بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
نمایندگان مجلس دهم از معیشت مردم غفلت کردند/ارائه سبک زندگی اسلامی در برخورد اراده ها جامعه را نجات می دهد
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ در ۱:۳۳ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: نمایندگان در مجلس دهم اقدامات مناسبی برای معیشت مردم نکردند و می طلبد منتخبین ملت با وضع قوانین کارگشا در رفع معضلات اقتصادی و رشد و بالندگی کشور تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: پیاده سازی سبک زندگی اسلامی، یعنی انسان باید در تمام شئون زندگی از قبیل اعتقادات، باورها، گرایش ها و اندیشه ها و رفتارهای اخلاقی و عملی بر اساس آموزه های دین و آنچه که کتاب و سنت به آن اشاره کرده عمل کند.

 

وی تصریح کرد: در شرایط آرایش جنگی و برخورد اراده ها، عامل موفقیت و راه نجات کشور ارائه سبک زندگی اسلامی در تمام شئون زندگی افراد جامعه است.

 

عصمتی از تجمل گرایی، اسراف و تجمل گرایی بعنوان آفات جامعه یاد کرد و افزود: اولویت نخست دوری از این آفات متوجه کارگزاران حکومت است چرا که طبق روایتها مردم جامعه به امرای خود می نگرند و زندگی می کنند.

 

وی در بخشی دیگر به یکی از نامه های امیر المومنین علیه السلام که خطاب به “ابن حنیف یکی از کارگزاران حکومت” که دعوت یک مهمانی اشرافی و تجمل گرایی را پذیرفته اشاره کرد و بیان داشت: در این نامه حضرت می فرمایند گمان نمی کردم این مهمانی را پذیرفته باشی و بر سر سفره حاضر می شدی، اما بدان هر مامونی امامی دارد و باید به امام خود اقتدا کند و شما نمی توانید این چنین زندگی کنید.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه همچنین از روز سوم خرداد بعنوان نماد مقاومت امت اسلامی یاد کرد و افزود: فتح خرمشهر آنقدر عظمت داشت که امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، یعنی رزمندگان اسلام با اعتقاد و اعتماد خدا و جهاد و مبارزه بی امان و روحیه شهادت طلبی دشمن بعثی که استکبار جهانی با تمام قدرت از آن حمایت می کرد از خرمشهر بیرون راندند.

 

امام جمعه تربت حیدریه در پایان خطبه ها تاکید کرد: نمایندگان در مجلس دهم اقدامات مناسبی برای معیشت مردم نکردند و می طلبد منتخبین ملت با وضع قوانین کارگشا در رفع معضلات اقتصادی و رشد و بالندگی کشور تلاش کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!