بدون نظر
 
معاون سیاسی و فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاههای کشور:
نخبگان جامعه نباید در مارپیچ سکوت قرار بگیرند/ بیان و پردازش دستاوردهای انقلاب اسلامی رسالت نخبگان است/بن بست شکنی مشکلات اقتصادی حسن باقری ها می خواهد
تاریخ انتشار : ۰۸ آذر ۱۳۹۷ در ۸:۰۵ ق.ظ
 
معاون سیاسی و فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاههای کشور گفت: امروز با ضریب بالای ابزاری همچون رسانه، نخبگان جامعه نباید در مارپیچ سکوت قرار بگیرند و بلکه باید به بیان و پردازش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بپردازند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام صالحی چهارشنبه شب در نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی و فرهیختگان بسیجی دانشگاههای تربت حیدریه اظهار داشت: امروز فصای نخبگانی جامعه باید ضمن بیان اسیب ها و ضعف ها در کشور که البته به جهت فاصله گرفتن از ارزشها بوجود امده، از پردازش و بیان دستاوردها و ارزشهای انقلاب اسلامی کوتاهی نکنند.

 

معاون سیاسی و فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاههای کشور گفت: امروز با ضریب بالای ابزاری همچون رسانه، نخبگان جامعه نباید در مارپیچ سکوت قرار بگیرند و بلکه باید به بیان و پردازش دستاوردهای چهل ساله انقلاب اسلامی بپردازند.

 

وی بیان داشت: در این امواج رسانه ای بسیج دانشجویی باید با صدای رسا و اعتماد به نفس بالا در میدان نامتقارن جنگ رسانه ای از دستاوردهای انقلاب اسلامی دفاع کند.

 

صالحی با بیان اینکه همه این اقدامات نیازمند میدان دادن به جوانان مومن و انقلابی است، افزود: مسوولان دانشگاهی باید به این جوانان مومن و انقلابی که دارای تخصص و تعهد لازم هستند و خود را در برابر هجمه فرهنگی و رسانه ای دشمن می بینند میدان دهند ولو اینکه در تشخیص دچار اشتباه شوند، کما اینکه در قبل هم این اشتباهات بوده اما آنچه که مسلم است اینان آینده انقلاب اسلامی را باید بسازند.

 

معاون فرهنگی نهاد رهبری در دانشگاههای کشور ادامه داد: در شرایطی که دشمنان نظام کشور را با هجمه های فرهنگی، سیاسی، اقتصادی و رسانه ای مواجه کرده، در این بین کسانی که این هجمه ها را نبینند واقع بین نیستند.

 

وی خاطر نشان کرد: گاهی برخی افراد انسان های دلسوز انقلابی را آرمانگرای صرف تخلیل می کنند اما حقیقت آن است کسی که این واقعیت ها را نمی بیند به آرمانگرای صرف آن هم از نوع توهم و تخیل مبتلاست.

 

روحیه ای که تهدید و تحریم را به فرصت تبدیل می کند به دستاوردهای بزرگی می رسد

 

صالحی اظهار کرد: امروز روحیه ای که بتواند تهدید و تحریم را تبدیل به فرصت کند به دستاوردهای بزرگی خواهد رسید کما اینکه این تجربه در این دوران چهل سال انقلاب اسلامی بارها تکرار شده است.

 

وی در مقایسه ای کوتاه به بیان دستاوردها در حوزه مراکز اموزش عالی پرداخت و گفت: امروز محیط دانشگاهی کشور نسبت به قبل از انقلاب از خمودگی خارج شده و به محیطی فعال، مولد علم و دانش و کمک به بخش صنعت تبدیل شده است.

 

معاون سیاسی فرهنگی نهاد رهبری دانشگاههای کشور افزود: امروز نظام دانشگاهی در سطح عالی داریم که اغلب دانشگاههای دنیا به دنبال فارغ التحصیلان علمی کشور هستند و این فرار مغزها با همه معایبش یک مزیتی که دارد ان است که بدانیم در این جامعه چنین فضایی وجود دارد که نخبگانی را پرورش می دهد.

 

وی بیان داشت: امروز نرخ پوشش دانشگاهی کشور ۲۴ برابر، دانشجویان با تحصیلات تکمیلی ۹۵ برابر، اعضای هیئت علمی ۲۴ برابر و زنان عضو هیئت علمی ۱۷ برابر، و همچنین ۶ درصد زنان تحصیلکرده قبل از انقلاب به ۴۵ درصد افزایش یافته است.

 

صالحی تصریح کرد: در تربیت مهندس سوم دنیا، رتبه ۱۵ علمی جهان و نخست جهان اسلام، رتبه ۲۱ مقالات علمی و کیفی دنیا و همچنین از مجموع ۳۷۰۰ شرکت دانش بنیان در کشور سالانه ۵۱۰ میلیون دلار صادرات داریم.

 

بن بست شکنی مشکلات اقتصادی حسن باقری ها می خواهد/در شهری که قطب تولید زعفران و ابریشم کشور است دانشجویان نقشی در اقتصاد آن ندارند

نماینده بسیج دانشجویی دانشگاههای تربت حیدریه در این گردهمایی اظهار داشت: نسل سوم انقلاب اسلامی پویا تر و مومناتر است و می داند در صورت همراهی امام خویش و عدم نگاه و اتکا به خارج قطعا موفق است.

 

سمانه علیزاده افزود: امروز دیگر نسخه های پوسیده ژنرال های اقتصادی دردی از کشور درمان نخواهد کرد و بی شک بن بست شکنی مشکلات اقتصادی جامعه حسن باقری ها می خواهد که با روحیه انقلابی و جهادی در میدان حاضر شوند.

 

وی بیان کرد: متاسفانه مجموعه نهاد های نظام برنامه مشخص و مدونی برای میدان دادن به جوانان انقلابی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند و انچه که شاهد ان هستیم بیشتر در گفتار و شعار است.

 

علیزاده گفت: تشکیل کمیته فرهنگی دانشگاهها در برخی دانشگاهها کار بجا و خوبی بود اما برخی به این ظرفیت ها اعتقادی ندارند و از آن صرفا در مناسبت ها استفاده می کنند.

 

نماینده بسیج دانشجویی افزود: مفاومت استراتژی شکست ناپدیری است و تبیین و گفتمان سازی این رسالت بزرگ بعهده قشر دانشگاهی و نخبگان جامعه است.

 

وی بیان کرد: امروز در شهری که قطب تولید زعفران و ابریشم کشور و خیلی ظرفیت های دیگر است متاسفانه دانشحویان آن نقشی در مسائل اقتصادی ندارند.

 

وی افزود: امروز جنگ اراده هاست و هر کس اراده قوی تری داشته باشد بی شک پیروز میدان است و لذا اگر فرهنگ مقاومت گسترش یابد دیگر دانشجویان نیز نقش خود را در خیمه انقلاب پیدا خواهند کرد.

 

برخی الگوبرداری های رفتاری و اخلاقی نادرست از اساتید توسط دانشجویان در دانشگاهها از مشکلات اساسی مراکز آموزش عالی است/مباحث علمی و رفتاری اساتید تاثیر بیشتری از مباحث تئوری دارد

نماینده بسیج اساتید دانشگاههای تربت حیدریه گفت: دانشجویانی که در دانشگاه تحصیل می کنند علاوه بر تحصیل، الگوهای رفتاری و اخلاقی را از اساتید خود می اموزند و در این بین برخی الگو برداری های نادرست از اساتید توسط دانشجویان مشکلاتی را برای جامعه دانشگاهی پدیدار می کند.

 

حسن فیضی افزود: جوانی که وارد دانشگاه می شود با توجه به رفتارهایی که از قبل ورود به دانشگاه در او شکل گرفته اما می توان با رفتار و کردار مناسب نسبت به رفتار و اخلاق و عقاید آنان تغییری ایجاد کرد و این اقدام در گرو اقدام عملی و رفتاری اثر بخش است.

 

نشست هم اندیشی فعالان فرهنگی و فرهیختگان بسیجی دانشگاههای تربت حیدریه در سالن ابن سینای دانشگاه علوم پزشکی این شهرستان برگزار شد.

 

 

در پایان از ۷ نفر از نخبگان و فرهیختگان در حوزه اساتبد و دانشجوبان بسیجی تجلیل شد.

 

شهرستان ۲۴۰ هزار نفری تربت حیدریه در جنوب خراسان رضوی دارای ۷ مرکز دانشگاهی شامل: دانشگاه عالی، علوم پزشکی، ازاد اسلامی، پیام نور، علمی کاربردی، فرهنگیان، فنی مهندسی است که بالغ بر ۱۱ هزار دانشجو با ۲۵۰ استاد عضو هیئت علمی تا مدرک دکترا در آن تحصیل و تدریس می کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بعثی ها ما را در مسیر بغداد به موصل به مانند اسرای کربلا با پرتاب سنگ و هلهله همراهی کردند/نوجوانان کم سن و سال هم اسیر ابزار رسانه ای دشمن نشدند اصلاح شبکه آبرسانی تربت حیدریه هزار میلیارد ریال هزینه دارد عزت اسلام و مسلمین در سایه مقاومت و تبعیت از ولایت به منصه ظهور رسیده است امروز جمهوری اسلامی ایران پشت‌ مرزهای جولان رسیده است/ چالش نظام سرمایه داری با انقلاب اسلامی بر سر ولایت و امامت جامعه اسلامی است بازگشایی منجر به اعطای تراکم، عامل اصلی ترافیک هسته مرکزی شهر/حس مشارکت جویی مردم حلقه مفقوه مدیریت شهری هدف دشمن ایجاد نارضایتی و جدایی مردم از حاکمیت است/رسانه ها سفینه نجات کشور هستند شهردار بافت تاریخی تربت حیدریه، نیاز یا شگرد انتخاباتی موقوفات باید به سمت نیازهای اجتماعی جامعه سوق داده شود تمسک به ولایت سرمنشا وحدت الهی است رسانه ها بازوی توسعه هر منطقه هستند اردوی جهادی قافله خاکی لیگ فوتبال تربت حیدریه آغاز شد