بدون نظر
 
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان:
هر اقدامی منجر به بزرگنمایی به مثابه همکاری با آمریکاست
تاریخ انتشار : ۰۱ مهر ۱۳۹۷ در ۳:۱۸ ب.ظ
 
دبیر شورای عالی حوزه علمیه خراسان گفت: امروز دشمن جنگ اقتصادی و روانی را هدف قرار داده و لذا در چنین شرایطی هر حرف و اقدامی که مشکلات موجود را بزرگ نشان دهد، به مثابه همکاری با آمریکا است.

به گزارش تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدباقر فرزانه روز یکشنبه در آیین آغاز سال تحصیلی طلاب حوزه های علمیه در تربت حیدریهامروز دشمن نظام جمهوری اسلامی را در شرایط ویژه یک جنگ اقتصادی و روانی، قرار داده است.

وی افزود: هدف او فلج کردن وضعیت معیشتی مردم و حمله فکری به ذهن و اندیشه آنان است.

وی با بیان اینکه دشمن با پنج هدف این جنگ را به راه انداخته، گفت: ایجاد اخلال و دلهره در مردم، القای یاس و نامیدی نسبت به آینده، احساس بدبینی نسبت به انقلاب و نظام، بدبین کردن مردم نسبت به مسوولان و بزرگ نشان دادن مشکلات اقتصادی، این پنج هدف هستند.

 

فرزانه اظهار داشت: در چنین شرایطی هر حرف و اقدامی که مشکلات موجود را بزرگ نشان دهد، به مثابه همکاری با آمریکا است.

وی در بخش دیگری گفت: برای مواجه و برخورد با این پنج هدف دشمن، به چند چیز به شدت نیاز داریم که مهمترین آن ها امیدوار کردن مردم می باشد.

 

فرزانه افزود: بر حق نشان دادن انقلاب و نظام اسلامی که از وعده های خداوند نیز می باشد، ضرورت دیگر جامعه ما است.

 

وی گفت: گواه این ادعا آن است که از فردای پیروزی انقلاب تا امروز دشمنان هر گاه خواستند اقدامی بر علیه نظام انجام دهند، در هر بخشی که در صدد ضربه زدن بودند، نه تنها موفق نشدند، بلکه یک موفقیت و پیروزی جدید نصیب ما شد.

 

فرزانه در ادامه از حضور همیشه در صحنه مردم آگاه، با بصیرت و دشمن شناس به عنوان عامل سوم مواجه با دشمن یاد کرد و گفت: وجود ذخایر بزرگ نفت و گاز، موقعیت جغرافیایی خاص ایران برای سرمایه گذاری و قدرت بزرگ نظامی از دیگر مولفه های امیدوار کننده مردم ایران است که باید آن ها را در نظر داشته باشیم.

 

امام جمعه تربت حیدریه و رییس حوزه علمیه مرحوم هراتی نیز گفت: اکنون حوزه علمیه تربت حیدریه متشکل از چهار مدرسه هراتی، مقیمی، فولاد و حوزه علمیه خواهران ریحانه الرسول (س) است.

 

حجت الاسلام محمد رضا عصمتی افزود: در سال تحصیلی جدید ۴۰۰ نفر طلبه برادر در سطح های اول، دوم، سوم و چهار مشغول تحصیل هستند.
وی با بیان اینکه ۳۰۰ نفر طلبه خواهر نیز مشغول تحصیل هستند، گفت: این طلبه ها توسط ۳۰ نفر اساتید و کادر آموزشی و پژوهشی مشغول آموزش هستند.

 

عصمتی در بخش دیگری اظهار داشت: یکی از ویژگی های منحصربفرد جامعه روحانیت در تربت حیدریه وحدت بین علما و روحانیون از طرز فکرهای مختلف است و این فضای مثبت را مدیون حضور روحانیون اندیشمند و دلسوز هستیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است