بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
نظارت استصوابی شورای نگهبان حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام اسلامی است
تاریخ انتشار : ۲۹ تیر ۱۳۹۷ در ۱:۳۷ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام محمدرضا عصمتی در آئین خطبه های این هفته نماز جمعه تربت حیدریه اظهار کرد: فلسفه وجودی نهاد شورای نگهبان صیانت از قانون اساسی مطابق با شریعت و دین مبین اسلام است که همه فوانین را بر اساس آن تایید و یا رد می کند.

 

وی تصریح کرد: این نهاد که یکی از ارکان اساسی نطام اسلامی بشمار می رود علاوه بر نظارت مصوبات و قوانین مجلس شورای اسلامی بر انتخابات ریاست جمهوری و مجلس شورای اسلامی و خبرگان رهبری نظارت استصوابی دارد.

 

عصمتی گفت: ممکن است برخی افراد از تظارت استصوابی شورای نگهبان خوششان نیاید اما در واقع این نوع نظارت حافظ جمهوریت و اسلامیت نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران است که باید بیش از گذشته مورد تقویت و حمایت امت اسلامی قرار بگیرد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه به دهه کرامت اشاره کرد و افزود: یکی از معانی کرامت صبر و مقاومت و ایستادن با صلابت در برابر دشمن است بدان معنی که یک انسان با کرامت استکبار ستیز و هرگز تسلیم دشمن نخواهد شد.

 

وی دومین معنی کرامت را وحدت و انسجام امت اسلامی عنوان کرد و افزود: حفظ و ارتقای ارزشهای اسلامی و مظاهر کرامت انسانی با رعایت همه اصول اخلاقی اسلام و بر محور وحدت تحقق پیدا خواهد کرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
از تبار «دجال» سومین سوگواره پرده خوانی خراسان بزرگ در تربت حیدریه برگزار می شود اقتدار اسلام با دشمن شناسی و ایستادگی جلوه می کتد/تدبیر در الفاظ دردی از مردم درمان نمی کند جنگ اقتصادی امروز نیازمند مدیریت دوران دفاع مقدس است/مسوولان شعار خوب می دهند اما در عمل به فکر مردم نیستند/همه فرزندانم در ایران و مشغول پاسداری از میهن اسلامی هستند پیگیری مطالبات فرهنگیان باید بر مدار شبکه تعاملی باشد نه رسانه ای امروز بیش از هر زمانی نیازمند روحیه آزادگان دفاع مقدس در سطوح مدیریتی کشور هستیم نیمی از جمعیت تربت حیدریه تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند نخستین روستای خراسان رضوی ثبت ملی شد رسانه ها در اجتماعی شدن سلامت نقش مهمی دارند حاشیه نشینی بزرگترین تهدید برای مدیریت شهری تربت حیدریه اطلاع نگاشت/ جنگ نخواهد شد و مذاکره نخواهیم کرد اخذ مجوز آزمایش طلای سرخ در پژوهشکده ملی زعفران تربت حیدریه/نمایندگان اتحادیه اروپا به تربت حیدریه می آیند