بدون نظر
 
فرمانده سپاه تربت حیدریه:
هر نقطه ای که انقلاب اسلامی باشد سپاه مقتدرانه حضور دارد
تاریخ انتشار : ۰۲ اردیبهشت ۱۳۹۷ در ۷:۳۸ ق.ظ
 
فرمانده سپاه تربت حیدریه با بیان اینکه ماموریت سپاه تنها محدود به داخل کشور نمی شود، افزود: طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی، سپاه پاسداران حافظ دستاوردها و اهداف انقلاب اسلامی است، لذا هر نقطه ای که انقلاب اسلامی و دفاع از مظلوم و مبارزه با ظالمی باشد سپاه حضور مقتدرانه دارد.

سرهنگ دوم پاسدار علی نیک یاد در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار داشت: فرمان امام راحل در دوم اردیبهشت ۵۸ مبنی بر تاسیس سپاه صرفا برای جنگ و دوران هشت سال دفاع مقدس نبود و این نهاد انقلابی برای صیانت از دستاوردهای انقلاب اسلامی تشکیل شد.

 

وی با بیان اینکه ماموریت سپاه تنها در محدود به حوزه داخلی نیست، افزود: طبق اصل ۱۵۰ قانون اساسی، سپاه پاسداران حافظ دستاوردها و اهداف انقلاب اسلامی است، لذا هر نقطه ای که انقلاب اسلامی و دفاع از مطلوم و مبارزه با ظالمی باشد سپاه مقتدرانه حضور دارد.

 

نیک یاد خاطر نشان کرد: حفظ انقلاب یعنی پاسداری از حرکت پیش رونده به سمت اهداف متعالی اسلام و این صیانت و پاسداری منوط به سبزپوشان سپاه نیست، بلکه هر کس برای این انقلاب و نظام دل می سوزاند در این عرصه حضور دارد.

 

معنویت محوری قدرت اصلی سپاه تست

وی اصل قدرت سپاه را در معنویت محوری این نهاد عنوان کرد و افزود: هرچند سپاه پاسداران به لحاظ نظامی و در عرصه موشکی به یک بالندگی عظیمی رسیده و جبهه استکبار را حتی از فکر کردن به حمله نظامی منصرف کرده اما در حقیقت قدرت اصلی سپاه در معنویت محوری آن است.

 

فرمانده سپاه تربت حیدریه، دستگیری ملوانان انگلیسی و تفنگداران آمریکایی را بیانگر قدرت معنوی سپاه دانست و گفت: فرزندان سپاه پاسداران این ملوانان را که مجهز به همه تحهیزات شده بودند را مقتدرانه دستگیر کردند و لذا دشمن از این قدرت معنوی سپاه و سایر نیروهای مسلح در هراس است.

 

وی از ولایت پذیری، بعنوان شاخصه مهم سپاه پاسداران یاد کرد و افزود: سبز پوشان سپاه افتخار می کنند که تابع محض ولی فقیه جامعه و پیشرو در اجرای فرامین ولی امر مسلمین هستند.

 

نیک یاد، زمان شناسی، دشمن شناسی، تکیه بر توانمندی داخلی، روحیه جهادی، اصل ما می توانیم، ایستادگی و مقاومت، انقلابی گری و ساده زیستی را دیگر شاخصه های سپاه پاسداران انقلاب اسلامی عنوان کرد.

 

از اشتغالرایی تا محرومبت زدایی

فرمانده سپاه تربت حیدریه در بیان خدمات یکسال گذشته این نهاد در تربت حیدریه اظهار داشت: در راستای سیاست های اقتصاد مقاومتی رهبر معظم انقلاب و برای تحقق شعار سال ۹۶ حدود ۲۰ میلیارد ریال به افراد دارای طرح تسهیلات اشتغالزایی پرداخت شده و ۶۷ شغل نیز در این شهرستان ایجاد شده است.

 

وی افزود: سپاه پاسداران در راستای محرومیت زدایی از مناطق روستایی و محروم سال گذشته ۲۰ گروه جهادی متشکل از یکهزار جهادگر بسیجی در عرصه های عمران و آبادانی، بهداشت و درمان، اقتصاد مقاومتی، فرهنگی، سبک زندگی اسلامی به روستاهای تربت حیدریه، رشتخوار و زاوه اعزام کرده است.

 

وی گفت: در همین راستا و پس از زلزله غرب کشور دو گروه جهادی متشکل از ۵۰ جهادگر بسیجی زمستان پارسال به استان کرمانشاه اعزام شدند.

 

فرماتده سپاه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: در عرصه عمران و آبادانی علاوه بر اردوهای جهادی بسیج سازندگی، سپاه این شهرستان طی ۵ سال گذشته ۱۵ سالن ورزشی با اعتبار بالغ بر ۳۰ میلیارد ریال در مناطق مرکزی و حاشیه شهر احداث کرده و همچنین ۱۰ حوزه مقاومت شهری و روستایی بسیج را نیز با اعتبار ۳۰ میلیارد ریال به بهره برداری رسانده است.

 

نیک یاد افزود: در حال حاضر دو پروژه استخر شهدای غواص با پیشرفت فیزیکی ۵۰ درصد و فاز ۲ و ۳ بهداری حضرت ابالفصل العباس علیه السلام نیازمند ۲۰ میلیارد ریال اعتبار است.

 

وی از اجرای طرح صندوق های قرض الحسنه در محلات، اجرای طرح جهاد سلامت با رویکرد خدمات سلامت در مناطق محروم و احداث و بازسازی منازل محرومین و همچنین اجرای طرح کاهش اسیب های اجتماعی در محلات حاشیه شهر، بعنوان بخشی ار فعالیت های سپاه در طول یکسال گذشته یاد کرد.

 

دوم اردیبهشت سال ۱۳۵۸ سالروز تشکیل سپاه پاسداران به فرمان امام خمینی(ره) است.

 

گروه توپخانه، پدافند هوایی و موشکی ۶۱ محرم و ناحیه مقاومت بسیج یگانهای مستقر سپاه پاسداران در تربت حیدریه است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است