بدون نظر
 
استاد حوزه علمیه قم در جمع مردم تربت حیدریه:
نهم دی فصل رویش ها و ریزش های انقلاب اسلامی است/چالش امروز نسل انقلاب، نگاه اشرافی گری و تجمل گرایی برخی مسوولان کشور است
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۶ در ۱۲:۳۵ ب.ظ
 
استاد حوزه علمیه قم گفت: در غربالگری انقلاب اسلامی، حماسه تاریخی مردم در 9 دی 88 فصل تازه ای از رویش ها و ریزش های نظام اسلامی را به منصه ظهور رساند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حجت الاسلام موسی الرضا صالحی نژاد صبح امروز در همایش بصیرت در جمع مردم تربت حیدریه اظهار کرد: انقلاب اسلامی در ۳۹ سال گذشته بارها نیروهای خود را غربالگری کرده و حماسه های متعددی باعث ماندن و رفتن برخی چهره های سیاسی و به اصطلاح انقلابی شده است.

 

وی تصریح کرد: این بار در غربالگری انقلاب اسلامی، حماسه تاریخی و خودجوش مردم در ۹ دی ۸۸ فصل تازه ای از رویش ها و ریزش های نظام اسلامی را به منصه ظهور رساند.

 

استاد حوزه و دانشگاه بیان کرد: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اسلامی طی ۷ سال گذشته در سخنرانی های متععد بالغ بر ۱۴۰۰ بار از کلمه بصیرت و فتنه سخن گفته اند اما هنوز امروز برخی مسئولان در بدنه دولت و مجلس از بیان این واژه ابا می کنند.

 

وی با بیان اینکه مطاع دنیا عامل بی بصیرتی انسان می شود، افزود: در طول تاریخ دلبستگان به دنیا و قدرت های مادی در بزنگاههای متعدد از بصیرت غافل شدند و همین باعث گمراهی و ضلالت آنان شد، لذا فتنه ۸۸ نمونه بارزی است که باید ابعاد آن برای نسلهای آینده انقلاب اسلامی تبیین شود.

 

صالحی نژاد، رویش ها و ریزش ها را عاملی برای تشکیل تمدن نوین اسلامی و زمینه ای برای ظهور حضرت حجت(عج) عنوان کرد.

 

عده ای در قوه مجریه مشکلات معیشتی مردم را به سخره گرفتند

استاد حوزه و دانشگاه به تجمعات اخیر در مشهد و برخی شهرهای کشور اشاره کرد و افزود: باطن اصلی این اعتراضات به وضع معیشتی موجود است که مسئولان چه می کنند؟ این اعتراض ها در راستای رسیدگی به مشکلات معیشتی و اقتصاد مردم انجام گرفته و مسئولان در قوه مجریه و مقننه باید نسبت به وضع مردم پاسخگو باشند.

 

وی خاطر نشان کرد: در شرایطی که رهبر معظم انقلاب اسلامی بارها بر اقتصاد مقاومتی تاکید می کنند و رسیدگی به مشکلات معیشتی را سرلوحه فعالیت های مسئولان می دانند، اما شخص دوم قوه مجریه چشم خود را به مشکلات مردم بسته و عده ای دیگرآن  را به سخره گرفتند.

 

صالحی نژاد اظهار داشت: اقتصاد پیوند ناگسستنی با فرهنگ دارد و اگر اقتصاد کشور بلغزد به یقین فرهنگ جامعه با چالش جدی مواجه می شود.

 

جمهوری اسلامی ایران معادلات دنیا را به هم ریخته است

استاد حوزه علمیه قم با اشاره به روند رو به رشد انقلاب اسلامی، اظهار کرد: امروز جمهوری اسلامی ایران بعنوان ام القری جهان، معادلات و محاسبات دنیا را به هم ریخته و بسیاری از کشورهای دنیا با الگو برداری از این نظام به دنبال رهایی از چنگال سلطه گرانند.

 

صالحی نژاد گفت: در شرایطی که بودجه نظامی آمریکا و کشورهای عربی چندین برابر جمهوری اسلامی است اما توان بازدارندگی و دفاعی این کشور جبهه استکبار را به مخاطره انداخته است.

 

چالش امروز نسل انقلاب نگاه اشرافی گری و تجمل گرایی مسوولان کشور است

استاد حوزه علمیه قم در بخشی دیگر از سخنان خود به مهمترین چالش پیش روی نظام اشاره کرد و افزود: آنچه که امروز برای نظام اسلامی چالش ایجاد کرده نگاه اشرافی گری و تجمل گرایی برخی مسوولان کشور است که مردم را گله مند و ناراضی کرده است.

 

صالحی نژاد بیان داشت: در شرایطی که عده زیادی از جوانان برای ازدواج، مسکن و اشتغال خود گرفتار هستند، اما برخی مسوولان کشور در معادلات و معاملات خود سودهای چند میلیاردی را به جیب می زنند و چشم خود را بر مشکلات معیشتی مردم بسته و آن را به سخره می گیرند.

 

وی تنها راه برون رفت از چالش ها و بحران ها را عمل به سیاست های اقتصاد مقاومتی و تبعیت از رهبر فرزانه انقلاب اسلامی عنوان کرد و گفت: همانطور که مردم در نهم دیماه سال ۸۸ با حضور به موقع خود در صحنه نظام، چشم دشمنان را کور کردند، مسئولان هم باید در سایه وحدت و همدلی و خدمت صادقانه و مردم نیز با پشتیبانی خود، نظام اسلامی را به سرانجام مقصود برساند.

 

در پایان این همایش مردم تربت حیدریه در تجمعی در میدان امام خمینی(ره) ضمن محکوم کردن فتنه ۸۸ و برائت از فتنه گران با آرمانهای امام و رهبری تجدید عهد و پیمان کردند.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است