بدون نظر
 
مدیرعامل شرکت آبفای شهری تربت حیدریه:
تابستان امسال قطعی آب نداریم
تاریخ انتشار : ۰۴ تیر ۱۳۹۸ در ۱۱:۴۶ ق.ظ
 
مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه با تائید اینکه تبصره 3 از قبوض مشترکین حذف شده و تنها نیمی از مبالغ دریافتی آن صرف اصلاح شبکه آبرسانی شده، گفت: البته تمام مبالغ دریافتی در شرکت آبفا هزینه شده و قول دادیم تا طبق مجوز شورای شهر،آن هزینه ای که صرف پروژه های فاضلاب شده را از محل درآمدهای شرکت به اصلاح شبکه آبرسانی اختصاص دهیم.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، صادق یوسفی صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: از آغاز اجرای تبصره 3 تا پایان سال گذشته 8 میلیارد و 290 میلیون تومان برای مشترکین در قبوض، بند تبصره 3 صادر شده که 6 میلیارد و 600 میلیون تومان آن وصول و از این مبلغ نیز 3 میلیارد و 350 میلیون تومان صرف اصلاح شبکه آبرسانی شده و در تلاشیم که باقیمانده این مبلغ که در پروژه های فاضلاب هزینه شده را در اصلاح امور شبکه آبرسانی نیز هزینه کنیم.

 

وی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون یک میلیارد و 200 میلیون تومان از محل در آمدهای شرکت برای اصلاح شبکه آبرسانی هزینه شده، افزود: از مجموع 490 کیلومتر شبکه آبرسانی شهر تربت حیدریه 30 درصد آن فرسوده است که تلاش می کنیم به مرور زمان و طبق اعتبارات شرکت، اصلاح شبکه آبرسانی انجام شود.

 

مدیر عامل شرکت آبفای شهری تربت حیدریه بیان داشت: حدود 43 کیلومتر شبکه گالوانیزه داریم که جزء 30 درصد شبکه فرسوده محسوب می شود و برای اصلاح آن 40 میلیارد تومان اعتبار نیاز است.

 

اولویت اصلی سرمایه گذار تصفیه خانه فاضلاب “تامین پساب مورد نیاز تربت حیدریه” است

یوسفی در خصوص پروژه تصفیه خانه فاضلاب که به بخش خصوصی واگذار شده، گفت: طبق قرار داد با شرکت توس مسیر که قرار است 29 سال از پساب تصفیه خانه استفاده کند، مقررشده به ازای آن  100 کیلومتر اصلاح شبکه فاضلاب شهری، اجرای 22 هزار انشعاب فاضلاب و همچنین بهره برداری از فاز دوم تصفیه خانه را نیز عهده دار باشد.

 

وی با بیان اینکه طبق تاکید مسئولان ارشد شهرستان اولویت استفاده از پساب تصفیه خانه برای صنایع شهرستان است، افزود: تاکنون فولاد رخ، نیروگاه 500 مگاواتی راشد و شهرداری ها برای پساب تصفیه خانه اعلام نیاز کرده اند.

 

یوسفی افزود: در خصوص بوی نامطبوع تصفیه خانه فاضلاب که باعث اعتراض اهالی آن منطقه شده ا، در حال حاضرامکانات و تجهیزات خریداری شده و تا استقرار و راه اندازی ان و رفع بوی نامطبوع چهار ماه زمان نیاز داریم.

 

مدیر عامل شرکت آبفای تربت حیدریه تصریح کرد: تمامی شرکت‌های آب و فاضلاب شهری در کشور و از جمله تربت‌ حیدریه با مشکل مالی مواجه اند و جذب شرکت‌ها نیززیان ده هستند واین بدان خاطر است که بودجه این شرکت با ۶ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان زیان بسته شده است.

 

یوسفی اضافه کرد: قیمت انتقال آب برای شرکت آبفا هر مترمکعب ۱۰۶۱ تومان تمام می شود و این درحالی است که فروش ما ۶۱۷ تومان است و این یعنی به ازای هر متر مکعب ۴۴۴ تومان زیان به ما وارد می شود.

 

وی بیان کرد: در بخش فاضلاب نیز اوضاع همین گونه است و قیمت تمام شده یک متر مکعب فاضلاب ۱۰۱۹ تومان وفروش آن نزدیک به ۶۰۷ تومان  است و اینجا به ازای هر متر مکعب فاضلاب ۴۱۲ تومان زیان می کنیم.

 

یوسفی گفت: اعتبار مصوب شرکت آبفای شهری تربت حیدریه در سال گذشته سال  ۶ میلیارد و ۶۰۰ میلیون تومان از محل اعتبارات ملی و استانی بوده که ۵۰ درصد آن تخصیص و جذب شد.

 

تابستان امسال قطعی آب نداریم

مدیرعامل شرکت آبفای شهری تربت حیدریه اظهار کرد: متولی تامین آب در شهرهای بالای ۵۰ هزار نفر شرکت آب منطقه ای است که کارهای مطالعاتی و تحقیقاتی آن را اجرا و شرکت آبفای شهری نیز پیگیر این موضوع است.

 

وی با بیان اینکه کیفیت آب شهر تربت حیدریه مناسب است، افزود: وضعیت مخازن تربت حیدریه در نقطه سر به سر است و از دو نقطه از دشت ازغند و منطقه گوجی و اسفیوخ منابع شهری تغذیه می شوند که ممکن است گاهی بعلت نوسانات برق و یا ساعات اوج مصرف به خصوص در تابستان شاهد افت فشار باشیم اما قطعا قطعی آب نخواهیم داشت.

 

به گفته یوسفی، شرکت آبفای تربت حیدریه چهار بخش مرکزی رخ بایگ و کدکن را با جمعیت شهری ۱۶۴ هزار نفر و جمعیت روستایی ۳۰ هزار نفر در 27 روستا تحت پوشش دارد.

 

مدیر عامل شرکت آبفا گفت: این شرکت همچنین ۶۲ هزار فقره انشعاب معادل ۱۰۰ درصد جمعیت آبفای شهری و۲۶ هزار و ۳۰۰ فقره انشعاب آب و فاضلاب معادل  ۴۳ درصد جمعیت فاضلاب را تحت پوشش دارد.

 

وی بیان کرد: طول شبکه توزیع آب ۵۵۰ کیلومتر  و ۱۷۴ کیلومتر خط انتقال آب و همچنین ۲۳۰ کیلومتر شبکه جمع آوری فاضلاب است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دومین المپیاد ورزش محلات تربت حیدریه برگزار می شود بخش‌نامه‌های خلق‌الساعه دولت بلای جان تولیدکنندگان/ اختیارات پایین استانداران، بن‌بست تسهیل رفع موانع تولید/ امکان ورود ۵ هزار میلیارد تومان به چرخه تولید با اصلاح ماده ۳۷ قانون تأمین اجتماعی تاکنون ۱۰ تن زعفران از کشاورزان خراسان رصوی خریداری شده است کارخانه نوآفرینی زنجیره ارزش ‌و انبار سپرده کالایی بورس زعفران در تربت حیدریه راه اندازی شد اجرای صحیح سند تحول بنیادین با مدرسه محوری محقق می‌شود بازار ۸۰ هزار میلیارد تومانی طلای سرخ در تسخیر اروپایی ها جشنواره ملی عکس زعفران به کار خود پایان داد شهروندان تربت حیدریه ۲۵ میلیارد تومان به شهرداری بدهکارند امروز آمریکا به دنبال بازگشت به ایران است/مشکل اصلی آمریکائی ها ماهیت انقلابی، اسلامی و عزتمندانه ملت ایران است راهپیمایی ۱۳ آبان نماد استکبار ستیزی ملت ایران است پنجمین جشنواره ملی عکس زعفران در منطقه تربت حیدریه آغاز به کار کرد رسالت دانش آموزان در گام دوم انقلاب شتاب علمی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی است