بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
نظام جمهوری اسلامی برخاسته از حقیقت اسلام است/مردم نماینده ای در تراز گام دوم انقلاب انتخاب کنند
تاریخ انتشار : ۲۲ آذر ۱۳۹۸ در ۲:۰۰ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: نظام جمهوری اسلامی ایران، جمهوریتی برخاسته حقیقت اسلام است و حقیقت اسلام در جامعه جز با حضور مردم و انتخاب مسئولان توسط مردم پیاده نخواهد شد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در خطبه های نماز جمعه این هفته تربت حیدریه اظهار داشت: در آستانه انتخابات مجلس شورای اسلامی هستیم و به حمدلله عزیزانی به عنوان داوطلب ثبت نام کرده اند تا در عرصه خدمت به مردم، مبارزه با استکبار و حفظ نظام اسلامی حضور پیدا کرده و تکلیف خود را انجام بدهند.

وی افزود: جمهوری اسلامی ترکیبی از اسلامیت و جمهوریت است یا به تعبیر طلبگی ترکیبی اتحادی است، لذا این طور نیست که نظام جمهوری اسلامی جمهوریت اش مطلبی باشد و اسلامیت اش مطلبی دیگر و بعضی بگویند که جمهوریت را می خواهیم و بعضی دیگر اسلامیت را بخواهند.

رئیس حوزه علمیه مرحوم هراتی خاطر نشان کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران، جمهوریتی برخواسته از دل و حقیقت اسلام است و حقیقت اسلام در جامعه جز با حضور مردم و انتخاب مسئولین توسط مردم پیاده نخواهد شد.

عصمتی با اشاره به دوران خلافت امام علی(علیه السلام) و خطبه معروف شقشقیه حضرت گفت: هر چند امیرالمومنین خود را منصوب به پیامبر(صلی الله) می دانستند و اگر چه حاکمیت در حکومت اسلامی سر چشمه در عنایت الهی دارد، اما با حضور مردم و انتخاب مردم و حمایت مردم فعلیت پیدا می کند. یعنی مردم مومن به الله بر اساس ارزش های دینی با شخصی بیعت می کنند و اشخاصی را برای مدیریت جامعه اسلامی با شاخصه های اسلامی انتخاب می کنند.

وی اظهار داشت: اگر مردم در صحنه حاکمیت و نظام نقش خود را عملی نکنند و حضور نداشته باشند، عملا امامت جامعه قدرت اجرایی نخواهد داشت تا نقش موثر خود را ایفا کند.

خطیب جمعه تربت حیدریه افزود: در نظام مقدس جمهوری اسلامی انتخابات زیادی تاکنون برگزار شده که هر کدام تجلی گاه اسلامیت و جمهوریت است و بیعت با امامت جامعه اسلامی و عملی کردن ارزش های اسلامی بوده است. به لطف خدا چهل سال گذشته و در گام دوم انقلاب حضور با بصیرت و مومنانه مردم؛با توجه به نقش های مخرب دشمنان اسلام و انقلاب ضرورت دارد و از خدا می خواهیم تا همه در این امتحان الهی به وظیفه شان عمل کرده و همگی با انتخاب فردی مناسب و در تراز گام دوم انقلاب تکلیف الهی مان را انجام دهیم.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است