بدون نظر
 
نماینده تربت حیدریه:
نگهداری ۶۰ تن زعفران در انبارهای تعاون روستایی از مهمترین علل کاهش قیمت است
تاریخ انتشار : ۰۴ آبان ۱۳۹۹ در ۱۲:۱۴ ب.ظ
 
محسن زنگنه در واکنش به سخنان رحیمی جهان ابادی نماینده تربت جام، گفت: بارها خدمت آقای رحیمی در مجلس رسیدیم و اگر نظری در خصوص زعفران داشتند به ما می گفتند، اما عملا نگهداری ۶۰ تن زعفران در انبارها از مهمترین دلایل کاهش قیمت این محصول به شمار می رود و کسی به آن توجهی ندارد.

محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ در واکنش به سخنان اخیر رحیمی جهان ابادی نماینده تربت جام که علت اصلی آشفته بازار زعفران را اقدامات نماینده مردم تربت حیدریه و عدم اعتقاد به خرید توافقی زعفران و همچنین عدم مشورت با سایر نمایندگان دانسته اظهار داشت: خرید توافقی زعفران در سال گذشته با توجه به نزدیک بودن انتخابات یک کار مقطعی بود که ایراداتی داشت و پول کشاورز با ۹ ماه تاخیر، قطره چکانی آن هم با دوندگی های زیاد پرداخت شد.

وی تصریح کرد: بارها خدمت آقای رحیمی در مجلس رسیدیم و اگر نظری در خصوص زعفران داشتند به ما می گفتند، اما عملا نگهداری ۶۰ تن زعفران در انبارها از مهمترین دلایل کاهش قیمت این محصول به شمار می رود و کسی به آن توجهی ندارد.

زنگنه ادامه داد: بنده به کرات از آقای باستانی نماینده سابق مردم تربت حیدریه در مجلس دعوت کردم که در جلسه ای خدمت آنها باشیم ولی هنوز این امر محقق نشده است.

وی با بیان اینکه، عملا نگهداری ۶۰ تا۸۰ تن زعفران در انبارها خودش یکی از عوامل افت قیمت زعفران در یکسال گذشته است، گفت: امسال هم ابتدا با تعاون روستایی صحبت کردیم اما می گفت ۶۰ تن زعفران دارم و انبارهایم پر است و دولت هم مبالغی نداشت که به تعاون روستایی کمک کند، لذا باید تسهیلات می داد که ما ۱۰۰۰میلیارد تومان مجوز گرفتیم.

نماینده مردم تربت حیدریه در مجلس بیان کرد: اکنون هیچ مانعی برای اِعمال نظر دوستان وجود ندارد، تعاون روستایی می تواند با اخذ این تسهیلات که منابعش آماده است ورود کند و خرید انجام دهد، اما کاش ما خودمان را جای کشاورز بگذاریم.

وی افزود: زعفران را ما در خدمت دوستان هستیم سایر محصولات را حتما بقیه پیگیری می کنند، اما اینکه کمک به کشاورز به اسم چه کسی انجام شود، دون شان ماست که خادمان مردم هستیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه