بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
وحدت امت اسلامی از مهمترین تعالیم اسلام است
تاریخ انتشار : ۱۴ تیر ۱۳۹۸ در ۱:۵۶ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: لازمه وحدت امت اسلامی قرار گرفتن بر محور ولایت و همصدا شدن با مظلومان جهان در هر کجای عالم با هر ملیت و مرام است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های نماز جمعه تربت حیدریه اظهار داشت: یکی از منافع امت اسلامی در حج، وحدت و همدلی و پیوند قلوب امت اسلامی با زبانها و ملیت های مختلف است که در آنجا از آنچه بر جامعه اسلامی می گذرد مطالب خود را بیان کنند و انچه که مایه اقتدار امت اسلامی است در آن تصمیم واحد اتخاذ و به حیات اجتماعی ادامه دهند.

 

وی با بیان اینکه وحدت امت اسلامی یکی از نعمت های بزرگ اسلام است، افزود: محور این وحدت ولی فقیه جامعه اسلامی است و لذا امت وقتی به وحدت می رسند که تابع ولایت و دستورات ان باشند

 

عصمتی، گفت: لازمه وحدت امت اسلامی قرار گرفتن بر محور ولایت و همصدا شدن با مظلومان جهان در هر کجای عالم با هر ملیت و مرام است که اولویت اول آن ملت فلسطین و یمن است که باید در مناسک حج ابراهیمی تبلور پیدا کند.

 

وی بیان کرد: برائت از مشرکین از دبگر مناسک مهم حج است و اگر تبری در این مناسک نباشد، عمق کلمه لا اله الا الله تکمیل نیست، لذا برائت از مشرکین در ذات دین نهفته شده و در ایات قرآن تجلی دارد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه تصریح کرد: برائت از مشرکین گاهی ظاهری است که لسانی اظهار می کنیم اما نکته دوم در عمل است که امت اسلامی باید بدون تکیه به نظام سلطه به سمت تمدن نوین اسلامی قدم بردارد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
The problem of Plagiarism or Academic Citation English paper Most readily useful motivation for assess Essay Topics for pupils Science Fair Venture A Few Ideas Typical Examples of Plagiarism for Pupils You Need To Know خطر عبور خط انتقال گاز از میان بهترین باغ های روستای کامه علیا پیمانکار سالاری دولت بلای جان مردم! اقدامات جزیره ای و موازی کاری دردی را درمان نمی کند انتقاد عضو شورای شهر تربت حیدریه از وضعیت فروشگاه های زنجیره ای بیست و هفتمین کاروان پیاده و زیارتی بافق یزد وارد تربت حیدریه شد+تصاویر بیش از ۱۴۰ هزار نفر در منطقه تربت حیدریه تحت پوشش سازمان تامین اجتماعی هستند ارتقای سواد فضای مجازی در جامعه آسیب های این حوزه را کاهش می دهد/ضرورت تغییر موضع از حوزه پدافندی به آفندی