بدون نظر
 
مسئول اجرای طرح دانش و بینش حوزه های علمیه خراسان رضوی:
مهمترین هدف طرح دانش و بینش آشنایی مردم با معارف اسلامی است/عجز و نتوانستن دو آفت بزرگ کار فرهنگی است
تاریخ انتشار : ۱۵ بهمن ۱۳۹۹ در ۱:۵۸ ب.ظ
 
حجت الاسلام اسلامی فر گفت: طرح دانش و بینش با هدف گذاری آشنایی مردم با معارف اسلامی است تا خودشان برای یاری و حمایت از دین قدم بردارند.

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ حجت الاسلام اسلامی فر، مسئول اجرای طرح دانش و بینش خراسان رضوی فر صبح امروز در جلسه هماهنگی برگزاری طرح دانش و بینش شهرهای جنوب خراسان رضوی که در محل بیت امام جمعه تربت حیدریه برگزار شد، اظهار داشت: با توجه به تهاجم دشمن که یکی از مهمترین آن جدایی مردم از روحانیت است، اجرای طرح دانش و بینش علاوه بر آشنایی مردم با معارف اسلامی،ارتباط بدنه جامعه با روحانیون بیشتر می شود.

وی تصریح کرد: در این طرح دروس به شکل سازمان یافته و تشکیلاتی به سمت مساجد و محلات رفته تا با روحانی مسجد معارف را مردم یاد بگیرند و برای حمایت از دین خودشان قدم بر دارند.

اسلامی فر با بیان اینکه وظیفه ما روشنگری و تربیت قشر فرهیخته نسبت به دین است، افزود: این طرح به نوعی جذب کننده نیروهای متدین و مردمی  است که تجربه دارند و برای احیای معارف دین احساس وظبفه می کنند.

رییس حوزه علمیه فاضلیه مشهد خاطر نشان کرد: این طرح آنالیزه شده و به گفته کارشناسان نیاز امروز جامعه است که باید در هر محله سه تا چهار مسجد به آن بپردازد.

وی گفت: این طرح در سه سال و 6 ترم متوالی برنامه ریزی شده و علاوه بر آن در طول این مدت همایش های فصلی با موضوعات مختلف مهارت های زندگی، فرهنگی، اجتماعی و سواد رسانه در سطح محلات و مساجد برگزار می شود.

حجت الاسلام اسلامی فر از عجز و نتوانستن بعنوان دو آفت بزرگ کار فرهنگی یاد کرد و افزود: این دو آفت هرگاه به هم نزدیک می شوند فقر فرهنگی در جامعه بالا می رود، لذا باید با صرف فعل خواستن و توانستن برای احیای امر دین و معارف اهل بیت علیه السلام تلاش کرد.

حجت الاسلام مبارک، مسئول اجرای طرح دانش و بینش در تربت حیدریه با بیان اینکه این طرح در شهر بایگ در حال اجراست، افزود: مسجد جامع، مسجد حاج آخوندی، حسینیه جواد الائمه علیه السلام و روستای بسک چهار نقطه مد نظر اجرای این طرح در شهر بایگ است.

وی تصریح کرد: این طرح بنا دارد معارف دین و دروس حوزوی را به سطح محلات سوق دهد و پاسخ شبهات بوجود آمده برای مردم را نیز ارائه کند.

انتهای پیام/

 

لینک کوتاه:

!!تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
شناسایی ۶ بیمار مشکوک به کرونای جهش یافته در تربت حیدریه درتعظیم شعائرمذهبی اقتضای زمان را درنظر بگیریم راویان دفاع ‌مقدس ذخیره نظام هستند سوء مدیریت جهاد کشاورزی کمبود مقطعی مرغ را رقم زد سند چشم‌انداز توسعه دانشگاه علوم پزشکی تربت حیدریه نویدبخش تحول در حوزه آموزش است تولید ۳۲۱ تن ماهیان سردآبی و گرمابی در شهرستان تربت حیدریه ارتقاء مسیر جاده ای تربت حیدریه به نیشابور باعث توسعه اقتصادی منطقه می شود زمین دانشگاه فرهنگیان تربت ‌حیدریه در انتظار ردیف اعتبارات مصوب ملی است معرفی نشریه بخارا در کتابخانه شهید بهشتی تربت حیدریه آغاز مرحله دوم واکسیناسیون علیه کرونا در تربت حیدریه ششمین جشنواره ملی عکس زعفران برگزیدگان خود را شناخت تولید ۳۲۰هزار قطعه ماهیان زینتی در شهرستان تربت حیدریه