندران و دیگری واردات آب که هر دو طرح در دست مطالعه و بررسی است.

محسنی‌ثانی یادآور شد: به عقیده ما بیشترین واردات آب از کشور تاجیکستان بوده و در حال حاضر نیاز به این دارد که توسط دولت‌ها این موضوع به توافق رسیده و انجام شود، بحران آب بسیار جدی است و حل این بحران نیاز به یک فکر اساسی دارد.

رئیس کمیته امنیت ملی مجلس شورای اسلامی با اشاره به سخنان اخیر امام جمعه مشهد در زمینه برجام و کم‌کاری مجلسی‌ها گفت: نظر آیت‌الله علم‌الهدی محترم بوده اما کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در زمره پرکارترین کمیسیون‌ها بوده و برجام را به طور جدی پیگیری می‌کند.

وی با اشاره به صحبت‌های اخیر صالحی مبنی بر اینکه برجام معاهده بین‌المللی نبوده که به تصویب مجلس برسد، گفت: آنچه از برجام می‌بینیم یک معاهده بین‌المللی بوده و باید به تصویب مجلس برسد.

محسنی ‌ثانی در زمینه کاندیداتوری‌اش برای مجلس دهم گفت: فعلا تکلیفی برای حضور در مجلس دهم ندارم.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد فرهنگ دفاع مقدس باید در قالب های مختلف به نسل های آینده منتقل شود