بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
نمایندگان مجلس دهم از معیشت مردم غفلت کردند/ارائه سبک زندگی اسلامی در برخورد اراده ها جامعه را نجات می دهد
تاریخ انتشار : ۰۳ خرداد ۱۳۹۸ در ۱:۳۳ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه تاکید کرد: نمایندگان در مجلس دهم اقدامات مناسبی برای معیشت مردم نکردند و می طلبد منتخبین ملت با وضع قوانین کارگشا در رفع معضلات اقتصادی و رشد و بالندگی کشور تلاش کنند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: پیاده سازی سبک زندگی اسلامی، یعنی انسان باید در تمام شئون زندگی از قبیل اعتقادات، باورها، گرایش ها و اندیشه ها و رفتارهای اخلاقی و عملی بر اساس آموزه های دین و آنچه که کتاب و سنت به آن اشاره کرده عمل کند.

 

وی تصریح کرد: در شرایط آرایش جنگی و برخورد اراده ها، عامل موفقیت و راه نجات کشور ارائه سبک زندگی اسلامی در تمام شئون زندگی افراد جامعه است.

 

عصمتی از تجمل گرایی، اسراف و تجمل گرایی بعنوان آفات جامعه یاد کرد و افزود: اولویت نخست دوری از این آفات متوجه کارگزاران حکومت است چرا که طبق روایتها مردم جامعه به امرای خود می نگرند و زندگی می کنند.

 

وی در بخشی دیگر به یکی از نامه های امیر المومنین علیه السلام که خطاب به “ابن حنیف یکی از کارگزاران حکومت” که دعوت یک مهمانی اشرافی و تجمل گرایی را پذیرفته اشاره کرد و بیان داشت: در این نامه حضرت می فرمایند گمان نمی کردم این مهمانی را پذیرفته باشی و بر سر سفره حاضر می شدی، اما بدان هر مامونی امامی دارد و باید به امام خود اقتدا کند و شما نمی توانید این چنین زندگی کنید.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه همچنین از روز سوم خرداد بعنوان نماد مقاومت امت اسلامی یاد کرد و افزود: فتح خرمشهر آنقدر عظمت داشت که امام راحل فرمودند خرمشهر را خدا آزاد کرد، یعنی رزمندگان اسلام با اعتقاد و اعتماد خدا و جهاد و مبارزه بی امان و روحیه شهادت طلبی دشمن بعثی که استکبار جهانی با تمام قدرت از آن حمایت می کرد از خرمشهر بیرون راندند.

 

امام جمعه تربت حیدریه در پایان خطبه ها تاکید کرد: نمایندگان در مجلس دهم اقدامات مناسبی برای معیشت مردم نکردند و می طلبد منتخبین ملت با وضع قوانین کارگشا در رفع معضلات اقتصادی و رشد و بالندگی کشور تلاش کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رسالت اجتماعی روحانیت بُریدگی از جامعه نیست/طلبه باید خطوط و جریان های سیاسی جامعه و نظام بین الملل را بشناسد/روحیه انقلابی گری باید در حوزه های علمیه تقویت شود شفافیت، قربانی مصلحت اندیشی شورای شهر تربت حیدریه! کاهش تعهدات برجامی نباید دشمن را جسورتر کند/سیاست اروپایی ها با ایالات متحده هماهنگ است تیر نفاق بر پیکر بی جان دختر آبی آئین دسته بنی اسد با قدمت بیش از نیم قرن در تربت حیدریه+تصاویر پردیس سینمایی تربت حیدریه در شهرک ولی عصر(عج) ساخته می شود آئین نخل‌ گردانی عصر عاشورا در شهر کدکن برگزار شد+تصاویر حال و هوای عاشورای حسینی در قطب زعفران جهان تربت حیدریه در تاسوعای حسینی غرق در حزن و ماتم+ تصاویر صادرات ۱۲۵ هزار تن سیمان به کشورهای آسیای میانه وقتی قلم پزشک با جوهر عشق به سیدالشهدا(ع) نسخه شفا می نویسد تربت حیدریه قهرمان دهمین دوره رقابتهای ووشوی خراسان رضوی شد