بدون نظر
 
هزار میلیارد پول مؤسسه میزان در اختیار ۱۷ نفر
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ در ۶:۵۴ ب.ظ
 
١٧ نفر از بدهکاران عمده موسسه میزان که حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند که چون پول نقدنداشتند به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه در یک بانک بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.
نفر از بدهکاران عمده موسسه میزان که حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند که چون پول نقدنداشتند به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه در یک بانک بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

به گزارش تابناک خراسان رضوی، استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به انحلال موسسه مالی و اعتباری میزان و تشکیل هیئت تصفیه اظهار کرد: موسسه میزان ١٨۵ میلیارد تومان ودیعه نزد بانک مرکزی داشت که ٨۵ میلیارد تومان آن پیش‌ از این به‌منظور بازپرداخت سپرده‌های مردم آزاد شده بود و ١٠٠ میلیارد تومان باقی‌مانده هم در حال حاضر به همراه دیگر وجوهات این موسسه تجمیع شده است.

١٧ بدهکار عمده میزان احضار شدند

علیرضا رشیدیان، با بیان اینکه تاکنون با ١٠٠ هزار نفر از سپرده‌گذاران موسسه میزان تصفیه‌حساب شده است، گفت: هیئت تصفیه میزان پیشنهاد‌هایی را به بانک مرکزی ارائه کرده و بنده هم در جلسه اخیر هیئت دولت که حضور داشتم، درخواست کردم که آقای رئیس‌جمهور به بانک مرکزی توصیه کنند که به این درخواست‌ها توجه شود.

استاندار خراسان‌رضوی تأکید کرد: اگر این پیشنهاد‌ها عملی شود، بخش اعظمی از مشکلات و نگرانی‌های سپرده‌گذاران این موسسه برطرف خواهد شد.

وی افزود: ازجمله پیشنهادهای هیئت تصفیه این است که از شعبات این موسسه منحله چه ازنظر ساختمان و چه از لحاظ کارکنان میزان، برای بانک‌هایی که می‌خواهند توسعه شعب داشته باشند، استفاده شود که این پیشنهاد از سوی بانک مرکزی در حال بررسی است.

وی در حاشیه بازدید از تحریریه روزنامه شهرآرا با اشاره به دیگر پیشنهاد هیئت تصفیه برای بازپرداخت سپرده‌های مردم خاطرنشان کرد: بر اساس این پیشنهاد، یک بانک به میزان ارزش ریالی املاک و مصالح نزد موسسه منحل شده میزان، متعهد به پرداخت سپرده‌های مردم شود با این شرط که بازپرداخت وجوه مردم پس از گذشت یک سال انجام گیرد.

رشیدیان افزود: ١٧ نفر از بدهکاران عمده این موسسه که مبلغ حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند. این افراد هم اعلام کردند که در حال حاضر پول نقد برای بازپرداخت بدهی‌هایشان را ندارند، لذا به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا یک بانک سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بتوانند بدهی‌هایشان به میزان را پرداخت کنند.

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود