بدون نظر
 
نائب رئیس اتاق اصناف تربت حیدریه:
مهمترین چالش اصناف سوق دادن جوانان بی تجربه بسوی بازار است/ ایجاد بازارچه ها ی اقتصادی در تربت حیدریه ضرورت دارد
تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۲ ق.ظ
 
نائب رئیس اتاق اصناف تربت حیدریه یکی از مهمترین چالش های اصناف تربت حیدریه در دهه اخیر را سوق دادن جوانان کم اطلاع و بی تجربه به سوی بازار کسب و کار عنوان کرد.

رامین مصطفوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، افزود: به لحاظ اینکه شهرستان تربت حیدریه در حوزه اقتصادی و صنعتی ضعیف است و کارخانجات تولیدی زیادی در آن فعالیت ندارد، جوانان جویای کار به سمت بازار سوق داده می شوند و این امر بازار را دچار چالش فراوانی کرده است.

 

وی اظهار کرد: جوانان بیکار و حتی بازنشستگانی که دنبال شغل دوم برای خود هستند به صرف اینکه سرمایه ای برای خود مهیا می بینند بدون کسب اطلاع کافی، بلافاصله وارد بازار کسب و کار می شوند و در یک بازه زمانی کوتاه بدلیل نداشتن تجربه دچار ورشکستگی می شوند.

 

مصطفوی تصریح کرد: حدود 40 درصد از ناهنجاریهای بازار ناشی از سوق دادن جوانان بی تجربه به سمت بازار است که اگر این افراد با داشتن اطلاعات کافی بتوانند با کسبه با تجربه ارتباط برقرار کنند ضمن مهیا کردن شغلی مناسب برای خود،کمک شایانی به رونق بازار کرده اند.

 

وی به دومین چالش اصناف اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل اینکه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده نتوانسته بهای واقعی روی کالا را به حقیقت نزدیک کند بازار را دچار نوسان قیمت کرده است.

 

نائب رئیس اتاق اصناف تربت حیدریه گفت: بعنوان مثال بهای یک کنسرو ماهی اگر 10 هزار تومان در کارخانجات مورد معامله قرار می گیرد باید مصرف کننده در سراسر کشور همان مبلغ را پرداخت کند، اما اینگونه نیست و در بسیاری از فروشگاهها به قیمتی پائین و یا بالاتر به فروش می رسد.

 

وی دلیل عدم رونق بازار را شکاف بین اصناف و خانه صنعت و معدن عنوان کرد و افزود: استعدادیایی در سطح شهرستان ضعیف است و باید بسیاری از فعالیتها کارشناسی شود تا تولید کننده ای که قصد ورود به بازار را دارد با اطلاعات کافی از فروش محصول خود بتواند رونقی را در بازار مهیا کند.

 

نماینده اتاق اصناف در شورای شهر ادامه داد: ایجاد بازارچه های اقتصادی از ضروریات بازاریان و اصناف تربت حیدریه به شمار می رود تا با جمع آوری واحدهای آلاینده و ایجاد بارانداز برای عمده فروشان بتوانیم اقتصاد شهرستان را به نظمی نوین رونق دهیم.

 

مصطفوی اذعان داشت: از یک ماه قبل تکمیل بانک اطلاعاتی اصناف را در دستور کار قرار دادیم و تا این لحظه از سه هزار واحد شناسائی شده در سطح شهرستان حدود دو هزار واحد دارای پروانه کسب هستند و مابقی بدون پروانه کسب می باشند.

 

رئیس اتحادیه بنک داران تربت حیدریه گفت: پنج تیم دو نفره به همراه 46 اتحادیه در سطح شهرستان کار نظارت بر بازار کسب و کار را دنبال می کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نماز عید سعید فطر تربت حیدریه به روایت تصویر رعایت توصیه های بهداشتی مسئولان از مصادیق تزکیه نفس در روابط اجتماعی است عیدی خیّر تربت حیدریه به دانشجویان کم بضاعت محورهای مهم بیانات امام خامنه ای(مدظله العالی) در روز جهانی قدس پرداخت  ۹۹۰ میلیون ریال به مددجویان بهزیستی جلگه رخ و کدکن تسویه مطالبات زعفرانکاران خراسان رضوی در هاله ای از ابهام!/مدیر کل تعاون روستایی خراسان رضوی: تسویه مطالبات زعفرانکاران منوط به تخصیص اعتبار از سوی سازمان برنامه و بودجه است انحراف در تحقق بودجه ۹۸ شهرداری تربت حیدریه بدون مجوز شورا سرنوشت بزرگترین اقامتگاه بین راهی کشور در چالشی جدید! فقدان یک سازمان برنامه و بودجه کارآمد، نمایندگان مجلس را ناچار به پیگیری پروژه های دولتی کرده است/حرکت جهادی، شبانه روزی و بی منت مسیر اصلی کارگزاران نظام کلیدواژه ضدصهیونیستی ترند سوم توئیتر جهانی شد دست روی دست نتیجه کلنگ زنی های بی نتیجه در تربت حیدریه عطر دل انگیز مواسات و کمک مومنانه در روستاهای مرزی شرق کشور