بدون نظر
 
استاد حوزه و دانشگاه:
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۷ در ۲:۳۷ ب.ظ
 
استاد حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه بر مدار اخلاق و دیانت بدان خاطر است که در مسیری که قدم برداشته می شود چه به لحاظ طبی و چه فقهی، ریل گذاری هر دو بر محور اخلاق و معنویت باشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام مهدی نخاولی ظهر امروز در همایش گامی بسوی پیشرفت، گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه در تربت حیدریه اظهار کرد: امروز اگر بخواهیم اخلاق حرفه ای را در حوزه پرورش، پژوهش و تولید علم ایجاد کنیم باید قواعد و چارچوب های اخلاقی و رفتاری شامل کلیات و جزئیات آن را استخراج کنیم.

وی تصریح کرد: باید بررسی کنیم که فضای علم دینی را تا چه میزان قبول داریم، گاهی القا می شود این سخن علمی و یا آن سخن دینی است و در حالی که علم مراتب مختلف دارد و همینطور نیز دین در عرصه زندگی نقش افرین است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه بر مدار اخلاق و دیانت بدان خاطر است که در مسیری که قدم برداشته می شود چه به لحاظ طبی و چه فقهی، ریل گذاری هر دو بر محور اخلاق و معنویت باشد.

وی ادامه داد: افرادی که در تاریخ بشریت فعالیت های اثر بخش و ماندگار داشتند جمعیت فراوانی اطرافشان را احاطه نکرده بود بلکه محتواهای جهانی تولید می کردند که امروز از آن، همه دنیا بهره مند هستند.

نخاولی گفت: منظور از وحدت، تعامل فکری و اندیشه ای و اثر بخش متقابل است تا هر دو بصورت نطامند در یک مسیر برای رسیدن به کمال انسانی طی طریق کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام الهی با ولایت مشروعیت پیدا می کند بقاع متبرکه مکانی برای تبیین و تقویت افکار و اندیشه اهل بیت(ع) است بلاتکلیفی کشتارگاه صنعتی تربت حیدریه تدوین سند چشم انداز پیشگیری از آسیب های اجتماعی تربت حیدریه شبکه های اجتماعی ضد ارزشی فروپاشی خانواده ها را هدف قرار داده اند تا پایان امسال چهار ورزشگاه به بهره برداری می رسد مجموعه ورزشی پنج هزار نفری تربت حیدریه به بهره برداری رسید تمام محاسبات جبهه استکبار پوشالی است روستای گردشگری بسک تربت حیدریه ثبت جهانی می شود تربت حیدریه ظرفیت مرکزیت اداره کل راه آهن شرق را دارد ۱۵۰۰ واحد مسکن مهر در تربت حیدریه فاقد متقاضی تعهد ۶۸ درصدی اشتغال در تربت حیدریه