بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۳۷ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: فلسفه وجودی نهاد شورای نگهبان صیانت از قانون اساسی مطابق با شریعت و دین مبین اسلام است که همه فوانین را بر اساس آن تایید و یا رد می کند.

 

وی تصریح کرد: این نهاد که یکی از ارکان اساسی نطام اسلامی بشمار می رود علاوه بر نظارت مصوبات و قوانین مجلس شورای اسلامی بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نظارت استصوابی دارد.

 

عصمتی گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید بیش از گذشته مورد تقویت و حمایت امت اسلامی قرار بگیرد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه به دهه کرامت اشاره کرد و افزود: یکی از معانی کرامت صبر و مقاومت و ایستادن با صلابت در برابر دشمن است بدان معنی که یک انسان با کرامت استکبار ستیز و هرگز تسلیم دشمن نخواهد شد.

 

وی دومین معنی کرامت را وحدت و انسجام امت اسلامی عنوان کرد و افزود: حفظ و ارتقای ارزشهای اسلامی و مظاهر کرامت انسانی با رعایت همه اصول اخلاقی اسلام و بر محور وحدت تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
راهپیمایی با شکوه اربعین حسینی بزرگترین همایش تشیع و استکبار ستیزی جهان اسلام است فقدان مجموعه ورزشی سرپوشیده آبی، دغدغه اصلی حوزه ورزش در تربت حیدریه/بخش اعظمی از فضاهای ورزشی غیر کارشناسی و به دور از استانداردهای لازم است آغاز برداشت سیب زمینی از مزارع جلگه رخ تربت حیدریه آخوند ملاعباس تربتی عالمی از خود رسته و به خدا پیوسته ایستگاه راه آهن تربت حیدریه بزرگترین پایانه حمل بار ریلی سیمان صادراتی کشور شیطنت دلالان برای کاهش قیمت طلای سرخ نمایندگان ملت با کدام حجت شرعی به این کنوانسیون استکباری و استعماری رای دادند؟/ تا مادامی که از ارزشها و آرمانهای انقلاب اسلامی دست برندارید بهانه های آمریکا تمامی ندارد رمز ماندگاری نهضت عاشورا، اراده خدا و پیام رسانی اهل بیت(ع) بود مرزبانی مهمترین رکن امنیت کشور است ۵ هزار کودک تربت حیدریه در مرحله غربالگری شنوایی بهره برداری از ۲ مرکز خدماتی بهزیستی در تربت حیدریه انعقاد تفاهم نامه برای ساخت سالن چند منظوره خیر ساز در دانشگاه تربت حیدریه