بدون نظر
 
استاد حوزه و دانشگاه:
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد
تاریخ انتشار : ۲۶ آذر ۱۳۹۷ در ۲:۳۷ ب.ظ
 
استاد حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه بر مدار اخلاق و دیانت بدان خاطر است که در مسیری که قدم برداشته می شود چه به لحاظ طبی و چه فقهی، ریل گذاری هر دو بر محور اخلاق و معنویت باشد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام مهدی نخاولی ظهر امروز در همایش گامی بسوی پیشرفت، گرامیداشت وحدت حوزه و دانشگاه در تربت حیدریه اظهار کرد: امروز اگر بخواهیم اخلاق حرفه ای را در حوزه پرورش، پژوهش و تولید علم ایجاد کنیم باید قواعد و چارچوب های اخلاقی و رفتاری شامل کلیات و جزئیات آن را استخراج کنیم.

وی تصریح کرد: باید بررسی کنیم که فضای علم دینی را تا چه میزان قبول داریم، گاهی القا می شود این سخن علمی و یا آن سخن دینی است و در حالی که علم مراتب مختلف دارد و همینطور نیز دین در عرصه زندگی نقش افرین است.

استاد حوزه و دانشگاه گفت: وحدت حوزه و دانشگاه بر مدار اخلاق و دیانت بدان خاطر است که در مسیری که قدم برداشته می شود چه به لحاظ طبی و چه فقهی، ریل گذاری هر دو بر محور اخلاق و معنویت باشد.

وی ادامه داد: افرادی که در تاریخ بشریت فعالیت های اثر بخش و ماندگار داشتند جمعیت فراوانی اطرافشان را احاطه نکرده بود بلکه محتواهای جهانی تولید می کردند که امروز از آن، همه دنیا بهره مند هستند.

نخاولی گفت: منظور از وحدت، تعامل فکری و اندیشه ای و اثر بخش متقابل است تا هر دو بصورت نطامند در یک مسیر برای رسیدن به کمال انسانی طی طریق کنند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
مدارس تربت حیدریه آماده اسکان زائران و مسافران نوروزی اصحاب رسانه مطالبه گری از مدیران شهری را در دستور کار خود قرار دهند حاشیه نشینی بزرگترین معضل مدیریت شهری تربت حیدریه/شورای شهر به جای مجری گری باید به تصمیم سازی ها و سیاست گذاری های کلان ورود کنند ویژه برنامه جشن نوروزگاه در تربت حیدریه اجرا می شود آمادگی ۳ پایگاه در طرح نوروزی امداد و نجات جاده ای اخذ مجوز پایگاه امداد هوایی در تربت حیدریه/کاهش ۲۴ درصدی تلفات جاده ای در تربت حیدریه سپید پایتخت ایران روایتی متفاوت از روستای ابریشمیِ بسک تربت حیدریه اعزام ۱۰۰۰ زائر از تربت حیدریه به مناطق عملیاتی دفاع مقدس استقبال از مسافران و زائران نوروزی در پایتخت ابریشم ایران با برنامه های نوین فعالیت ۱۲۴ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه برخوردهای قهرآمیز با مردم مانع توسعه شهری می شود/تمام برنامه های شهرداری تربت حیدریه فدای ترافیک شده است