بدون نظر
 
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان:
هر اقدامی منجر به بزرگنمایی به مثابه همکاری با آمریکاست
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۷ در ۳:۱۸ ب.ظ
 
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: امروز دشمن جنگ اقتصادی و روانی را هدف قرار داده و لذا در چنین شرایطی هر حرف و اقدامی که مشکلات موجود را بزرگ نشان دهد، به مثابه همکاری با آمریکا است.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدباقر فرزانه روز یکشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه در تربت حیدریهامروز دشمن نظام جمهوری اسلامی را در شرایط ویژه یک جنگ اقتصادی و روانی، قرار داده است.

وی افزود: هدف او فلج کردن وضعیت معیشتی مردم و حمله فکری به ذهن و اندیشه آنان است.

وی با بیان اینکه دشمن با پنج هدف این جنگ را به راه انداخته، گفت: ایجاد اخلال و دلهره در مردم، القای یاس و نامیدی نسبت به آینده، احساس بدبینی نسبت به انقلاب و نظام، بدبین کردن مردم نسبت به مسوولان و بزرگ نشان دادن مشکلات اقتصادی، این پنج هدف هستند.

 

فرزانه اظهار داشت: در چنین شرایطی هر حرف و اقدامی که مشکلات موجود را بزرگ نشان دهد، به مثابه همکاری با آمریکا است.

وی در بخش دیگری گفت: برای مواجه و برخورد با این پنج هدف دشمن، به چند چیز به شدت نیاز داریم که مهمترین آن ها امیدوار کردن مردم می باشد.

 

فرزانه افزود: بر حق نشان دادن انقلاب و نظام اسلامی که از وعده های خداوند نیز می باشد، ضرورت دیگر جامعه ما است.

 

وی گفت: گواه این ادعا آن است که از فردای پیروزی انقلاب تا امروز دشمنان هر گاه خواستند اقدامی بر علیه نظام انجام دهند، در هر بخشی که در صدد ضربه زدن بودند، نه تنها موفق نشدند، بلکه یک موفقیت و پیروزی جدید نصیب ما شد.

 

فرزانه در ادامه از حضور همیشه در صحنه مردم آگاه، با بصیرت و دشمن شناس به عنوان عامل سوم مواجه با دشمن یاد کرد و گفت: وجود ذخایر بزرگ نفت و گاز، موقعیت جغرافیایی خاص ایران برای سرمایه گذاری و قدرت بزرگ نظامی از دیگر مولفه های امیدوار کننده مردم ایران است که باید آن ها را در نظر داشته باشیم.

 

امام جمعه تربت حیدریه و رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی نیز گفت: اکنون حوزه علمیه تربت حیدریه متشکل از چهار مدرسه هراتی، مقیمی، فولاد و حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول (س) است.

 

حجت الاسلام محمد رضا عصمتی افزود: در سال تحصیلی جدید ۴۰۰ نفر طلبه برادر در سطح های اول، دوم، سوم و چهار مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه ۳۰۰ نفر طلبه خواهر نیز مشغول تحصیل هستند، گفت: این طلبه ها توسط ۳۰ نفر اساتید و کادر آموزشی و پژوهشی مشغول آموزش هستند.

 

عصمتی در بخش دیگری اظهار داشت: یکی از ویژگی های منحصربفرد جامعه روحانیت در تربت حیدریه وحدت بین علما و روحانیون از طرز فکرهای مختلف است و این فضای مثبت را مدیون حضور روحانیون اندیشمند و دلسوز هستیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است قیمت های تضمینی زعفران باید متصل به نرخ ارز باشد/انسجام لازم در زنجیره مدیریت زعفران وجود ندارد/صادرات ۱۰ برابری زعفران جهان به تماشا نشست بازیابی و تجدید حیات اسلام مرهون انقلاب اسلامی ایران است/دشمن توطئه اسلام هراسی در جهان و ایران هراسی در منطقه به راه انداخته است