بدون نظر
 
مدیر عامل کارخانه قند تربت حیدریه مطرح کرد:
نرخ های تکلیفی دولت و عدم تعیین قیمت شکر، مهمترین دغدغه کارخانه قند تربت حیدریه
تاریخ انتشار : ۲۴ مهر ۱۳۹۶ در ۳:۴۰ ب.ظ
 
مدیر عامل کارخانه قند تربت حیدریه گفت: در شرایطی که دولت سال گذشته قیمت خرید تضمینی چغندر قند را اعلام کرده، اما با وجود گذشت یک ماه از بهره برداری واحد تولیدی، هنوز قیمت شکر ازسوی دولت تعیین نشده و به ناچار محصول کارخانه به قیمت گذشته بفروش می رسد.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، محمود انتظاری ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه در تربت حیدریه اظهار داشت: کارخانه قند تربت حیدریه با سابقه ۶۷ سال فعالیت برای ۵۰۰ نفر بصورت مستقیم شامل کارگر کارخانه و پیمانکار و همچنین برای بیش از ۲۰ هزار نفر اعم از کشاورز و راننده بصورت غیر مستقبم اشتغال ایجاد کرده است.

 

وی با بیان اینکه بالغ بر پنج هزارهکتار از اراضی کشاورزی منطقه تربت حیدریه زیر کشت چغندر قرار گرفته افزود: تمام مراحل تولید و توزیع بذر، کاشت و برداشت و همچنین فراوری محصول تحت نظر این واحد تولیدی مدیریت می شود.

 

مدیر عامل کارخانه قند تربت حیدریه خرید سال گذشته این واحد تولیدی را ۲۴۵ هزار تن چغندر اعلام کرد و گفت: از این میزان توانستیم حدود ۴۰ هزار تن شکر تولید کنیم.

 

وی ظرفیت خرید چغندر در این واحد تولیدی را سه هزار تن در شبانه روز عنوان کرد و گفت: امسال پیش بینی می شود تا سقف ۳۰۰ هزار تن چغندر خرید و بر اساس آن حدود ۵۰ هزار تن شکر تولید کنیم.

 

دلال بازی ها به واحد تولیدی آسیب رسانده است

مدیرعامل کارخانه قند تربت حیدریه از دلالان بعنوان یکی از مشکلات بازار شکر یاد کرد و افزود: دلالان اجازه نمی دهند تا محصول کارخانه را به قیمت مناسب بفروش برسانیم و گاهی این دلال بازی های باعث شده که شکر را به زیر قیمت فروخته ایم.

 

انتظاری بیان داشت: بخشنامه های دولتی برای ما قابل اجراست اما برای دلالان اینگونه نیست و این باعث آسیب به واحدهای تولیدی شده است.

 

نرخ های تکلیفی دولت و عدم تعیین قیمت شکر، مهمترین دغدغه کارخانه قند تربت حیدریه

مدیر عامل کارخانه قند تربت حیدریه گفت: در شرایطی که دولت سال گذشته قیمت خرید تضمینی چغندر قند را اعلام کرده، اما با وجود گذشت یک ماه از بهره برداری واحد تولیدی، هنوز قیمت شکر ازسوی دولت تعیین نشده و به ناچار محصول کارخانه به قیمت گذشته بفروش می رسد.

 

وی افزود: خرید و فروش چغندر بر اساس نرخی است که دولت تعیین می کند و ما بر اساس قیمت تعیین شده پارسال اقدام به خرید چغندرقند می کنیم ولی چون هنوز قیمت فروش جدید اعلام نشده لذا با همان قیمت پارسال باید اقدام به فروش کنیم که قیمت فروش شکر پارسال هر کیلو ۲۵ هزار و ۲۰۰ ریال بود و گاه ما با قیمت هر کیلو ۲۵ هزار ریال هم می فروختیم.

 

مدیرعامل کارخانه قند گفت: انتظار بر این است با توجه به استهلاک تجهیزات و لزوم بروز رسانی آن و همچتین افزایش سرمایه و پرداخت بموقع مطالبات کشاورزان و کارگران قیمت شکر توسط وزارت جهاد زودتر اعلام شود تا بتوانیم با رعایت ملزومات قانونی نسبت به فروش محصول خود بهتر عمل کنیم‌.

 

انتظاری با بیان اینکه هیچگونه بدهی به کشاورزان، رانندگان و یا کارگران ندارد، گفت: انتظار داریم همانگونه که در مدیریت و هدایت بزرگترین واحد تولیدی تربت حیدریه شفاف و حساب شده عمل می شود، بتوانیم با کمک دولت در بازار فروش محصولات متناسب با فعالیتهایمان عمل کنیم‌.

 

طلب ۱۴۰ میلیارد ریالی از دولت

مدیرعامل کارخانه قند تربت حیدریه گفت: یارانه واحد تولیدی و تفاوت بهای شکر در سالهای ۹۴ و ۹۵ حدود ۱۴۰ میلیارد ریال است که هنوز توسط دولت پرداخت نشده است.

 

وی با بیان اینکه سالانه حدود ۳۰ میلیارد ریال چرخش مالی این واحد تولیدی در بانکهای همین شهر قرار گرفته افزود: بدهی دولت به کارخانه قند باعث شده تا برای پرداخت مطالبات کشاورزان و سایرین دست به تسهیلات با نرخ بالا بزنیم.

 

مباحث زیست محیطی در کارخانه قند تربت حیدریه رعایت شده است

مدیرعامل کارخانه قند تربت حیدریه در بخش دیگری در خصوص تاسیسات تصفیه خانه کارخانه نیز گفت: بزودی با راه اندازی استخر تصفیه پساب، بخشی از پساب را به صورت آب تصفیه شده به تولید بازمی گردانیم.

 

انتظاری افزود: تاکنون ۸۰ میلیارد ریال برای این استخر هزینه شده و تنها ظرف دو سال اخیر ۲۰ میلیارد ریال هزینه کردیم و با این حال می توانیم ادعا کنیم امروز ۱۰۰ درصد استانداردهای زیست محیطی اروپا در این واحد رعایت می شود.

 

وی گفت: این واحد صنعتی در طول روز و در زمان فعالیت روزانه هزار و ۲۰۰ مترمکعب فاضلاب تولید می کند، اما هیچ آلودگی ندارد و در سال های اخیر مباحث زیست محیطی را به دقت رعایت کرده است.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
پروژه نیمه تمام فاضلاب شهری تربت حیدریه به بخش خصوصی واگذار شد/۲۱۱ کیلومتر شبکه آبرسانی شهری فرسوده است کشاورزان تربت حیدریه به سمت کشت محصولات باغی و گلخانه ای حرکت کنند هر نقطه ای که انقلاب اسلامی باشد سپاه مقتدرانه حضور دارد لزوم تبیین کارآمدی نظام و بیان دستاوردها در جامعه نقش سپاه در پیروزی جبهه مقاومت بی بدیل است/موشک پرانی اخیر آمریکا اوج ضعف جبهه استکبار را نشان داد حماسه آفرینی پاسداران مظهر عزت و اقتدار ملت ایران است راهبردها و تدابیر ولی فقیه جامعه فصل الخطاب سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است اینفوگرافی/شهید زنده انقلاب اسلامی ازنگاه رسانه های خارجی گستردگی چتر سرما بر سر کشاورزی کدکن همچنان خسارت می‌بارد حملات اخیر آمریکا به سوریه برای حمایت از تروریسم انجام گرفت/ائتلاف ضد استقلال آمریکائی در دنیا از بین رفته است احداث ۶۲۰۰ واحد مسکن روستایی در تربت حیدریه رژه ۲۹ فروردین در تربت حیدریه