بدون نظر
 
رئیس هیات نجات غریق و غواصی خراسان رضوی:
ناجیان غریق غیر بومی باید از استان میزبان، مجوز دریافت کنند/تکمیل استخر شنای تربت حیدریه نیازمند ۲۰ میلیارد ریال اعتبار
تاریخ انتشار : ۰۹ اردیبهشت ۱۳۹۶ در ۱۱:۱۹ ق.ظ
 
رئیس هیات نجات غریق و غواصی خراسان رضوی گفت: ناجیان غیربومی دارای مدرک نجات غریق برای فعالیت در این استان الزاما باید برگه آمادگی استان میزبان را دریافت کنند.

به گزارش تابان تربت، احمد کیفی صبح امروز در جلسه معرفی رئیس هیات نجات غریق و غواصی تربت حیدریه افزود: از آنجا که امکانات آموزشی و سختگیری های دوره های آموزشی ما در سطح کشور بی نظیر است، برخی ناجیان غیربومی تمایل دارند تنها با مدرک مربیگری شهر و استان خود در خراسان رضوی فعالیت کنند که متصدیان استخرها موظفند با این موضوع برخورد کنند.

 

 

وی با اشاره به در پیش بودن فصل تابستان و افزایش اقبال مردم به ورزش شنا و خدمات استخرها، گفت: برخی متصدیان استخرهای استان برای صرفه جویی در هزینه های خود از افراد فاقد مجوز به عنوان ناجیان غریق استفاده می کنند که این امر مخاطراتی برای استفاده کنندگان از خدمات استخرها بدنبال دارد و ما نیز در صورت مشاهده برخورد بدون اغماص خواهیم داشت.

 

کیفی اظهار داشت: در عین حال از نگاه ما در کنار مدرک معتبر، اخلاص در عمل نیز یک معیار اساسی برای جذب ناجیان است زیرا متاسفانه مشاهده شده معدودی از ناجیان به اعتبار مدرک خود درخواست دستمزد بیشتر می کنند که این نیز مورد قبول نمی باشد.

 

وی در بخش دیگر تصریح کرد: هم اکنون در سطح استان سه هزار نفر در هیات نجات غریق و غواصی دارای گواهینامه هستند اما هزار ۴۰۰ نفر به صورت حرفه ای مشغول به فعالیت می باشند.

 

رئیس اداره ورزش و جوانان تربت حیدریه نیز گفت: با وجود اینکه استخر تربیت بدنی دو پیمانکار عوض کرده اما با صرف هشت میلیارد ریال اعتبار تنها ۵۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

 

سیدحمید رضا امینی افزود: از آنجا که نگاه دولت اتمام پروژه های بالای ۵۰ درصد هست، لذا برای تکمیل این استخر ۲۰ میلیارد دیگر نیاز داریم و ما در حال حاضر از استخر آموزش و پرورش استفاده می کنیم که به ادعای برخی این استخر نیز از استانداردهای لازم برخوردار نیست.

 

رئیس هیات نجات غریق و غواصی تربت حیدریه نیز گفت: ظرف یکسال اخیر این شهرستان شاهد ۲ مورد غرق شدگی در استخرهای ذخیره آب و بندها بوده که برای به صفر رساندن این آمار، به تعدادی تجهیزات آموزشی و امدادرسانی نیاز داریم.

 

حمید رضایی افزود: از جمله مهمترین این تجهیزات عبارت از ۲ عدد ریس تیوپ، ست کامل غواصی، وسایل کمک آموزشی و یک عدد آدمک برای سی پی آر(احیای قلبی عروقی) هستند.
در این جلسه حمید رضایی به عنوان رئیس هیات نجات غریق و غواصی تربت حیدریه معرفی شد.

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
«هلیا باغبانی» مشعلدار المپیک زمستانی۲۰۱۸ از تربت حیدریه مردم تربت حیدریه به دنبال یک وجب پارکینگ! حضرت زینب (س) اسوه صبر و ایثار است برگزاری نخستین المپیاد ورزش همگانی در تربت حیدریه مشکلات باید تفکیک شده و در کارگروههای تخصصی بررسی شود ادامه اجرای تبصره ۳ به صلاح مدیریت شهری نیست عبور اصلاح طلبان از دولت، بازی سیاسی و رسانه ای است/جریان اصلاحات انتخابات آینده را هدف قرار داده است دانشگاهها و مراکز آموزش عالی در شناسائی و رفع آسیب های اجتماعی حضور کم رنگ دارند عوامل پیروزی انقلاب اسلامی و آفاتی که این نهضت الهی را تهدید می کند انتقاد معاون برنامه ریزی فرماندار تربت حیدریه از حرکت لاک پشتی بانک ها در پرداخت تسهیلات بانکی وعده سرخرمن برای تسویه حساب زعفرانکاران درآمد ۱۳ هزار میلیارد تومانی خراسان رضوی از بخش کشاورزی/تنها راه نجات بخش کشاورزی تجمیع خرده مالکان و تشکیل شرکت های تعاونی است