بدون نظر
 
رئیس اداره اوقاف تربت حیدریه:
نیمی از رقبات بلاتکلیف منطقه تربت حیدریه تعیین تکلیف شد/ثبت ۱۳ وقف جدید در سال جاری
تاریخ انتشار : ۰۸ آبان ۱۳۹۸ در ۳:۱۰ ب.ظ
 
رئیس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه تربت حیدریه گفت: امسال از مجموع 960 رقبه بلاتکلیف در شهرستانهای تربت حیدریه، مه ولات و زاوه، حدود 460 رقبه تعیین تکلیف شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام جعفر نوائیان صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار کرد: شهرستانهای تربت حیدریه مه ولات و زاوه دارای هزار و 900 موقوفه، حدود 4500 رقبه و 35 بقعه متبرکه می باشد و غالب موقوفات شامل زمین، درخت، ملک مسکونی و تجاری است.

وی تصریح کرد: در سال جاری از مجموع 960 رقبه بلاتکلیف در منطقه تربت حیدریه  حدود 460 رقبه تعیین تکلیف شدند.

نوائیان در تشریح دلایل عدم تعیین تکلیف این رقبات تاکنون، گفت: برخی از این رقبات استیجاری هستند که به دلیل عدم تمدید اجاره نامه، اجرای نیت موقوفه توسط مستاجر، بی تفاوتی مستاجران رقبات، عدم نقشه برداری صحیح و یا عدم ارتباط بین مستاجرین و اداره اوقاف بلاتکلیف بودند که با همت کارشناسان این اداره و کمک واقفین نیمی از ان تعیین تکلیف شده است.

وی در خصوص سند مالکیت موقوفه و رقبات گفت: اخذ سند مالکیت برای موقوفات که از دسترس معترضین در امان بماند از اولویت های کاری این اداره بوده که امسال توانسیتم 260 رقبه  معادل 10 درصد از کل رقبات را سند و یا در مرحله صدور سند قرار دهیم، البته این به آن معنا نیست که مجموع رقبات سند ندارند.

رئیس اداره اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه همچنین از ثبت 13 وقف جدید در سالجاری در این منطقه خبر داد و افزود: چهار مورد از این موقوفات در راستای نیازهای ضروری جامعه به ثبت رسیده و امیدواریم این سنت حسنه توام با رفع نیازهای جامعه در کشور گسترش یابد.

رئیس اداره اوقاف تربت حیدریه سیاست کاری سازمان مطبوع خود را سوق دادن نیت واقفین به سمت نیازهای ضروری جامعه عنوان کرد و گفت: گاهی اوقات واقفین وقف های می نویسند که در آینده دچار مشکل می شود، لذا خیرین و واقفین حتما به این موضوع توجه داشته باشند که با ارائه سند به اداره اوقاف در اصل موقوفه را تحویل نسل خود می دهند و از بروز آن اندک موقوفه خواری که بازهم توسط نسل واقفین انجام می شود نیز ممانعت خواهد شد.

وی اولویت بندی نیاز های منطقه تربت حیدریه برای واقفین را به ترتیب برای بیماران نیازمند، دانش اموزان بی بضاعت و حوزه های علمیه عنوان کرد و افزود: در همین راستا  امسال در نخستین روز از دهه وقف یک مورد وقف 20 میلیارد ریالی برای تاسیس مرکز خدمات درمانی ویژه بیماران نیازمند و صعب العلاج در شهرستان تربت حیدریه به ثبت رسید.

نوائیان خاطر نشان کرد: واقف نیک اندیش فریدون امینیان حیدری یک باب منزل مسکونی و مغازه به مساحت ۳۰۵ متر مربع و ارزش ریالی 10 میلیارد ریال در محدوده میدان آیت الله کاشانی برای تاسیس و راه اندازی مرکز خدمات درمانی بیماران صعب العلاج و نیازمند وقف کرده است.

وی بیان داشت: همچنین این فرد خیر مبلغ 10میلیارد ریال وجه نقد برای خرید تجهیزات و ملزومات مورد نیاز این مرکز نیز وقف کرده است.

رئیس اداره اوقاف تربت حیدریه اظهار داشت: امسال و در ادامه اجرای نیات واقفین بیش از 25 هزار نفر در ایام محرم و صفر اطعام شدند، ضمن انکه 200 بسته لوازم التحریر در قالب بسته های مهر تحصیلی به دانش آموزان بی بضاعت اهدا شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام کلیدواژه ضدصهیونیستی ترند سوم توئیتر جهانی شد دست روی دست نتیجه کلنگ زنی های بی نتیجه در تربت حیدریه عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور