بدون نظر
 
عضو کمیسیون فرهنگی مجلس:
هرگونه توافقی باید به تصویب مجلس شورای اسلامی برسد/ هرگز توافق محرمانه نداریم
تاریخ انتشار : ۱۰ مرداد ۱۳۹۴ در ۱۲:۰۰ ب.ظ
 
نماینده مردم مشهد با اشاره به سخنان مطرح شده در خصوص اینکه متن برجام نیازی به تصویب مجلس ندارد، گفت: برخی آقایان برداشت غلطی از متن برجام دارند و سخنان مطرح شده دقیقاً مغایر با قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران است.

حجت الاسلام نصرالله پژمان‌فر در گفتگو با خبرنگار تابان تربت اظهار کرد: در قانون اساسی کشور به صراحت بیان شده که باید تمام توافقات با غربی ها پس از طرح در صحنه علنی مجلس به تصویب نمایندگان ملت برسد. مجلس شورای اسلامی پس از جمع بندی مذاکرات وین کمیته هایی را در ابعاد مختلف تشکیل داده تا آثار و تبعات متن برجام را از جهات گوناگون مورد تحلیل و بررسی قرار دهد.

 

وی تصریح کرد: همه تلاش نمایندگان ملت بر این است تا همه زوایای آشکار و پنهان این توافق را مورد توجه قرار داده تا مسئولین و مردم نسبت به تعهدات و امتیازاتی که نظام اسلامی ایران به غربی ها داده و گرفته بخوبی مطلع باشند.

 

پژمانفر درباره زمان تشکیل کمیسیون بررسی متن برجام، گفت: کمیسیون خاص متن برجام که متشکل از ۱۵ نفر از نمایندگان ملت است هنوز تشکیل نشده اما کمیته های مختلف در حال بررسی زوایای متن برجام هستند.

 

عضو کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در خصوص برخی سخنان مطرح شده مبنی برانعقاد توافق محرمانه با آژانس انرژی اتمی، اظهار داشت: مسئولین باید دقت بیشتری داشته باشند زیرا با توجه به منویات مقام معظم رهبری، ملت ایران نامحرم مذاکرات نیست و در نهایت هیچ توافق محرمانه ای مورد قبول مردم و نمایندگان ملت در مجلس شورای اسلامی نخواهد بود.

 

وی اطمینان داد: هرتوافقی در خصوص مذاکرات هسته ای که در مجلس تصویب و یا رد شود بطور قطع به اطلاع همه ملت شریف ایران خواهد رسید.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است