بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۳۷ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: فلسفه وجودی نهاد شورای نگهبان صیانت از قانون اساسی مطابق با شریعت و دین مبین اسلام است که همه فوانین را بر اساس آن تایید و یا رد می کند.

 

وی تصریح کرد: این نهاد که یکی از ارکان اساسی نطام اسلامی بشمار می رود علاوه بر نظارت مصوبات و قوانین مجلس شورای اسلامی بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نظارت استصوابی دارد.

 

عصمتی گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید بیش از گذشته مورد تقویت و حمایت امت اسلامی قرار بگیرد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه به دهه کرامت اشاره کرد و افزود: یکی از معانی کرامت صبر و مقاومت و ایستادن با صلابت در برابر دشمن است بدان معنی که یک انسان با کرامت استکبار ستیز و هرگز تسلیم دشمن نخواهد شد.

 

وی دومین معنی کرامت را وحدت و انسجام امت اسلامی عنوان کرد و افزود: حفظ و ارتقای ارزشهای اسلامی و مظاهر کرامت انسانی با رعایت همه اصول اخلاقی اسلام و بر محور وحدت تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
وحدت حوزه و دانشگاه باید بر مدار اخلاق و دین باشد زعفران طلای سرخ یا بلای جان مردم خراسان مسئولین؛ معلولین را دریابید! هشدارهای رهبری برای سال ۹۸ نیازمند وحدت و همگرایی نیروهای وفادار به انقلاب است/عده ای منافقانه سعی به القای بن بست در کشور را دارتد هدف فتنه شوم چند ماه اخیر، القای بن بست و ناامیدی در جامعه بود/بزرگترین دغدغه رهبری، دو قطبی کردن مردم توسط جناح هاست/هشدار رهبری برای فتنه ۹۸ را باید جدی بگیریم/امروز در اوج قدرت انقلاب اسلامی، خطر خیانت خواص در کمین نشسته است نگاه شهرداری به مسائل فرهنگی شهر ضعیف است سرانه فضای آموزشی در خراسان رضوی ۳/۴ متر مربع است بهره برداری از ۴ پروژه آموزشی خیر ساز در تربت حیدریه جنبش دانشجویی، ضداستکباری و طرفدار عدالت خواهی است/شناخت فتنه و اصحاب فتنه و مطالبه گری از شاخصه های تشکل های دانشجویی است آیت الله مروج تربتی در توسعه علوم دینی و تقویت حوزه های علمیه نقش بسزایی داشت تخلف در شهرداری تربت حیدریه ۵ هزار معلول از خدمات بهزیستی تربت حیدریه بهره مند هستند/اماکن عمومی برای معلولان مناسب سازی نشده است