بدون نظر
 
رییس اوقاف منطقه تربت حیدریه:
نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند
تاریخ انتشار : ۰۱ آذر ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۶ ب.ظ
 
رییس اداره اوقاف و امور خیریه منطقه تربت حیدریه با بیان اینکه اجاره موقوفات طبق فتوای مقام معظم رهبری باید بر اساس نرخ عادلانه روز باشد، گفت: تاکنون در چهار سال گذشته نیمی از اجاره بهای موقوفات در منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام محسن لطفی ظهر امروز و بمناسبت دهه وقف در نشست خبری با اصحاب رسانه تربت حیدریه اظهار داشت: اداره اوقاف و امور خیریه در سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه یکهزار و ۱۰۰ موقوفه، ۷۰۰ مسجد وقفی و ۳۳۰۰ رقبه  و ۳۶ بقعه دارد.

 

وی با بیان اینکه اجاره موقوفات طبق فتوای مقام معظم رهبری باید بر اساس نرخ عادلانه روز باشد، گفت: تاکنون در چهار سال گذشته نیمی از اجاره بهای موقوفات در منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است.

 

لطفی افزود: با توجه به ثبت قراردادهای ۵ ساله با مستاجران موقوفات در گذشته، تاکنون نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی نشده و لذا به محض اتمام قرارداد و طبق فتوای مقام معظم رهبری اجاره بهای این موقوفات بروزرسانی خواهد شد.

 

رییس اوقاف منطقه تربت حیدریه خاطر نشان کرد: اهمیت این موضوع زمانی مشخص می شود که بدانیم برخی موقوفات با پرداخت مبالغ پائین برای ملک در تملک خود و یا بالعکس باعث شده که به نیت واقعی واقف یا عمل نشود و یا کمتر توجه شود.

 

احیای موقوفات، جذب سرمایه گذاری و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف

لطفی از تلاش گسترده در طی چهارسال گذشته برای احیای موقوفات و رقبات خبر داد و افزود: سعی کردیم تا با توجیه افراد و جلسات چهره به چهره بخش مهمی از موقوفات را بر اساس قیمت واقعی آن بروز رسانی کنیم.

 

رییس اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه همچنین از جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی بعنوان مهمترین اولویت اصلی در سازمان مطبوع خود یاد کرد و گفت: در حال حاضر ۱۰ پروژه جهت اخذ مجوز آماده واگذاری به سرمایه گذار است تا علاوه بر استفاده مناسب از موقوفات، اشتغالزایی برای منطقه ایجاد شود.

 

وی بیان داشت: امسال ۶ وقف جدید در سه شهرستان تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در حوزه های بهداشت و درمان، فرهنگی، کشاورزی و خدماتی به ثبت رسیده است.

 

لطفی خاطر نشان کرد: در بخش کشاورزی و اشتغالزایی، ۶ سهم از موقوفه امام زاده ملا محمد قلیج شهرستان زاوه به سرمایه گذاری واگذار شد و در حال حاضر علاوه بر راه اندازی دو استخر کشاورزی ۱۵ هکتار از اراضی آن را تحت کشت زعفران و مابقی را برای کشت باغ پسته و سیب اختصاص داده است.

 

وی گفت: از این موقوفه سرمایه گذار ۴۰ درصد در آمد ناخالص را به موقوفه و ۶۰ درصد باقیمانده را برای خود اختصاص خواهد داد.

 

رییس اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه بیان کرد: هر سرمایه گذاری که به اوقاف مراجعه می کند سابقه و بنیه مالی آن بررسی  و در نهایت طبق قانون، موقوفات در اختیار آنان قرار می گیرد.

 

وی از وقف یک باب مغازه توسط یک دانشجو برای امور درمان محرومان خبر داد و گفت: کار ارزشمند این دانشجوی جوان که در راستای نیاز جامعه وقف کرده قابل تقدیر و نیاز به فرهنگ سازی است.

 

لطفی تعهد امسال موقوفات منطقه تربت حیدریه را ۸۵۰ میلیون تومان عنوان و پیش بینی کرد که این رقم تا یک میلیارد تومان تا پایان سال افزایش یابد.

 

رییس اوقاف و امور خیریه تربت حیدریه همچنین از تهیه نقشه جامع موقوفات منطقه تربت حیدریه خبر داد و گفت: با طراحی و تهیه این نقشه تمامی موقوفات، بقاع و رقبه ها از طریق نقشه های هوایی به همراه کاربری آنها مشخص خواهد شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
هزینه ۲ میلیارد ریالی شهرداری برای فضای سبز ویژه نوروز حضور در مسابقات آسیایی جاکارتا مهمترین میدان رقابت حسن تفتیان در سال آینده پرداخت ۹۰ درصد مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی/توزیع ۲۰۰ تن میوه شب عید در تربت حیدریه خراسان رضوی با جشن نوروزگاه به استقبال بهار می رود نظام اسلامی ایران با دو رکن جمهوریت و اسلامیت پایدار است کلنگ زنی ۵ واحد آموزشی خیر ساز در جلگه رخ تربت حیدریه ۸۴ میلیون لیتر بنزین در تربت حیدربه صرفه جویی شد استقبال شهروندان تربت حیدریه از بهار با چهارشنبه ای بدون خطر نخستین مرکز بی خطر سازی زباله های عفونی خراسان رضوی به بهره برداری رسید ابریشم بایگ تربت حیدریه ثبت آثار ملی می شود زعفرانی ترین شهر جهان به استقبال زائران و مسافران نوروزی می رود فعالیت تشکیلاتی و اثربخش جامعه مداحان، توطئه ها و نقشه دشمنان انقلاب را خنثی می کند