بدون نظر
 
هزار میلیارد پول مؤسسه میزان در اختیار ۱۷ نفر
تاریخ انتشار : ۱۹ مرداد ۱۳۹۴ در ۶:۵۴ ب.ظ
 
١٧ نفر از بدهکاران عمده موسسه میزان که حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند که چون پول نقدنداشتند به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه در یک بانک بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.
نفر از بدهکاران عمده موسسه میزان که حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند که چون پول نقدنداشتند به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه در یک بانک بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بدهی‌هایشان را پرداخت کنند.

به گزارش تابناک خراسان رضوی، استاندار خراسان‌رضوی با اشاره به انحلال موسسه مالی و اعتباری میزان و تشکیل هیئت تصفیه اظهار کرد: موسسه میزان ١٨۵ میلیارد تومان ودیعه نزد بانک مرکزی داشت که ٨۵ میلیارد تومان آن پیش‌ از این به‌منظور بازپرداخت سپرده‌های مردم آزاد شده بود و ١٠٠ میلیارد تومان باقی‌مانده هم در حال حاضر به همراه دیگر وجوهات این موسسه تجمیع شده است.

١٧ بدهکار عمده میزان احضار شدند

علیرضا رشیدیان، با بیان اینکه تاکنون با ١٠٠ هزار نفر از سپرده‌گذاران موسسه میزان تصفیه‌حساب شده است، گفت: هیئت تصفیه میزان پیشنهاد‌هایی را به بانک مرکزی ارائه کرده و بنده هم در جلسه اخیر هیئت دولت که حضور داشتم، درخواست کردم که آقای رئیس‌جمهور به بانک مرکزی توصیه کنند که به این درخواست‌ها توجه شود.

استاندار خراسان‌رضوی تأکید کرد: اگر این پیشنهاد‌ها عملی شود، بخش اعظمی از مشکلات و نگرانی‌های سپرده‌گذاران این موسسه برطرف خواهد شد.

وی افزود: ازجمله پیشنهادهای هیئت تصفیه این است که از شعبات این موسسه منحله چه ازنظر ساختمان و چه از لحاظ کارکنان میزان، برای بانک‌هایی که می‌خواهند توسعه شعب داشته باشند، استفاده شود که این پیشنهاد از سوی بانک مرکزی در حال بررسی است.

وی در حاشیه بازدید از تحریریه روزنامه شهرآرا با اشاره به دیگر پیشنهاد هیئت تصفیه برای بازپرداخت سپرده‌های مردم خاطرنشان کرد: بر اساس این پیشنهاد، یک بانک به میزان ارزش ریالی املاک و مصالح نزد موسسه منحل شده میزان، متعهد به پرداخت سپرده‌های مردم شود با این شرط که بازپرداخت وجوه مردم پس از گذشت یک سال انجام گیرد.

رشیدیان افزود: ١٧ نفر از بدهکاران عمده این موسسه که مبلغ حدود هزار میلیارد تومان بدهی دارند، احضار شدند. این افراد هم اعلام کردند که در حال حاضر پول نقد برای بازپرداخت بدهی‌هایشان را ندارند، لذا به بانک مرکزی پیشنهاد شد تا یک بانک سند املاک بدهکاران این موسسه را به‌عنوان وثیقه بپذیرد و به آن‌ها وام دهد تا بتوانند بدهی‌هایشان به میزان را پرداخت کنند.

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بهره‌برداری از ۲۱۲ پروژه گردشگری تا پایان دولت در خراسان رضوی جهاد حوزه های علمیه باید در راستای خدمت به مردم و دفاع از نظام اسلامی باشد دفاع مقدس باورهای دینی و ارزشهای اسلامی را به منصه ظهور رسانید‌/عملیات ثامن الائمه فتح الفتوح دفاع مقدس شد جریان تحریف امروز در پی گره زدن مشکلات کشور به سازش با آمریکا است/دشمن با مهندسی معکوس به دنبال تهی سازی نظام اسلامی است محافظه کاری خنجر بر حنجر انقلاب است/استمرار نهضت حسینی در نهضت امام خمینی لست احراز هویت کالاهای ارائه شده در بستر پلتفرم‌های آگهی آنلاین آمریکا تلاش می‌کند شکست هایش را در عرصه رسانه جبران کند/ چرا مسئولان اجرایی مدیریت فضای مجازی را به دست دشمن داده اند؟ فرمان آغاز مرحله نهایی دومین رویداد سراسری تولید محتوای دیجیتال بسیج از سوی سردار نقدی/ نجات “جورج فلوید”سوژه بازی سازان بسیجی شد جاده بی انتهای دفاع مقدس روایت سطرهای ناخوانده‌ی دوران دفاع مقدس شهید سلیمانی در «روایت حبیب» تفکر لیبرالی بنی‌صدر بر مدیریت جنگ موجب پیشروی دشمن تا دروازه اهواز شد فرهنگ دفاع مقدس باید در قالب های مختلف به نسل های آینده منتقل شود