بدون نظر
 
در جلسه کمیته برنامه ریزی مطرح شد؛
درخواست نماینده مردم تربت حیدریه برای شفافیت بودجه‌های شهرستانی
تاریخ انتشار : ۱۷ خرداد ۱۳۹۹ در ۱۱:۲۵ ق.ظ
 
محسن زنگنه، نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه گفت: باید بودجه های ادارات و سازمانها شفاف اعلام شود تا راه لابی گری برای اعتبارات بسته شود.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محسن زنگنه نماینده مردم تربت حیدریه، مه ولات و زاوه صبح امروز در جلسه کمیته برنامه ریزی تربت حیدریه که به عنوان ناظر این کمیته حضور یافته بود در تذکری به فرماندار این شهرستان خواستار شفافیت بودجه ها برای همه اعضا شد.

وی تصریح کرد: بنده با توجه به اینکه خواستار تصویب قانون شفافیت در مجلس هم هستم از شما می خواهم همه چیز را شفاف اعلام کنید و راه لابی ها را برای اعتبار گذاری ببندید، البته این مسئله را در جلسات آینده می توانید مورد توجه قرار دهید و همه چیز را شفاف اعلام کنید.

رستمی، فرماندار تربت حیدریه، در واکنش به تذکر نماینده مجلس گفت: من هم با شما کاملا موافق هستم و البته مدیران از اعتبار بودجه خودشان باخبرند اما اگر بخواهیم کل اعتبارات دیگر ادارات را هم همگان مطلع باشند، حتما فایل بودجه را دراختیار همه اعضا در همین جلسه قرار‌خواهیم داد و در همین جلسه مصوبات و اعتبارات را در اختیار حتی رسانه ها برای انتشار هم قرار می دهیم.

در ادامه این جلسه صادق یوسفی مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب تربت حیدریه خاطر نشان کرد: سال گذشته ۲۳۵ میلیارد تومان اعتبار داشتیم اما بعضی پروژه های آبرسانی در روستاها نیاز به نگاه جدی تر دارد که در شان جمهوری اسلامی نیست که ما روستاهایی در شهرستان داریم که قطره چکانی به آنها آب می دهیم.

وی بیان کرد: از مجموع ۱۲۲ روستا ۷۱ روستا با مشکل کم آبی و بی آبی روبرو است و برای رفع این مشکل به ۵۵۰ میلیون تومان اعتبار نیاز است.

فلاح رییس اداره منابع طبیعی تربت حیدریه گفت: ۱۵ حوزه آبخیزداری در شهرستان مورد مطالعه داریم و اگر‌ بخواهید اعتبار را کسر کنید ۶۰ تا ۷۰ سال طول می کشد تا مشکلات آبخیزداری را حل کنیم.

وی افزود: سال گذشته فقط تربت حیدریه اولویت کسر بودجه را برای آبخیرداری قرار داد و این مسئله موجب سرافکندگی ما شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
کاهش ۶۰ درصدی استفاده از ناوگان حمل و نقل عمومی در تربت حیدریه شهردار تربت حیدریه انتخاب شد تشدید نظارت ها در تربت حیدریه/ادامه سهل انگاری ها ما را ناچار به اعمال محدودیت های بیشتری خواهد کرد خودسازی عملی و علمی مهمترین هدف تحصیل علوم حوزوی است بازگشت محدودیت های کرونایی به تربت حیدریه/هسته مرکزی شهر مسدود شد تربت حیدریه همچنان در وضعیت قرمز کرونایی/استفاده از ماسک بعنوان یک رفتار بهداشتی برای عموم باید نهادینه شود برداشت ۱۵۰ تن گل محمدی از گلستان های جلگه رخ نظام اسلامی باید در تمام موئلفه های قدرت سرآمد باشد شورای شهر تربت حیدریه در پیچ و تاب انتخاب شهردار! مردمی بودن دستگاه قضا به رعایت حق و اجرای مُرّ قانون و مبارزه با فساد است اختصاص ۷۰ میلیارد تومان تسهیلات به مشاغل آسیب دیده از کرونا در تربت حیدریه تهدید علیه سلامت عمومی پشت دیوار تصفیه خانه تربت حیدریه