بدون نظر
 
هدف دولت از دعوت سران کشورهای اروپایی به ایران تغییر فضا به نفع خودش است
تاریخ انتشار : ۰۹ مرداد ۱۳۹۴ در ۶:۴۶ ب.ظ
 
نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس گفت: دولت با حضور سران کشورهای اروپایی قصد دارد فضای سیاسی داخل کشور را به نفع خود تغییر دهد.

روح الله عباسپور در گفتگو با خبرنگار سیاسی صبح قزوین، در خصوص سفر هیئت‌های تجاری و مسئولین اروپایی به کشور اظهار کرد: به تازگی دولت آقای فابیوس وزیر امور خارجه کشور فرانسه را به ایران دعوت کرد و نظرشان این است که با رفت و آمدهای سران اروپایی به کشور و مشارکت آنها در مباحث اقتصادی می‌تواند زمینه امیدواری مردم به بهبود وضعیت اقتصادی را ایجاد کند.

وی در ادامه افزود: دولت با حضور سران کشورهای اروپایی قصد دارد فضای سیاسی داخل کشور را به نفع خود تغییر دهد؛ اما واقعیت این است که ملت ایران به خوبی می‌دانند که این سفرها هیچکدام منجر به انعقاد قرارداد نشده و بیشتر به دنبال رصد شرایط داخلی ایران هستند.

این نماینده مجلس با اشاره به عملکرد غیراخلاقی وزیرامور خارجه فرانسه در سال‌های مسئولیتش ابراز کرد: متاسفانه مردم ایران خاطرات خوبی از فابیوس ندارند، صادرات خون‌های آلوده به ایران که بسیاری از جوانان ما به واسطه آن دچار ایدز و هپاتیت شدند؛ همچنین در بحث مذاکرات هسته ای وزیرامور خارجه فرانسه عملکردش در جهت حفظ منافع اسرائیل بود.

وی ادامه داد: یعنی آقای فابیوس اگر چه به نام وزیر امور خارجه فرانسه در مذاکرات حضور داشت؛ اما نماینده صهیونیست‌ها بود و اگر مذاکرات تا به امروز تاخیر داشته و معتقدیم به طور کامل برای ایران منفعت به دنبال نداشته است به واسطه همین سنگ اندازی‌های وزیر امور خارجه فرانسه بود.

نماینده مردم آوج و بوئین زهرا در مجلس اذعان کرد: همچنین کشور فرانسه اولین کشوری بود که پس از آمریکا ایران را تحریم کرد و مسیر تجاری ما را که بیشتر از 10 میلیارد تومان بود به کمتر از 500 میلیون دلار کاهش داشت و در مجموع نقش منفی در روابط با ایران داشته است.

وی تاکید کرد: بهتر بود دولت کشورهای اسپانیا و ایتالیا که مزاحمت کمتری برای ما داشتند اولویت ارتباط قرار می‌داد و از آنها برای حضور در ایران دعوت می‌کرد.

وی در خصوص موضع مجلس در رابطه با سفری که فابیوس در روز گذشته به ایران داشت گفت: مجلس در این رابطه تصمیمی نگرفته است که موضع خاصی داشته باشد؛ اما معتقدم باید کشور فرانسه غرامت این اشتباه خود را بپردازد و از ملت ایران و خانواده قربانیان این موضوع عذرخواهی شود.

انتهای پیام/پ

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
اورژانس هوایی تربت حیدریه به زودی راه اندازی می شود تاکنون هیچ فردی در تربت حیدریه به کرونا ویروس مبتلا نشده است/ مردم به شایعات توجه نکنند اولویت جریان انقلابی در مجلس بهبود اقتصاد و رفع قوانین دست و پاگیر تولید است/اولویت تولید در منطقه با محوریت کشاورزی و دامداری است روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد