بدون نظر
 
کارشناس مسائل اقتصادی مطرح کرد؛
نقشه راه اقتصاد کشور بهبود فضای کسب و کار و مشارکت دادن مردم است/بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران دارد
تاریخ انتشار : ۲۶ تیر ۱۳۹۷ در ۹:۰۶ ق.ظ
 
کارشناس مسائل اقتصادی با بیان اینکه در جنگ افتصادی نیازمند فرماندهان و مدیرانی جهادی و دغدغه مند هستیم، افزود: این ظرفیت می تواند با اجرای صحیح قوانین و مقررات نقشه راه افتصاد کشور را در مدار بهبود فضای کسب و کار و همچنین مشارکت مردم در امور اقتصادی ترسیم کند.

قدرت الله عظیم پور در گفت و گو با خبرنگار تابان تربت؛ اظهار کرد: در این محاصره و جنگ نابرابر اقتصادی که دشمن با هدف فروپاشی اقتصاد و معیشت مردم برای نظام اسلامی ایران طراحی کرده نیازمند یک راهبرد واحد و نقشه راه هستیم که با روی کار آمدن دولتهای جدید این نقشه راه مسیر خود را تغییر ندهد و همه مدیران و کارگزاران در کنار مردم بر همان مدار حرکت کنند.

 

وی با بیان اینکه در جنگ افتصادی نیازمند فرماندهان و مدیرانی جهادی و دغدغه مند هستیم، افزود: این ظرفیت می تواند با اجرای صحیح قوانین و مقررات نقشه راه افتصاد کشور را با مشارکت مردم در مدار بهبود فضای کسب و کار ترسیم کند.

 

استاد دانشگاه تهران خاطر نشان کرد: مشارکت مردم و فعالان اقتصادی زمانی عملیاتی می شود که بدانند دولتها در یک مسیری مشخص و با یک نقشه راه در حال حرکت هستند آنگاه است که بصورت خودجوش همه در مسیر عمران و آبادانی و شکوفایی اقتصاد کشور حرکت خواهند کرد.

 

وی تاکید کرد: البته در این نقشه راه مبارزه قاطعانه و سرسختانه با مفاسد اقتصادی و آقازاده ها و افرادیکه بعنوان نفوذی سعی در ایجاد اختلال و اختلاس دارند حرف اول را می زند، یعنی کسانی که این نقشه راه را ترسبم و به مردم نشان دادند خود و اطرافیان از هر گونه فساد و رانت و اختلاس مبری باشند.

 

وی افزود: بی شک اگر حتی نیمی از مفسدان اقتصادی که به تعبیری محارب و مفسد فی الارض برشمرده می شوند دستشان از بیت المال کوتاه شود و سیستم های جامع و هوشمند الکترونیکی که نتوان در آنها اختلالی ایجاد کنند برای اقتصاد طراحی شود به همان میزان فضای کسب و کار و اشتغالزایی رونق خواهد یافت و همگان شاهد یک جهش در این عرصه خواهند بود.

 

این کارشناس مسائل اقتصادی اضافه کرد: چگونه می شود یک جوان ۳۱ ساله و یا افرادی دیگر به یک باره دهها هزار سکه را در یک زمان کوتاه و مشخص خریداری کنند و شاهد این آشفتگی در بازار ارز و سکه باشیم، بی شک علاوه بر بی تدبیری و سهل انگاری مسوولان، فقدان سیستم های جامع و هوشمند که در اختیار همه مردم قرار داشته باشد بر این آشفته بازار نیز افزوده است.

 

داروهای مسکن دیگر پاسخگوی اقتصاد بیمار نیست

تحلیلگر مسائل اقتصادی بیان داشت: امروز مهمتربن و اساسی ترین خلاء موجود در اقتصاد کشور فقدان یک نقشه راه است و از ابتدای انقلاب اسلامی تاکنون تمامی دولتها مسیر ناصحیحی را برای اداره کشور انتخاب کردند و بجای اینکه به زیر ساختها و سایر ظرفیتها پرداخته شود دل در گرو چاههای نفت و واردات داشتند.

 

وی با بیان اینکه در شرایط موجود دیگر این اقدامات مسکن وار بیماری اقتصاد کشور را علاج نمی کند، افزود: باید ریشه بیماری درمان شود و تنها راه آن اجرای ۲۴ بند از سیاست های ابلاغی افتصاد مقاومتی است که از سال ۹۲ همچنان بر زمین مانده و برخی از مدیران کابینه اعتقادی به آن نیز ندارند.

 

میانداری موثر دولت با تغییرات تاکتیکی تیم اقتصادی محقق می شود

این تحلیلگر مسائل اقتصادی با بیان اینکه ضعف و ناکارآمدی تیم اقتصادی دولت در چند ماهه اخیر به اوج خود رسیده، افزود: زمانی می توان نقشه راه اقتصاد کشور را در مسیری هموار دنبال کرد که فرماندهان و مدیران آن توانمند و کارامد باشند نه اینکه با یک شوی تبلیعاتی دشمن بازار از دست آنها خارج و در ادامه مجلس شورای اسلامی که باید بدنبال قوانین و مطالبات مردم باشد هر روز سرگرم جمع آوری امضا و استیضاح باشد.

 

عظیم پور بیان داشت: امروز میانداری موثر دولت مستلزم تغییرات تاکتیکی در کابینه است، از طرفی مجلس شورای اسلامی نیز باید بسیاری از قوانین دست و پا گیر که به اقتصاد کشور آسیب رسانده را اصلاح و مجدد ابلاغ کند.

 

آبی از اروپا برای ملت ایران گرم نخواهد شد

کارشناس مسائل سیاسی با تاکید بر اینکه اروپا شعبه ای از آمریکاست، افزود: این کمال ساده اندیشی است که گمان کنبم اروپایی ها برای جمهوری اسلامی ایران قدمی برخواهند داشت کما اینکه در این چهل سال گذشته به جز توطئه و همدستی با دشمنان انقلاب چیز دیگری از اروپا به ما نرسبده است.

 

وی بیان کرد: اروپا شعبه ای از آمریکاست و همان سیاست های سیاستمداران ایالات متحده را دنبال می کنند زیرا اغلب مدیران شرکت های معتبر اروپایی آمریکایی هستند، لذا آبی از اروپایی ها برای ملت ایران گرم نخواهد شد.

 

عظیم پور گفت: البته این نباید بهانه ای شود که ما از حقمان در قرارداد برجام بگذریم، مسوولان دیپلماسی کشور تا آخرین نفس باید تلاس کنند و تضمین های لازم و ضمانت های اجرایی را برای ماتدن در برجام اخذ کنند.

 

بازارهای منطقه ظرفیت عظیمی برای جهش اقتصادی ایران ایجاده کرده است.

کارشناس مسائل سیاسی اظهار کرد: دلخوش کردن به اروپایی ها امیدوار کننده نیست و معاونت اقتصادی وزارت خارجه و سایر دستگاهها باید به سمت شرق سوق داده شوند، ضمن انکه بازار ۴۰۰ میلیونی منطقه ظرفیت عظیمی برای بهبود فضای کسب و کار و جهش اقتصادی ایجاد کرده است.

 

وی افزود: از روابط حسنه با کشورهای منطقه بویژه روسیه باید نهایت بهره برداری را ببریم و به استناد آن برای صادرات و همچنین واردات کالاهای ضروری در نقشه راه اقتصاد کشور برای ان برنامه ریزی دقیقی انجام شود.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
رهبری دستور داده‌اند که جلسات شورا بدون حضور روحانی هم برگزار شود ادامه راه جریان مقاومت شفاف است/اگر بنا بود بهانه سختی و کمبود گرفته شود هیچگاه خرمشهر آزاد نمی شد برخی رسانه های داخلی در خدمت عملیات روانی و ادبیات خشن دشمن قرار گرفتند/استراتژی نظام مقاومت و ایستادگی است در پی نشانی از «محمد قهرمان» در زادگاهش تربت حیدریه! ماجرای آنتن نصب شده در روستای مرجان چه بود؟ رسانه ها و روابط عمومی ها فضای آرام و به دور از التهاب را در کشور حاکم کنند ۱۸ هزار نفر مبتلا به بیماری فشار خون در تربت حیدریه شناسایی شد ملت ایران با هر گونه مذاکره ای که حاکی از ترس مذاکره کننده گان باشد مخالف است/تقابل امروز ما با استکبار در میدان اقتصادی است کاوش‌های باستان‌شناسی در منطقه «دامسک» ادامه یابد اصل تبلیغ و ترویج زکات ضعیف است/جمع آوری ۱۴ میلیارد ریال زکات در تربت حیدریه محورهای مهم بیانات رهبر معظم انقلاب در جمع مسوولان نظام افزایش ۲۰ درصدی نرخ کرایه تاکسی ها در تربت حیدریه