بدون نظر
 
قالیباف:
مهمترین هدف دشمن القای ناامیدی در جامعه است/باید اقتصاد کشور به مردم واگذار شود/تحریم ها بهترین فرصت برای استحکام اقتصادی است
تاریخ انتشار : ۰۸ تیر ۱۳۹۷ در ۸:۳۷ ق.ظ
 
عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام گفت: امروز بیش از هر زمانی انقلاب اسلامی تحت هجوم دشمنان قرار گرفته و مهمترین هدف آنها القای ناامیدی و ناکارآمدی نظام، درون جامعه است..

به گزارش خبرنگار تابان تربت؛ محمدباقر قالیباف پنج شنبه شب در مراسم گرامیداشت سالروز دفن شهدای گمنام پیشکوه در تربت حیدریه اظهار داشت: امروز بیش از هر زمانی انقلاب اسلامی مورد هجمه دشمنان قرار گرفته و مهمترین هدف با القای ناامیدی و ناکارامدی نظام را دنبال می کنند، غافل از اینکه ملت ایران دو باور اساسی دارد که در خونش جاری است.

 

وی تصریح کرد: ملت ایران ناامیدی را بزرگترین گناه می داند و بعلاوه آنکه برای عزت و عظمت خود از مال و جان و فرزندان و حتی آبروی خود خواهند گذشت و لحظه ای از آرمانها عقب نشینی نخواهند کرد.

 

قالیباف گفت: امروز هیچ کس مدعی نیست که کشور در شرایط اقتصادی و اجتماعی مناسب قرار دارد اما این بدان معنا نیست که به دشمن اجازه دهیم القای ناامیدی را درون جامعه رسوخ دهد.

 

جمهوری اسلامی معادلات استکبار را در منطقه بر هم زده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اضافه کرد: ما در ارمانهای انقلاب اسلامی گامهای اساسی برداشنیم، استقلال کشور، مردم سالاری، ازادی و عزتی که امروز در کشور و سایر کشورهای اسلامی که به برکت این انقلاب بوجود امده بخشی از اهداف و ارمانهای نظام مقدس جمهوری اسلامی است.

 

قالیباف بیان داشت: تمام دشمنی های جبهه استکبار بخاطر این اقتدار و عظمتی است که انقلاب اسلامی به ملت ایران و سایر ملتهای آزادی بخش جهان اسلام عنایت کرده و معادلات جبهه استکبار را در منطقه نیز برهم زده است.

 

دشمن به جنگ اقتصادی با ملت ایران آمده است

عضو مجمع تشخیص مصلحت نطام بیان کرد: اگر در چند سال گذشته کسانی بودند که برای بهبود شرایط اقتصادی بدنبال مداکره با آمریکا بودند و مدام تاکید می کردند چرا نمی گذارید با آمریکا مذاکره کنیم و از طرفی رهبری تاکید داشتند که آمریکا شیطان بزرگ و غیر قابل اعتماد است امروز با خروج آمریکا از یک معاهده بین المللی خوی استکباری و ظالمانه سیاستمداران این کشور بر همگان روشن شد‌.

 

قالیباف افزود: امروز بعد از گذشت چهل سال از انقلاب اسلامی و ناامیدی و ناتوانی دشمن در جنگ نظامی، ترور، تهدید و فتنه، میدان نبرد را به محاصره و جنگ اقتصادی کشانده است.

 

وی بیان داشت: در چهل سال گذشته هر چه در عرصه سخت دشمن به جلو امد ملت ایران به جهت اینکه در حوزه های راهبردی و ساختاری قوی ظاهر شد مستحکم شد بطوریکه اکنون قدرت متطقه ای و در حوزه دفاعی جزء ۱۰ کشور اول دنیا محسوب می شویم.

 

قالیباف ابراز داشت: اما متاسفانه در دو جنگی که از همان دهه شصت و هفتاد یعنی جنگ اقتصادی و تهاجم فرهنگی که وارد شده نتوانستیم به درستی عمل کنیم و امروز شاهد اوج آن هستیم.

 

اقتصاد کشور باید مردمی شود

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام، مهمترین ضعف اقتصادی کشور را عدم دخالت مردم در مدیریت امور اقتصادی عنوان کرد و افزود: امروز مردم آنچتانی که در دوران دفاع مقدس با خلاقیت و حضور خود ایفای نقش کردند در صحنه های اقتصادی و اجتماعی کشور نه تنها نگه داشته نشدند بلکه از ابن مسایل به دورشان کردیم.

 

قالیباف اظهار کرد: در سالهای گذشته تا توانستیم اقتصاد را دولتی و یا خصوصی کردیم و ما از این خصوصی بعنوان خصولتی یاد می کنیم که هنوز مشخص نیست خصوصی است یا دولتی، هر چند همان مقدار خصوصی هم در دست عده ای خاص است.

 

وی تصریح کرد: امنیت دفاع مقدس مردمی شد و مردم جنگ را اداره کردند و اگر نبود این ملت اثری از سپاه و ارتش هم نبود و مهمترین شاخصه این پیروزی عزتمندانه جوانگرایی بود اما امروز جوانان را از صحنه بیرون کردیم، جوانانی با مهارت و خلاقیت، تحصیلکرده و سرشار از انرژی که متاسفانه به دلیل اینکه از انها استفاده نمی شود کم و یا بی انگیزه شدند.

 

وی بیان کرد: امروز اگر به این جوانان اعتماد کنیم و به آنها میدان دهیم، این ملت همانطور که انقلاب را به پیروزی رسانده و جنگ و سخترین شرایط را مدیریت کردند بی شک همین مردم با خلاقیت و تدبیر خود کشور را از این شرایط نجات خواهند داد.

 

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام اظهار داشت: خوشحالیم بلاخره دولت در بیان خود یک موضع شفاف گرفت که در مقابل آمریکا باید باایستیم و این بیان نیازمند عمل است و باید در این جنگ اقتصادی با روحیه انقلابی و جهادی ظاهر شویم و مطمئن باشبم که با وحدت مردم و مسوولان به دور از رفتار سیاسی بر مشکلات فائق می آئیم.

 

قالیباف افزود: قطعا اروپایی ها برای این کشور و ملت کاری نخواهند کرد و این موضوع را هم دولتمردان و هم کارشناسان و هم مردم بر آن واقف هستند و لذا تمام مسوولان صادقانه در کنار مردم با وحدت و کار و تلاش در این جنگ اقتصادی که بهترین فرصت برای استحکام اقتصادی ملت ایران است سربلند بیرون می آیند.

 

انتهای پیام/

لینک کوتاه:

تــوجـه

  • لطفا نظرات خود را فقط در مورد همین مطلب بنویسید
  • لطفا نظرات خود را به فارسی تایپ نمایید
  • لطفا سعی کنید نظرتان مختصر و مفید باشد
  • به نظرات دیگر کاربران احترام بگذارید

ثبت نظر :


 
 
x
آغاز دوره باز آموزی طرح نوروزی جنوب خراسان رضوی در تربت حیدریه بالغ بر چهار هزار نجاتگر در طرح نوروزی خراسان رضوی حضور دارند فعالیت های ستاد خدمات سفر بر قابلیت های گردشگری روستایی متمرکز شده است حرکت در گام دوم انقلاب نیازمند ولایت پذیری است/هرکس پای ولایت می ایستد باید هزینه بدهد اقتدار امروز جبهه مقاومت مرهون بصیرت امت اسلامی و خون مطهر شهداست/مادران شهدا پرچمداران معرفت و بصیرت مجموعه عکس نوشته بیانات مهم رهبر معظم انقلاب در دیدار با مردم آذربایجان شرقی حملات تروریستی اخیر ناشی از ناکامی دشمن بود/نظام باید راهبرد دفاعی خود را به استراتژی پیشگیرانه تغییر دهد/بیانیه گام دوم انقلاب رهبری راهبردی عملیاتی نسبت به آینده انقلاب است آغاز مسابقات فوتبال قهرمانی زیر ۱۷ سال کشور در تربت حیدریه پایان رقابتهای سنگ نوردی خراسان رضوی در تربت حیدریه حضور حماسی ملت ایران در ۲۲ بهمن دشمنان انقلاب را ناامید کرد/حملات تروریستی حاکی از ضعف دشمنان و عصبانیت از نظام اسلامی است دست های آلوده آمریکا و همپیمانانش در حمله تروریستی شرق کشور دخیل است/داعیه داران مبارزه با تروریسم میزبان تروریست ها هستند بزرگترین واحدفراوری زعفران خاورمیانه در تربت حیدریه بلااستفاده مانده است