بدون نظر
 
زاکانی در یادواره شهدای تربت حیدریه:
نفوذ و قدرت طلبی دو عامل اصلی فتنه ۸۸ بود/عدم تمکین ملت از فتنه باعث شد تا فتنه گران پیشنهاد تحریم های ظالمانه را به آمریکائی ها ارائه دهند/برخی در داخل کشور به جنگ با فرهنگ شهادت برخاسته اند
تاریخ انتشار : ۰۹ دی ۱۳۹۵ در ۱۲:۵۶ ب.ظ
 
نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی از نفوذ و قدرت طلبی بعنوان دو عامل اصلی فتنه 88 یاد کرد و افزود: در این جریان فتنه گران جنایت بزرگی را مرتکب شدند و با قرار دادن مردم در مقابل یکدیگر، وحدت ملت و رهبری نظام را مورد هجمه قرار دادند.

به گزارش خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، علیرضا زاکانی نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در مراسم یادواره شهدای تربت حیدریه اظهار کرد: فتنه گران در جریان سال ۸۸ به کمک استکبار جهانی انگیزه الهی و اسلام و وحدت مردم  و عامل پیوستگی این دو یعنی رهبری و ولایت فقیه را مورد هجمه قرار دادند و ملت ایران این جنایت بزرگ را هیچگاه از یاد نخواهد برد.

 

وی تصریح کرد: سران فتنه در سال ۸۸ دروغ بزرگ تقلب را مطرح کردند و نظام اسلامی را مورد تهاجم و تجاوز قرار داده و باعث شدند تا رای ۴۰ میلیونی ملت ایران در یک حرکت دموکراسی که می توانست این کشور را از گردنه های سخت بیرون ببرد با ۸ ماه فتنه گری، نظام اسلامی  را در آتش قدرت طلبی و نادانی خود بسوزانند.

 

نائب رئیس مجمع عالی بسیج کشور، از نفوذ و قدرت طلبی بعنوان دو عامل اصلی فتنه ۸۸ یاد کرد و افزود:  در این جریان فتنه گران جنایت بزرگی را مرتکب شدند و با قرار دادن مردم در مقابل یکدیگر، وحدت ملت و رهبری نظام را مورد هجمه قرار دادند.

 

وی سران فتنه را بازیگران و قدرت طلبان داخلی این جریان دانست و بیان داشت: فتنه سال ۸۸ در واقع طراحی آمریکا و جبهه استکبار بر علیه نظام اسلامی ایران بود و سران فتنه بعنوان بازیگران و قدرت طلبان این میدان با لجاجت خود انقلاب اسلامی را تا لبه پرتگاه به پیش برده و هزینه این فتنه انگیزی را نیز مردم پرداخت کردند.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس بیان کرد: سران فتنه خسارت های مالی و جانی زیادی بر پیکره این کشور وارد کردند و با لجاجت خود هیمنه نظام اسلامی را در سطح جهان شکسته و مردم سالاری دینی را در این کشور بی آبرو و دشمن را امیدوار به سرنوگنی نظام کردند.

 

وی اظهار داشت: جریان فتنه حتی به این هم بسنده نکرده و وقتی متوجه شد مردم از فتنه گری آنها تمکین نمی کنند برای فشار بیشتر به نظام و ملت،  پیشنهاد تحریم های ظالمانه را به آمریکائی ها ارائه دادند.

 

زاکانی اذعان کرد: قطعنامه ۱۹۲۳ شورای امنیت سازمان ملل که باعث تحریم های ظالمانه بر علیه جمهوری اسلامی ایران شد، حاصل  لجاجت فتنه گرانی است که فریب قدرت طلبی و زیاده خواهی دنیا را خورده بودند.

 

نائب رئیس مجمع عالی بسیج کشور تاکید کرد: دشمنان نظام اسلامی پس از ناکامی در فتنه ۸۸ جریان داعش و گروههای تروریستی را بوجود آوردند تا ابتدا با شکستن محور مقاومت در لبنان و سوریه و عراق، در مرحله بعدی سراغ جمهوری اسلامی ایران بیاییند؛ اما کاری کردند که امروز برادران سوری، لبنانی، عراقی، یمنی، کشمیری و ایرانی و پاکستانی و افغانستانی در کنار هم از محور مقاومت دفاع کرده و جهان اسلام را صاحب ارتشی قوی و منسجم کنند.

 

وی در ادامه اذعان کرد: هفته گذشته در یکی از استانهای کشور شورای عالی استان اعلام کرده که یادواره های شهدا را نباید برگزار کنیم زیرا این یادواره ها سیاسی است و این سخنان بیانگر آن است که برخی امروز در داخل کشور به جنگ با فرهنگ شهادت برخاسته اند.

 

زاکانی، اقتدار و سربلندی و عزت انقلاب اسلامی ایران را مرهون رشادت ها و ایثارگری های شهدائی دانست که در سخترین شرایط در دوران سخت جنگ تحمیلی و همچنین جبهه مقاومت اسلامی از همه هستی خود گذشتند تا انقلاب و نظام بماند و امروز برخی در صددند تا این فرهنگ در کشور کمرنگ شود.

 

نماینده سابق مردم تهران در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: ۳۸ سال ایستادگی و مقاومت ملت ایران از این کشور الگوئی برای جهانیان ارائه کرد که کسینجر کهنه سیاستمدار آمریکائی اعتراف کرده که درگیری جهان در آینده ای نزدیک بین دو تفکر لیبرال سرمایه داری به سردمداری آمریکا و اسلام ناب محمدی(ص) با محوریت انقلاب اسلامی ایران خواهد بود.

 

وی جایگاه نظام اسلامی ایران در جهان را خیره کننده برشمرد و افزود: این جایگاهی که اکنون ملت و نظام اسلامی در آن قرار گرفته مرهون تمدن و منابع انرژی و موقعیت جغرافیایی نیست، کما اینکه خیلی از کشورها این خصوصیات را دارند، بلکه تمسک به اسلام ناب محمدی(ص) و لطف خدا و ائمه معصومین(ع)، ولایت فقیه و مردم  شاخصه های اصلی جایگاه انقلاب اسلامی در جهان است.

 

یادواره شهدای شهرستان تربت حیدریه گرامیداشت حماسه نهم دیماه سال ۵۷ صبح امروز با حضور خاندان معظم شهدا و ایثارگران، اقشار مختلف مردم و مسئولان اداری و نظامی این شهرستان در محل مسجد جامع برگزار شد.

 

در پایان این مراسم از خاندان معظم شهدای انقلاب اسلامی در حماسه تاریخی ۹ دیماه سال ۱۳۵۷ مردم تربت حیدریه تحلیل شد.

 

شهرستان تربت حیدریه دارای ۶۷۵ شهید، ۲۵۰۰ جانباز، ۲۰۰ آزاده و ۱۴ هزار رزمنده است.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روحیه جهاد و شهادت سایه جنگ را از این کشور دور کرد نه سازش و مذاکره! مطالعه زندگی نامه علما و اندیشمندان جهان اسلام از مهمترین سنت های کارآمد حوزه علمیه است ۳۰ گروه جهادی، تبلیغی به استان های سیل زده اعزام شدند توفیقات توئیتری جبهه انقلاب خراسان رضوی می تواند پایتخت کانون های فرهنگی هنری مساجد کشور باشد ۱۲۶ کانون فرهنگی هنری در مساجد تربت حیدریه فعال هستند پیش همایش ملی حوزه علمیه و سنت های کارآمد در تربت حیدریه برگزار می شود رشد ۲۳۰ درصدی صادرات سیمان از پایانه راه آهن تربت حیدریه به کشورهای آسیای میانه یک بام و دو هوایِ ماندن یا رفتن! ۴۰ درصد اصلاح روکش جاده “کدکن؛ تلخ بخش” به اتمام رسیده است انتقاد رییس مرکز ملی فرش ایران از واردات بی رویه نخ ابریشم مطالعات اشتباه گریبانگیر مدیریت شهری تربت حیدریه!