بدون نظر
 
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه:
مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص سخنان آمانو صریح و روشن است/دشمن پروژه نفوذ در مراکز نظامی ایران را دنبال می کند
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۳ ق.ظ
 
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان نظام اسلامی با مطرح کردن بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی و به بهانه نظارت از مراکز هسته ای، پروژه نفوذ در مراکز دفاعی و نظامی ایران را دنبال می کند.

دکتر یدالله جوانی روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مواضع ایران در خصوص سخنان اخیر دبیر کل سازمان ملل صریح و روشن بوده و تیم مذاکره کننده این ادعاهای بی اساس را نخواهد پذیرفت.

 

وی گفت: بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی به امنیت ملی کشور بر می گردد و جمهوری اسلامی ایران توافقی را که بخواهد امنیت دفاعی و ملی کشور را مخدوش کند هرگز نمی پذیرد.

 

جوانی به سخنان دو روز پیش امانو در خصوص بازرسی از مراکز نظامی ایران توسط آژانس اشاره کرد و افزود: آنچه که دبیر کل سازمان ملل مطرح کرده یک خواسته فرا قانونی بوده و رهبری نظام این خواسته های نامشروع را جزء خطوط قرمز نظام ترسیم و به مسئولان نظامی هم تاکید داشتند که به هیچ عنوان ماذون نیستند که بازرسان را به مراکز و تاسیسات نظامی راه دهند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: پذیرش پروتکل الحاقی که بازرسی های فراتر را منظور می کند در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است و در حال حاضر این سخنان و خواسته های آمانو در نزد نمایندگان ملت بی معناست.

 

وی تصریح کرد: آنچه که در سخنان غربی ها و بویژه امریکائی ها مبنی بر بازرسی از مراکز نظامی مطرح می شود اگر در مفاد توافق گنجانده شود این یک توافق بد است و ایران چنین توافقی را امضا نخواهد کرد.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: تمام جناحها و جریانهای سیاسی داخل کشور همراه با همه مردم در این خصوص اتفاق نظر دارند و تحت هیچ شرایطی توافقی که با امنیت ملی و دفاعی کشور در تضاد باشد را نخواهند پذیرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
بلاتکلیفی باغداران کامه ادامه دارد! نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود