بدون نظر
 
تابان تربت گزارش می دهد
نارضایتی مردم تربت حیدریه از اوضاع نا به سامان حوزه درمان بخش خصوصی/تجمیع اطبا و حوزه خدمات در محدوده میدان مرکزی مشکل ساز شده است
تاریخ انتشار : ۲۴ مرداد ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۷ ق.ظ
 
شهروندان تربت حیدریه که جهت ادامه مراحل درمان خود به بخش خصوصی حوزه درمان مراجعه می کنند با توجه به پرداخت هزینه های سنگین از وضعیت فضای محدود و اوضاع نابسامان این حوزه رضایت ندارند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت، حوزه بهداتشی و درمانی بخش خصوصی تربت حیدریه اغلب در مرکز این شهر محدوده ۵۰۰ متری میدان امام خمینی(ره) متمرکز شده و نخستین نارضایتی شهروندان به اوضاع ترافیکی و متمرکز بودن این حوزه بر می گردد که چرا با توجه به ظرفیت های موجود و دارا بودن مکانهای مختلف همه اطبا و پزشکان در این محدوده تجمیع شدند.

 

شاید یکی از مهمترین دلایل این موضوع به سالهای بسیار دور بر گردد و زمانی که معدود پزشکانی در شهر مستقر بودند و هنوز حجم ترافیکی این میزان سنگین نشده  و دسترسی مردم به بخش درمان نزدیک بود و رضایتمندی را نیز در پی داشت.

 

در حال حاضر جمعیت شهری تربت حیدریه ۱۳۰ هزار نفر می باشد و این جدای از جمعیتی است که از روستاهای اطراف و شهرهای مجاور برای تکمیل مراحل درمانی خود به این شهر مراجعه می کنند و اوضاع ترافیکی را بدتر از قبل می کند و این وضعیت اغلب در ساعت ۸ تا ۱۴ قابل مشاهده است.

 

یکی از شهروندان تربتی که برای سیر مراحل درمان خود به بخش خصوصی واقع در میدان مرکزی مراجعه کرده در گفت و گو با خبرنگار ما اظهار داشت: تجمیع اطبا و بخش خصوصی درمان باعث شده تا در طول شبانه روز و بخصوص صبح ها این منطقه از شهر با ترافیک سنگین مواجه شده و علاوه بر اینکه پارکینگی برای خودروها تهیه نشده، ازدیاد جمعیت مزیذ بر علت شده و نارضایتی را بوجود آورده است.

 

وی می افزاید: مسئولان شهری باید تدبیری کنند تا علاوه بر اطبا و پزشکان، بسیاری از صنوف و حوزه خدمات به مکانهای دیگر شهر منتقل شود تا حجم ترافیکی کاسته شود.

 

توجه به این موضوع مدیریت شهری را می طلبد و باید دید شهردار و اعضای شورای اسلامی شهر  برای این وضعیت چاره ای اندیشیده اند یا اینکه اصرار بر متمرکز شدن اطبا و پزشکان در محدوده میدان مرکزی هنوز وجود دارد.

 

رئیس شورای اسلامی شهر تربت حیدریه در این خصوص گفت: طی دو سال اخیر رایزنی های مختلفی با نظام پزشکی و بخش خصوصی درمان انجام شده که تا با واگذاری زمین و یا ساختمانی بخشی از اطبا و پزشکان و خدمات درمانی محدوده میدان مرکزی به خیابانهای اطراف منتقل شوند.

 

نادر سلیمانی خاطر نشان کرد: نظام پزشکی از این موضوع استقبال کرده اما اغلب پزشکان برای انتقال به فراتر از محدوده مرکزی رضایت نمی دهند و بر ماندن در محل فعلی خود اصرار دارند.

 

یکی از پزشکان محدوده میدان مرکزی که نخواست نامش عنوان شود، مهمترین دلیل نارضایتی پزشکان از انتقال به خیابانهای اطراف را از دست دادن بیماران دانست و گفت: این انتقال دو حالت را بوجود می آورد اول اینکه ممکن است برخی با رفتن خود و نرفتن دیگر پزشکان، فضا را برای رقبای دیگر باز بگذارند و اطبا، مشتریان خود را از دست بدهند.

 

وی افزود: دوم اینکه همه پزشکان در یک مجتمع و یا یک خیابان تجمیع شوند و همان حالت محدوده میدان مرکزی بوجود می آید و ممکن است به دلایل مختلف بین پزشکان درگیری بوجود بیایید.

 

اما بیشترین نارضایتی مردم به فضای محدود و بسیار نامناسب بخش خصوصی درمان اختصاص دارد که با توجه به دریافت هزینه های بالا از شهروندان، اما هیچ امکاناتی در فضای محدود وجود ندارد و اطبا و پزشکان نیز بدون توجه به این نقیصه همچنان به کار خود در همان مکان ادامه می دهند.

 

فضاهای محدودی که گاهی مراجعه کنندگان علاوه بر اینکه باید ایستاده منتظر نوبت خود شوند امکاناتی به لحاظ سرمایشی و یا گرمایشی نیز وجود ندارد.

 

حالا باید دید که چه نهادی می تواند اطبا و پزشکان را به داشتن امکانات لازم و رفتن از محدوده میدان مرکزی متقاعد کند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
طومار فتنه داعش با تفکر بسیج در هم پیچیده شد نابودی داعش در منطقه جلوه ای از قدرت نمایی تفکر بسیج است طرح بهداشتی، درمانی بسیج جامعه پزشکی در تربت حیدریه اجرا شد بهره برداری از ۷ پروژه عمرانی بسیج در تربت حیدریه/اتمام پروژه های نیمه تمام بسیج نیازمند ۲۷ میلیارد ریال اعتبار ورود زعفران ایران به تالار بورس زعفران تربت حیدریه اعزام نخستین گروه جهادی تربت حیدریه به مناطق زلزله زده کرمانشاه نیمی از اجاره بهای موقوفات منطقه تربت حیدریه بروز رسانی شده است/احیای موقوفات، جذب سرمایه گذار و اشتغالزایی اولویت اصلی اوقاف/مردم بر اساس نیاز جامعه وقف کنند ضرورت تعیین تکلیف سهام شهرداری و شرکت زعفرانیه در پروژه بافت فرسوده بسیج نماد اقتدار نظام و صحنه مشارکت در حمایت ازآرمانهای انقلاب اسلامی است/پایان داعش در غرب آسیا مرهون تفکر و اندیشه بسیج است/اخلاص، تکلیف محوری و حضور در صحنه از ویژگی های شاخص بسیج مهمترین مسوولیت طلاب و روحانیون فهم و نشر معارف دین و پاسداری از مرزهای اسلامی است/حوزه و طلبه انقلابی باید در خدمت مردم باشد کاهش ۳۰ درصدی تولید زعفران در خراسان رضوی/اولویت در خرید توافقی تثبیت قیمت تعیین شده است پیروزی محور مقاومت توطئه راهبردی آمریکا در غرب آسیا را خنثی کرد