بدون نظر
 
آمریکا سردمدار ظلم و جنایت در جهان
نگاهی به جنایات سیاستمداران ایالات متحده در کشورهای جهان
تاریخ انتشار : ۱۲ آبان ۱۳۹۹ در ۱۲:۲۰ ب.ظ
 
مداخلات امریکا در کشورهای جهان،همواره در دوران ریاست جمهوری دموکرات ها و جمهوریخواه‌هان وجود دارد، اما نوع آن از دخالت سیاسی در زمان تصدی دموکرات‌ها به دخالت نظامی در دوران جمهوریخواه‌ها متغییر بوده است.

به گزارش تابان تربت؛ مداخلات امریکا در عرصه جهانی، در دوران ریاست جمهوری دموکرات ها و جمهوریخواه‌ها همواره وجود داشته است، اما نوع آن از دخالت سیاسی در زمان تصدی دموکرات‌ها به دخالت نظامی در دوران جمهوریخواه‌ها متغییر بوده است.

زندان های گوانتانامو و ابوغریب جایگاهی برای وحشی‌گری آمریکا

از جنگ جهانی دوم، کشورهای زیر سلطه ایالات متحده، صحنه اصلی دخالت‌ها و کودتاهای نظامی یا شبه کودتا و ضد کودتا و استقرار دیکتاتوری‌های نظامی بوده‌اند و به سادگی می‌توان برآورد کرد که کاربرد گسترده شیوه‌هایی چون تهدید، کودتا، اشغال نظامی و غیره، تا چه اندازه به استقلال کشورها و به فرایند تصمیم‌گیری دولت‌ها صدمه و زیان وارد می‌آورد.

آمریکایی ها در طول تاریخ جنایت های مختلفی را مرتکب شدند و مخوف ترین زندان ها (زندان گوانتانامو، زندان ابو غریب و زندان بگرام در افغانستان) را برای شکنجه زندانیان راه اندازی کردند که بدترین جنایت ها و زشت ترین رفتارها را در این مکان ها در حق زندانیان انجام دادند.

شهرت گوانتانامو به دلیل انواع غیرانسانی‌ترین شکنجه‌هایی است که در این زندان صورت می‌گیرد، وحشی‌گری‌هایی مانند آزار‌های بدنی و خشونت جنسی، غرق مصنوعی، اعدام‌های ساختگی، ممنوعیت از خواب و شوک‌های الکتریکی و .

حمله به هیروشیما و عراق جنایات فراموش نشدنی آمریکایی ها

آنها با حمله اتمی به هیروشیما و ناکازاکی ژاپن نشان دادند که آمریکا تنها کشوری است که در طول تاریخ از بمب اتم استفاده کرده و در چند ثانیه دهها هزار نفر را پودر و بسیاری از نسل ها را تا قرن ها معیوب کردند.

سیاستمداران ایالات متحده در ویتنام بیشترین جنایت را مرتکب و بیش از یک میلیون ویتنامی را با زشت ترین روش کشتند و اخیرا  در عراق نیز بیش از یک و نیم میلیون زن، مرد و کودک را در دوره اشغال عراق از بین بردند؛ آنها در پاناما و دیگر نقاط دنیا عامل بسیاری از جنایت ها در این کشورها بودند.

آخرین حربه جنایت وار آمریکایی ها در منطقه غرب آسیا مولودی به نام داعش بود که با تجهیز امکانات و فناوری های به روز در پی اختلاف افکنی و همچنین تجزیه کشورهای منطقه برآمد اما این ترفند با حضور به موقع جبهه مقاومت و کمک های مستشاری جمهوری اسلامی ایران نقش برآب شد.

بدون تردید، دستگاه‌ها و آژانس های مختلف جاسوسی آمریکا فعالانه در طرح و اجرای کودتاها و توطئه‌ها، برای سرنگونی حکومت های مردمی، فعالانه مشغول‌اند و مسئول کودتاهای بی‌شمار در جهان هستند. البته در این راستا و برای دستیابی موفقیت‌آمیز به اهداف، امریکا از کمک و پشتیبانی سیاستمداران طرفدار سیاست غرب استفاده‌های زیادی برده است.

نگهداری کودکان مهاجر در قفس‌های آمریکایی

دونالد ترامپ، رئیس جمهور آمریکا، که به سیاست‌های مهاجرستیزانه‌اش معروف است دو سال پیش (۱۳۹۷) به مأموران مرزی ایالات متحده دستور داد تا کودکان مهاجر را از والدینشان جدا کرده، پدر و مادر آن‌ها را به زندان انداخته و کودکان را در قفس نگهداری کنند.

از همین رو در بازه زمانی یک ماهه (۵ اردیبهشت- ۱۹ خرداد ۱۳۹۷) حدود ۲ هزار و پانصد کودک مهاجر در آمریکا در قفس نگهداری می‌شدند.

خودزنی و آدم‌کشیِ درونی در آمریکا

قطعا نگاهی به جنایات آمریکا کافی است تا دریابیم این کشور به خودش هم رحم نخواهد کرد. یکی از جنایات غیرقابل چشم‌پوشی از سوی آمریکا در تاریخ ۱۹ آوریل سال ۱۹۹۳ (۳۰ فروردین ۱۳۷۲) رقم خورد.

در این زمان مأموران آمریکا در شهر «ویکو»، ایالت تگزاس، دست به رفتاری وحشیانه علیه اعضای یک شاخه مذهبی به نام «داودیه» زدند؛ جنایتی که در آن ۸۲ نفر با اکثریت زنان و نوزادان، زنده سوزانده شدند.

آمار تکان‌دهنده کشتار کور در آمریکا

در ایالات متحده سالانه تعداد بسیاری در تیراندازی‌های کور کشته می‌شوند. Mass shooting، یا در اصطلاح فارسی «تیرانداری کور» به حادثه‌ای گفته می‌شود که در آن چندین نفر قربانی خشونت می‌شوند. این نوع از کشتار عموماً در مدارس صورت می‌گیرد.

حقوق بشری که به بشریت تعلق ندارد/ نگاهی به جنایات آمریکا در گستره جهانی

البته مقامات آمریکایی هر سال از انتشار آمار دقیق این کشتار طفره می‌روند، اما گفته می‌شود سالانه حدود ۳۰ هزار نفر در این کشور بر اثر شلیک سلاح قربانی می‌شوند. پروژه‌ای با نام «بررسی سلاح‌های سبک» تخمین زده است در بازه زمانی پنج ساله در هر سال ۸ هزار نفر با سلاحی گرم کشته شده‌اند؛ یا به عبارتی می‌توان گفت از هر صد نفر ۸ نفر.

جنایات آمریکا در حق ملت ایران

در سال ۱۳۶۷ جنایتی وحشیانه از سوی آمریکا صورت گرفت که مانند زخمی در دل ما مردم ایران باقی مانده و گویی ۱۲ تیر ماه هرسال نمکی بر آن پاشیده می‌شود. در این تاریخ هواپیمای مسافری ایرباس ایران از بندرعباس عازم دُبی بود که بر فراز آب‌های خلیج فارس و در نزدیکی جزیره «هنگام» با هجوم یگان‌های دریاییِ متجاوز آمریکایی سقوط کرد.

حقوق بشری که به بشریت تعلق ندارد/ نگاهی به جنایات آمریکا در گستره جهانی

در این هواپیما ۲۹۰ مسافر و خدمه (۶۶ کودک زیر ۱۳ سال، ۵۳ زن و ۴۶ تن تبعه کشور‌های خارجی) بود که تمامی آن‌ها با ارتکاب این جنایت وحشیانه به شهادت رسیدند.

راه اندازی قائله های مختلف در نوار مرزی، حمایت از صدام بعثی در جنگ 8 ساله، حمایت از گروهک های منافقین و ترور 17 هزار ایرانی، راه اندازی فتنه ها و کودتاهای مختلف و اکنون تحریم های ظالمانه بخشی از جنایت های آمریکا به شمار می رود.

با توجه به جنایات آمریکا در سرتاسر جهان که تنها گوشه‌ای از آنها در این گزارش آمده، و وجود نهادی در سازمان ملل با نام حقوق بشر، سوالی که همچنان اذهان را درگیر خود می‌کند، این است که تعریف بشر برای این نهاد چیست و به کدامین گروه خاص تعلق دارد؟ و اگر سازمان هدف این سازمان به ادعا خود برقراری صلح و آرامش برای مردم جهان است، چرا تاکنون به هیچ یک از جنایات‌های آمریکا رسیدگی نشده یا اگر هم بررسی انجام شده صوری بوده است؟

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رزمایش کمکهای مومنانه ارتش در تربت حیدریه و منطقه مرزی شرق کشور حمایت ویژه از دانش آموزان محروم با هدف تحصیل در هنرستانها کشف اشیای تاریخی در روستای بُرس کدکن استقبال والدین دانش آموزان از مِنوی مدارس مسجد محور نگاه به شان معلم باید متحول شود کشف ۱۲۰ قلم کالای آرایشی قاچاق در تربت حیدریه امدادرسانی هلال‌احمر به بیش از ۳۰ نفر در پی بارش باران در تربت‌ حیدریه خسارت ۱۸ میلیارد تومانی سیل به بخش کشاورزی و دامپروری تربت حیدریه احتمال وقوع سیل در تربت حیدریه طی ۲۴ ساعت آینده وجود دارد پارسال ۱۶ وقف جدید در تربت‌ حیدریه به ثبت رسید خسارت سیل به دام ها و مزارع کشاورزی تربت حیدریه افتتاح دو مرکز کارآفرینی در بخش رخ تربت حیدریه