بدون نظر
 
همه چیز درباره”خودرو نخرید”
تاریخ انتشار : ۲۱ مرداد ۱۳۹۴ در ۵:۵۶ ب.ظ
 
به زعم خودروسازان، قیمت فعلی خودرو نه تنها جای کاهش ندارد، بلکه با توجه به رشد دستمزدها و قیمت ارز مبادله ای باید افزایش نیز بیابد.

حدودا یک هفته‌ای است که در شبکه‌های اجتماعی کمپینی برای تحریم خرید خودروهای نو خودروسازان داخلی راه افتاده است.

این کمپین در واقع ادامه واکنش بازار خودرو به بیانیه مشترک وین و روشن شدن افق احتمال رفع تحریم ها محسوب می شود که در راستای آن، برخی خریداران با توجه به ورود احتمالی خودروسازان خارجی به ایران و ورود خودروهای نو با فناوری بالا و همچنین کاهش قیمت خودروهای داخلی تحت تاثیر این تحولات، از خرید خودرو دست کشیدند و آن را به آینده موکول کردند.

راه افتادن این کمپین، ابتدا بی اعتنایی خودروسازان داخلی را در پی داشت، اما با نزدیک شدن به انتهای دومین ماه تابستان که اوج گرمای بازار خودرو محسوب می شود و راکد ماندن نسبی بازار، انتقاد خودروسازان از این کمپین و ابراز نظرهای مردمی از کیفیت و قیمت خودروهای داخلی شروع شد.

به زعم خودروسازان، قیمت فعلی خودرو نه تنها جای کاهش ندارد، بلکه با توجه به رشد دستمزدها و قیمت ارز مبادله ای باید افزایش نیز بیابد.

این در حالی است که محاسبات نشان می دهد شل شدن فعلی تحریم ها و رفع احتمالی آن در آینده، باعث حذف بسیاری از هزینه های سربار تولید خودرو مانند هزینه جابه جایی پول، حمل و نقل، خرید آزادانه قطعات و مواد اولیه از خارج، سرعت گردش نقدینگی، حذف هزینه های واسطه گری و… خواهد شد که در کاهش هزینه تمام شده خودرو کاملا موثر است.

از سوی دیگر، راه افتادن این کمپین را می توان حاصل ناراحتی پنهان شده و طولانی مدت مردم از کیفیت و قیمت خودروهای داخلی دانست که با وجود این و به خاطر انحصاری بودن بازار خودرو، مجبور به خرید خودروهای داخلی بوده اند.

به نظر می رسد خودروسازان باید به جای مخالفت با این نوع کمپین ها، به محتوای آن توجه کرده و صدای پای رقابت و ورود رقبای جدید به بازار خودروی ایران را بشنوند؛ رقابتی که در هر چارچوبی که انجام شود، به هر حال معادلات قدیمی حاکم بر بازار خودرو را برهم زده و شکل جدیدی از کیفیت، قیمت، پاسخگویی، مسئولیت پذیری و خدمات پس از فروش را بر بازار حاکم خواهد کرد.
منبع:جام جم

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد قرارگاه رهایی و نجات در تربت حیدریه تشکیل شد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد