بدون نظر
 
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه:
مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص سخنان آمانو صریح و روشن است/دشمن پروژه نفوذ در مراکز نظامی ایران را دنبال می کند
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۳ ق.ظ
 
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان نظام اسلامی با مطرح کردن بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی و به بهانه نظارت از مراکز هسته ای، پروژه نفوذ در مراکز دفاعی و نظامی ایران را دنبال می کند.

دکتر یدالله جوانی روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مواضع ایران در خصوص سخنان اخیر دبیر کل سازمان ملل صریح و روشن بوده و تیم مذاکره کننده این ادعاهای بی اساس را نخواهد پذیرفت.

 

وی گفت: بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی به امنیت ملی کشور بر می گردد و جمهوری اسلامی ایران توافقی را که بخواهد امنیت دفاعی و ملی کشور را مخدوش کند هرگز نمی پذیرد.

 

جوانی به سخنان دو روز پیش امانو در خصوص بازرسی از مراکز نظامی ایران توسط آژانس اشاره کرد و افزود: آنچه که دبیر کل سازمان ملل مطرح کرده یک خواسته فرا قانونی بوده و رهبری نظام این خواسته های نامشروع را جزء خطوط قرمز نظام ترسیم و به مسئولان نظامی هم تاکید داشتند که به هیچ عنوان ماذون نیستند که بازرسان را به مراکز و تاسیسات نظامی راه دهند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: پذیرش پروتکل الحاقی که بازرسی های فراتر را منظور می کند در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است و در حال حاضر این سخنان و خواسته های آمانو در نزد نمایندگان ملت بی معناست.

 

وی تصریح کرد: آنچه که در سخنان غربی ها و بویژه امریکائی ها مبنی بر بازرسی از مراکز نظامی مطرح می شود اگر در مفاد توافق گنجانده شود این یک توافق بد است و ایران چنین توافقی را امضا نخواهد کرد.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: تمام جناحها و جریانهای سیاسی داخل کشور همراه با همه مردم در این خصوص اتفاق نظر دارند و تحت هیچ شرایطی توافقی که با امنیت ملی و دفاعی کشور در تضاد باشد را نخواهند پذیرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شوراهای آموزش و پرورش هیچ نقشی در تصمیم گیری ها و تصمیم سازی ها ندارند هفته فیلم و عکس تربت حیدریه به کار خود پایان داد لزوم ترسیم‌ نقشه راه ورود سرمایه‌گذاران به تربت حیدریه/ مدیریت شهری نیاز به مشارکت شرکت‌های خصوصی دارد تاکید فرماندار تربت حیدریه بر تشکیل صندوق های سرمایه گذاری کشاورزی اهدای ۳۵ سری جهیزیه به نوعروسان نیازمند تربت حیدریه محور حیاتی تربت حیدریه به مشهد نیازمند نگاه ویژه مسئولان است/احصاء نقاط ضعف و قدرت در مواجه با بحران های مختلف الزامی است آمریکایی ها اعتراف کردند تروریست هستند/پادوهای آمریکا و جنتلمن های پشت میز مذاکره همان تروریست های فرودگاه بغداد هستند خیریه سلامت محکم در تربت حیدریه آغاز به کار کرد رها سازی ۳۰۰ خودروی گرفتار برف و کولاک در تربت حیدریه چهارمین جشنواره فرهنگی هنری قرآنی خاتون خورشید در خراسان رضوی برگزار می شود مطالبه تربتی‌ها برای اتصال منازل به شبکه فاضلاب شهری/ بخش خصوصی به وعده‌اش عمل نکرد محور مقاومت منافع آمریکا را به خطر انداخته است/دشمن با عملیات روانی در فضای مجازی به دنبال شکاف بین مردم و مسئولان است