بدون نظر
 
رییس دانشگاه تربت حیدریه:
نخبگان توان رفع تمامی مشکلات کشور را دارند
تاریخ انتشار : ۰۶ آذر ۱۴۰۰ در ۱۱:۱۸ ق.ظ
 
فتحی گفت: بسیاری از مشکلات کشور از قبیل کمبودهای معیشتی و اقتصادی با استفاده از توان و ظرفیت نخبگان قابل رفع است و دولت سیزدهم در این خصوص نگاه مثبتی دارد و باید از فرصت ایجاد شده به درستی استفاده کرد.

به گزارش تابان تربت، به نقل از ایرنا، دکتر محمد حسن فتحی رییس دانشگاه تربت حیدریه افزود: رهبر فرزانه انقلاب اسلامی در دیدار اخیرشان با تعدادی از نخبگان کشور بر گره‌گشایی از مشکلات و یافتن راه‌حلهای علمی برای آنها با کمک نخبگان جامعه تاکید کردند.

وی ادامه داد: رییس جمهوری هم بر ضرورت بهره‌گیری دولت از ظرفیت نخبگان کشور، تاکید و به مسوولان دستگاه‌های اجرایی اعلام کرد که به دور از نگاه سیاسی با صاحب‌نظران و نخبگان، جلسات منظم کارشناسی برگزار کنند و از نظرات آنان بهره‌مند شوند.

رییس دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: واقعیت این است و تجربه تاریخی هم ثابت کرده که حل مشکلات در درجه نخست در گرو بهره گیری از توان متخصصان و نخبگان است همان گونه که وقتی فردی بیمار می شود به پزشک مراجعه می کند برای حل مشکلات کشور هم باید همین منش و روش در پیش گرفته شود.

فتحی افزود: در سالهای اخیر شاهد افزایش مهاجرت نخبگان به خارج از کشور هستیم که این موضوع قدری نگران کننده و گویای این است که کارهایی که برای شناسایی و حمایت از نخبگان انجام می‌دهیم اقدامات کاملی نیست و نواقصی دارد و بهادادن به نیروی جوان نخبه و به کارگیری وی در مناصب دولتی و غیردولتی مثل شرکت های دانش بنیان از راه های کاهش مهاجرت نخبگان است.

وی ادامه داد: اگر نخبه احساس کند در کشور از توان و تخصص او استفاده می شود به فکر مهاجرت نمی افتد اما وقتی تصور کند که وجودش در کشور مورد توجه و استفاده نیست به مهاجرت فکر می کند.

رییس دانشگاه تربت‌حیدریه گفت: کشور ما از نیروهای صاحب فکر و اندیشه بهره مند است و باید به قشر نخبه توجه شود و از ظرفیت آنها در بخش‌های اقتصادی، سیاست گذاری، صنعت و کشاورزی استفاده کرد تا از ثمرات این حضور بهره‌مند شویم و جلوی مهاجرت نخبگان هم گرفته شود.

دانشگاه تربت حیدریه با ۴۰ عضو هیات علمی و ۲۹ کد-رشته در سه مقطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد دانشجو می پذیرد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
دیدار چهره به چهره و بدون واسطه با مردم پای میز خدمت/میز خدمت فرصتی برای پاسخگویی بدون واسطه مدیران به مطالبات مردم است سوء مدیریت‌های گذشته در حوزه اقتصاد بیشترین ضربه را حتی بیش از تحریم‌ها به حوزه تولید و صنعت وارد کرده است/حلقه مفقوده اقتصاد کشور استراتژی اقتصادی است مجموعه آبی سرپوشیده شهدای غواص بسیج تربت حیدریه سال آینده به بهره برداری می رسد شهدا اسوه های اخلاق ملت ایران هستند/مهمترین شاخصه شهدا اطاعت پذیری از ولی فقیه بود حذف ارز ۴۲۰۰ تومانی قطعی است بیمارستان امام حسین علیه السلام قطب درمانی جنوب خراسان رضوی می‌شود تکریم خانواده معظم شهدا باید عملی باشد/واکسیناسیون یک واجب اجتماعی است دشمن در بستر فضای مجازی به دنبال القای یاس و ناامیدی در جامعه است/جوانان ظرفیت های شهرستان را به مردم معرفی کنند ایجاد ۵۰۰ هزار شغل برای جامعه هدف کمیته امداد در سال ۱۴۰۱ خارج شدن از لیست سیاه اولویت نخست فروش اراضی بافت فرسوده است خاشعی سیوکی سرپرست دانشگاه تربت حیدریه شد احداث سایت پردازش زباله در دومین زباله گاه بحرانی کشور معطل اعتبار است