بدون نظر
 
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه:
مواضع جمهوری اسلامی ایران در خصوص سخنان آمانو صریح و روشن است/دشمن پروژه نفوذ در مراکز نظامی ایران را دنبال می کند
تاریخ انتشار : ۲۴ اردیبهشت ۱۳۹۴ در ۱۰:۰۳ ق.ظ
 
مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: دشمنان نظام اسلامی با مطرح کردن بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی و به بهانه نظارت از مراکز هسته ای، پروژه نفوذ در مراکز دفاعی و نظامی ایران را دنبال می کند.

دکتر یدالله جوانی روز پنج شنبه در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت افزود: مواضع ایران در خصوص سخنان اخیر دبیر کل سازمان ملل صریح و روشن بوده و تیم مذاکره کننده این ادعاهای بی اساس را نخواهد پذیرفت.

 

وی گفت: بازرسی های فراتر از پروتکل الحاقی به امنیت ملی کشور بر می گردد و جمهوری اسلامی ایران توافقی را که بخواهد امنیت دفاعی و ملی کشور را مخدوش کند هرگز نمی پذیرد.

 

جوانی به سخنان دو روز پیش امانو در خصوص بازرسی از مراکز نظامی ایران توسط آژانس اشاره کرد و افزود: آنچه که دبیر کل سازمان ملل مطرح کرده یک خواسته فرا قانونی بوده و رهبری نظام این خواسته های نامشروع را جزء خطوط قرمز نظام ترسیم و به مسئولان نظامی هم تاکید داشتند که به هیچ عنوان ماذون نیستند که بازرسان را به مراکز و تاسیسات نظامی راه دهند.

 

این کارشناس مسائل سیاسی اذعان کرد: پذیرش پروتکل الحاقی که بازرسی های فراتر را منظور می کند در صلاحیت مجلس شورای اسلامی است و در حال حاضر این سخنان و خواسته های آمانو در نزد نمایندگان ملت بی معناست.

 

وی تصریح کرد: آنچه که در سخنان غربی ها و بویژه امریکائی ها مبنی بر بازرسی از مراکز نظامی مطرح می شود اگر در مفاد توافق گنجانده شود این یک توافق بد است و ایران چنین توافقی را امضا نخواهد کرد.

 

مشاور عالی نماینده ولی فقیه در سپاه اظهار کرد: تمام جناحها و جریانهای سیاسی داخل کشور همراه با همه مردم در این خصوص اتفاق نظر دارند و تحت هیچ شرایطی توافقی که با امنیت ملی و دفاعی کشور در تضاد باشد را نخواهند پذیرفت.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است راهپیمایی ۲۲ بهمن تربت حیدریه در قاب تصویر انقلاب اسلامی تحول شگرفی در امت های جهان اسلام پدیدار کرد/بمب هسته ای جمهوری اسلامی این حضور عزتمندانه و حماسی ملت ایران در صحنه است شهادت حاج قاسم نقطه آغازی بر پایان حضور امریکایی ها در منطقه است حضور و پشتوانه مردمی از انقلاب اسلامی صیانت کرده است/مکتب و ابعاد شخصیتی و فکری شهید سلیمانی باید تبیین شود بهره برداری از ۴۹ پروژه عمرانی در شهرستان زاوه شکوه و بالندگی انقلاب اسلامی در شهر پیشتاز انقلاب اداره کشور نیازمند مسئولانی با قواره انقلابی است/جمهوری اسلامی با شهید سلیمانی رسم مقاومت را به ملت‌های منطقه آموخت موشک‌ های شلیک شده به عین‌الاسد محصول دانایی نیروی انسانی کشور بود/به کسانی که خلع سلاح نیروهای مسلح را دنبال می کنند به چشم خائن نگاه کنید