بدون نظر
 
نائب رئیس اتاق اصناف تربت حیدریه:
مهمترین چالش اصناف سوق دادن جوانان بی تجربه بسوی بازار است/ ایجاد بازارچه ها ی اقتصادی در تربت حیدریه ضرورت دارد
تاریخ انتشار : ۰۱ تیر ۱۳۹۴ در ۱۰:۵۲ ق.ظ
 
نائب رئیس اتاق اصناف تربت حیدریه یکی از مهمترین چالش های اصناف تربت حیدریه در دهه اخیر را سوق دادن جوانان کم اطلاع و بی تجربه به سوی بازار کسب و کار عنوان کرد.

رامین مصطفوی در گفتگو با خبرنگار پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، افزود: به لحاظ اینکه شهرستان تربت حیدریه در حوزه اقتصادی و صنعتی ضعیف است و کارخانجات تولیدی زیادی در آن فعالیت ندارد، جوانان جویای کار به سمت بازار سوق داده می شوند و این امر بازار را دچار چالش فراوانی کرده است.

 

وی اظهار کرد: جوانان بیکار و حتی بازنشستگانی که دنبال شغل دوم برای خود هستند به صرف اینکه سرمایه ای برای خود مهیا می بینند بدون کسب اطلاع کافی، بلافاصله وارد بازار کسب و کار می شوند و در یک بازه زمانی کوتاه بدلیل نداشتن تجربه دچار ورشکستگی می شوند.

 

مصطفوی تصریح کرد: حدود 40 درصد از ناهنجاریهای بازار ناشی از سوق دادن جوانان بی تجربه به سمت بازار است که اگر این افراد با داشتن اطلاعات کافی بتوانند با کسبه با تجربه ارتباط برقرار کنند ضمن مهیا کردن شغلی مناسب برای خود،کمک شایانی به رونق بازار کرده اند.

 

وی به دومین چالش اصناف اشاره کرد و افزود: متاسفانه به دلیل اینکه سازمان حمایت از مصرف کننده و تولید کننده نتوانسته بهای واقعی روی کالا را به حقیقت نزدیک کند بازار را دچار نوسان قیمت کرده است.

 

نائب رئیس اتاق اصناف تربت حیدریه گفت: بعنوان مثال بهای یک کنسرو ماهی اگر 10 هزار تومان در کارخانجات مورد معامله قرار می گیرد باید مصرف کننده در سراسر کشور همان مبلغ را پرداخت کند، اما اینگونه نیست و در بسیاری از فروشگاهها به قیمتی پائین و یا بالاتر به فروش می رسد.

 

وی دلیل عدم رونق بازار را شکاف بین اصناف و خانه صنعت و معدن عنوان کرد و افزود: استعدادیایی در سطح شهرستان ضعیف است و باید بسیاری از فعالیتها کارشناسی شود تا تولید کننده ای که قصد ورود به بازار را دارد با اطلاعات کافی از فروش محصول خود بتواند رونقی را در بازار مهیا کند.

 

نماینده اتاق اصناف در شورای شهر ادامه داد: ایجاد بازارچه های اقتصادی از ضروریات بازاریان و اصناف تربت حیدریه به شمار می رود تا با جمع آوری واحدهای آلاینده و ایجاد بارانداز برای عمده فروشان بتوانیم اقتصاد شهرستان را به نظمی نوین رونق دهیم.

 

مصطفوی اذعان داشت: از یک ماه قبل تکمیل بانک اطلاعاتی اصناف را در دستور کار قرار دادیم و تا این لحظه از سه هزار واحد شناسائی شده در سطح شهرستان حدود دو هزار واحد دارای پروانه کسب هستند و مابقی بدون پروانه کسب می باشند.

 

رئیس اتحادیه بنک داران تربت حیدریه گفت: پنج تیم دو نفره به همراه 46 اتحادیه در سطح شهرستان کار نظارت بر بازار کسب و کار را دنبال می کنند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
نبود صنایع تبدیلی گوشت قرمز در بزرگترین بازار دام شرق کشور جایگاه نظارتی شورای شهر نباید سیاسی و جناحی شود رهاسازی ۵۰۰ هزار قطعه ماهی قزل آلا در استخرهای دو منظوره کشاورزی تربت حیدریه/پیش بینی برداشت ۴۲۰ تن گوشت سفید افزایش ۱۰ درصدی مصرف بنزین در منطقه تربت حیدریه آسفالت جاده کدکن به تلخ بخش در بن بست وعده مسئولان! طرح مثلث اقتصادی نیازمند تبیین و فرهنگ سازی است/مردم در این طرح دیده نشدند ریزش آوار معدن در زاوه یک کشته برجای گذاشت تاکسی بی سیم های بدون بی سیم! راهپیمایی اربعین حسینی بزرگترین همایش استکبار ستیزی جهان اسلام است بازگشت نام شهدا به معابر و خیابان های تربت حیدریه احداث بزرگراه تربت حیدریه به خواف مانع خام فروشی صنایع و معادن می شود ارائه ۱۳۴ هزار خدمات مراقبتی به کودکان/ناهنجاری های مادرزادی و سوانح، عمده ترین علل مرگ کودکان در منطقه تربت حیدریه