بدون نظر
 
امام جمعه تربت حیدریه:
مهمترین و اساسی ترین محور خطبه حضرت زهرا(س)، مسئله ولایت است
تاریخ انتشار : ۰۴ فروردین ۱۳۹۴ در ۲:۲۰ ب.ظ
 
امام جمعه تربت حیدریه مهمترین محور خطبه فدکیه را مسئله ولایت عنوان کرد و افزود: خطبه حضرت زهرا(س)، در راه دفاع از حریم ولایت و امامت و دوری جامعه اسلامی از انحراف و نابودی ایراد شد.

به گزارش پایگاه خبری تحلیلی تابان تربت، حجت الاسلام مهدی شریعتی تبار در اجتماع عزاداران فاطمی در مسجد جامع تربت حیدریه اظهار کرد: حضرت زهرا(س) محور عالم هستی است و تمام سرمایه و هستی خود را در راه دفاع از ولایت هزینه کرد تا امروز اسلام ناب محمدی(ص) به دست ما برسد.

 

وی افزود: فاطمه(س) تنها زنی است که از همان آغاز حیات بر اساس اصول متعالی اسلام و ارزش‌های اسلامی رشد یافته و به درجه‌ای رسیده است که از او به عنوان برترین زن عالم یاد می‌شود.

 

شریعتی تبار بیان کرد: حضرت فاطمه(س) در خطبه فدکیه تاریخ اسلام را تحلیل می کند و در این سخنرانی حجت را بر غاصبان و ساکتان خلافت و امامت تمام کرد.

 

خطیب جمعه تربت حیدریه با اذعان به این نکته که حضرت فاطمه(س) می دانست که پس از این خطبه مردم مدینه باز هم به راه غلط خود ادامه می دهند گفت: حضرت در این خطبه بر آیندگان هم حجت را تمام کرد و جای سئوال برای مسملمین در راستای امامت و ولایت باقی نگذاشت.

 

وی اظهار کرد: فرهنگ فاطمی، فرهنگ ارزشهای اسلامی و تلاش و مجاهدت برای حق و عدالت است و جامعه  اسلامی با الگوگیری از این مکتب به رشد و شکوفائی می رسد.

 

امام جمعه تربت حیدریه افزود: جبهه استکبار در صدد گرفتن فرهنگ ناب فاطمی از جوانان و نوجوانان جامعه اسلامی است و می طلبد تا با گسترش این فرهنگ در سطح جامعه و ارائه مفاهیم آن در سبک زندگی اسلامی این نقشه شوم دشمن را نقش بر آب کنیم.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
روایت های متناقض یک استعفا! محسن زنگنه نامزد جبهه انقلاب اسلامی در حوزه انتخابیه تربت حیدریه راهی بهارستان شد افراد منتخب معیارهای ولی فقیه را داشته باشند/اسلام کاخ قدرت های جهانی نظام سلطه را به لرزه انداخته است فرآیند برگزاری انتخابات مجلس در پایتخت ابرایشم ایران خون بهای حاج قاسم و شهدای مقاومت اخراج آمریکا از منطقه است/ مجلس قوی و نترس ‌کشور را می سازد کشور با رای ملت اداره می شود/دو تابعیتی ها مشکلات اساسی برای کشور بوجود آوردند/تفکر ما نمی توانیم در حوزه اقتصادی مشکلات را افزایش داده است مردم با خلق حماسه ای دیگر پرونده سیاسی ۹۸ را تکمیل خواهند کرد عوامل اجرایی و نظارت نقش مهمی در سلامت برگزاری انتخابات دارند/لزوم اجرای قانون و رعایت اصل بی طرفی و جانبداری در انتخابات پیش رو نظام اسلامی و جبهه مقاومت به مجلسی شجاع، انقلابی و کارآمد نیاز دارد همه جریان های سیاسی در انتخابات حضور دارند/۵ هزار نفر مجری برگزاری انتخابات در حوزه انتخابیه تربت حیدریه ۲۵ درصد از مطالبات زعفران کاران امروز پرداخت می شود نصب سازه فوق سنگین ۵۲ متری کارخانه فولاد تربت حیدریه/تکنولوژی واحدهای احیا و گندله سازی در کشور بومی شده است