بدون نظر
 
رییس تامین اجتماعی تربت حیدریه:
نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
تاریخ انتشار : ۲۵ مرداد ۱۳۹۷ در ۱۰:۴۴ ق.ظ
 
رییس اداره تامین اجتماعی تربت حیدریه گفت: در حال حاضر بالغ بر 38 هزار بیمه شده اصلی در این شهرستان در قالب 140 هزار نفر که نیمی از جمعیت شهرستان را شامل می شوند تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حسن خردنیا صبح امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه اظهار داشت: از این تعدد بیمه شده اصلی ۷۴۰۰ نفر بازنشسته و مستمری بگیر این سازمان هستند که ماهانه ۸۷ میلیارد ریال از این سازمان مستمری دریافت می کنند که با احتساب سایر خدمات در حوزه درمان، کمک هزینه ها این مبلغ در هر ماه به مرز ۹۵ میلیارد ریال می رسد.

 

وی با بیان اینکه خرج و دخل سازمان چند سالی است که به حالت سر به سر رسیده، افزود:  تا ۱۵ سال گذشته به ازای هر ۱۸ نفر بیمه شده اصلی یک نفر از این سازمان مستمری دریافت می کرد اما امروز این نسبت یک به ۶ شده و چنانچه به زیر ۵ نفر برسد تامین اجتماعی هم به مرز ورشکستگی خواهد رسید.

 

رییس بیمه تامین اجتماعی تربت حیدریه عنوان کرد: عدم پرداخت دیون دولتی به تامین اجتماعی نگرانی ای را برای این سازمان بوجود آورده که باید تعادل بین هزینه ها و درآمدها برقرار باشد، ازسویی دیگر تعهدات سازمان رو به افزایش است و باید به تعهدات خود نیز عمل کنیم.

 

خردنیا برنامه آینده سازمان مطبوع خود برای رهایی از ورشکستگی را گسترش دامنه شمول تامین اجتماعی در سطح جامعه عنوان کرد و افزود: بر این اساس زنان خانه دار بین ۱۸ تا ۵۰ سال می توانند با سه عضویت ۱۲درصد، ۱۴ درصد و ۱۸ درصد( مزایای هر کدام متفاوت است) ماهانه با پرداخت به ترتیب ۱۴۰، ۱۶۰ و ۲۰۰ هزار تومان تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی قرار بگیرند.

 

رییس بیمه تامین اجتماعی تربت حیدریه با اشاره به اینکه این خدمات شامل همه زنان خانه دار می شود، افزود: بر این اساس زنان خانه دار می توانند با پرداخت حداکثر ۲۰ سال حق بیمه و ۴۲ سال سن از تامین اجتماعی تا پایان عمر مستمری دریافت کند و بعد فوت مستمری آنها به بازماندگانشان تعلق خواهد گرفت.

 

وی مجموع مطالبات تامین اجتماعی تربت حیدریه از کارگاههای تولیدی را ۲۵۰ میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: با وجود این بدهی که برخی افراد بازنشسته و یا کارگاهها تعطلی شده و به بیمه بدهکارند اما خدمات تامین اجتماعی به آنها ارائه می شود.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بسیج جهان اسلام در حال شکل گیری است/اجرای ۲۴۰ عنوان برنامه در هفته بسیج افزایش ۱۰۰ درصدی قیمت طلای سرخ پیامبر اکرم(ص) انسان های تمدن ساز تربیت کرد  دوره آموزشی دور زدن تحریم ها دایر شد ۷۰۰ شرکت دانش بنیان در بخش کشاورزی مشمول دریافت حمایت های مالی صندوق خاص هستند انفعال تشکل های دانشجویی تربت حیدریه در مطالبه گری از مسوولان پذیرش ۱۰۵ مقاله در همایش ملی زعفران تربت حیدریه نخبگان تربت حیدریه ایده های برتر را ارایه کردند پدافند غیر عامل، دفاعی غیر نظامی است